Czwartek 05 sierpnia 2021r. 
REKLAMA

Patryk Jaki będzie promował zdrowy styl życia

Data publikacji: 2018-07-28 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-06 21:16
Patryk Jaki będzie promował zdrowy styl życia
 

Kiedy zostanę prezydentem Warszawy, będę promował zdrowy styl życia; zwrócę się do Rady Warszawy z propozycją uchwały, która nałoży preferencyjne stawki i ulgi dla prowadzących działalność związaną ze zdrową żywnością - poinformował w sobotę kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości wraz z żoną i synem wziął udział w rodzinnym pikniku poświęconym zdrowemu żywieniu, który odbył się w sobotę na terenie parku przy Forcie Bema w Warszawie.

- To jest dobry moment, żeby przypomnieć naszą propozycję. Kiedy zostanę prezydentem Warszawy, w każdej z 18 dzielnic wyznaczę specjalne miejsce, które będzie przeznaczone tylko na produkty żywieniowe naturalnego pochodzenia, tak żeby promować zdrowy styl życia - zapewnił Jaki. Dodał, że za jego kadencji wszystkie pikniki poświęcone ekologii i zdrowemu odżywianiu będą uzyskiwały patronat prezydenta Warszawy. - W części z nich, na ile czas pozwoli, osobiście będę brał udział, ponieważ jest to ważne z punktu widzenia przyszłości zdrowotnej mieszkańców Warszawy - zaznaczył.

Zdaniem Jakiego, mieszkańcy stolicy mają coraz większą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, poszukują produktów wegańskich, bezglutenowych i miejsc gwarantujących, że sprzedawane tam produkty są zdrowe i nieprzetworzone. - Przygotuję specjalną uchwałę rady m. st. Warszawy, która nałoży specjalne, preferencyjne stawki i specjalne ulgi dla osób, które będą chciały prowadzić działalność gospodarczą związaną ze zdrową żywnością. To będzie bardzo mocny punkt mojego programu, ponieważ świat idzie w tym kierunku i warto, żeby Warszawa nie odstawała - z punktu widzenia samorządu, bo jeżeli chodzi o mieszkańców, to coraz częściej tego typu działalność gospodarcza już jest prowadzona, tylko nie ma rozwiązań o charakterze systemowym, które by wspierały te naturalne tendencje - ocenił Jaki.

Kandydat na prezydenta stolicy wraz z burmistrzem Bemowa Michałem Grodzkim oraz radnym dzielnicy Adamem Niedziałkiem (PiS) ugotowali dla uczestników wegańskie i bezglutenowe potrawy: chłodnik pomidorowo-arbuzowy i potrawkę z soczewicy z ryżem. Do picia zaproponowali smoothie zrobione m.in. z wody mineralnej, mięty, jarmużu i nasion chia. Jak wyjaśnił Jaki, menu ułożyła jego żona Anna. - Te potrawy mają być bezglutenowe, mają dawać dużo siły, energii i jednocześnie być mało kaloryczne - podkreślił.

Anna Jaki zaznaczyła, że chłodnik jest lekkim i pożywnym daniem "w sam raz na upalny dzień". "Większość ludzi stara się ograniczać spożycie mięsa, więc postanowiliśmy zamiast potrawy mięsnej zaproponować soczewicę, która jest bogata w białko - więc jest dobrym zamiennikiem dla mięsa - a jednocześnie jest bogata w witaminę D - zapewniła. Wyjaśniła, że zdrową żywnością zaczęła się interesować po urodzeniu dziecka, które wymaga specjalnej diety.

Uczestnicy pikniku mogli zadawać pytania dotyczące zdrowego stylu życia oraz skorzystać z porad dietetyków oraz trenera osobistego, który pokazywał, w jaki sposób prawidłowo ćwiczyć na siłowni plenerowej.

(pap)

Fot. Facebook/PatrykJaki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ ;-']
2018-08-01 09:05:07
- nie przesadzaj, "ostatnio hitem w sieci jest" dziadek Wałąsa i jego wnuki. Dziadek chce dorabiać jako klawisz, aby ratować swą katolicką rodzinę. Fuchę dziadkowi obiecało PO jeśli dojdzie ponownie do władzy - dziadek dożyje?
A Jaki...
2018-07-28 23:45:08
Morski program bedzie Promowany jak ten Pan - Nie wygra ? Czyzby dalej wasze ulice... ale Nasze Kamienice !!
321
2018-07-28 20:54:37
@Super! Podejrzewam ze Jaki moze wygrac ale tylko przez to ze Trzaskowski to sie nadaje na ministra spraw zagranicznych czy ambasadora a nie na prezydenta Warszawy ,no chyba ze Spiewak wejdzie do drugiej tury w co watpie,mam pytanie czy znasz kogos takiego jak Aleksiej Nawalny z Rosji i czy jego tez nazwiesz kodziazem ? zapewne popierasz trampka i wladimira wiec pytanie zbedne ,tylko chyba korwin nie poprze kandydatury p.Jakiego ...
Super!
2018-07-28 20:47:20
Najbardziej cieszy zadowolona ekipa kodziarzy, która chyba w końcu zagłosuje na pana Jakiego :)))
321
2018-07-28 19:56:09
Tymczasem: Rząd chce ściągać do pracy Filipińczyków. "Nasz kraj jest im bliski kulturowo ze względu na wiarę katolicką" Buhhahhaha no ktos musi pracowac na socjal tych co nie musza ,to na filipinach zdaje sie jest ten szalony dyktatorek ktoremu sie isis objawiło w ostatnimi czasy,w sumie to wiele wyjasnia.
;-']
2018-07-28 19:34:25
Jeszcze tylko tego Pana tu brakowało, a o innych kandydatach jakies materiały sa?,ostatnio hitem w sieci jest brat Pana Patryka-słynny "raper' ;-))))))))))))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ