sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne

Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne

Para prezydencka złożyła życzenia wielkanocne
Data publikacji: 2017-04-15 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-25 12:48
Wywietleń: 637 239817

W tym roku katolicy, prawosławni i ewangelicy obchodzą Wielkanoc razem; niech będzie to symbol jedności naszego ducha - życzy prezydent Andrzej Duda z okazji Świąt Wielkanocnych. Pierwsza dama zaapelowała, aby w czasie świątecznym pamiętać o samotnych i potrzebujących. 

- Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia. Wielkanoc obchodzimy w tym roku razem: katolicy, prawosławni i ewangelicy. Niechaj ta jedność czasu będzie symbolem jedności naszego ducha – ducha miłości i prawdy. Niech zbliża chrześcijan różnych wyznań, łączy rodziny i całą wspólnotę - powiedział prezydent.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa, który przyniósł nam Dobrą Nowinę. - Życzymy Państwu, aby ten czas umocnił więzi w naszych domach w całym kraju - powiedziała.

Prezydent zwrócił się też do Polaków mieszkających za granicą. - Serdeczne myśli kierujemy do rodaków mieszkających poza granicami Rzeczypospolitej. Niechaj wszędzie, gdziekolwiek słychać polską mowę, gdzie kultywuje się ojczyste tradycje, rozbrzmiewa radosne: Alleluja! - powiedział.

- Pomyślmy też o wszystkich samotnych i potrzebujących. Postarajmy się zadbać o to, aby te szczególne chwile również im przyniosły radość i nadzieję - podkreśliła pierwsza dama.

- Życzymy Wam dzisiaj z głębi serca wszystkiego dobrego. Wesołych Świąt! - zakończyła para prezydencka.

(pap)

Film: youtube.com/wwwprezydentpl

Komentarze

Quistorp
Żałość. Nie radość. Nie czepiam się słów.W Sz. Pani prezydentowa wypowiada komunały bez zastanowienia. Chrystus wstał z martwych i dał nam dobrą nowinę. Biedny ludek boży , jeszcze uwierzy w siły większe od siły Boga. Istoty absolutu. A gdzie pierwsze przykazania Boże? Historia z życia Jezusa jest dla nas przesłaniem. A klepanie formułek , przestaje być słuchane. Rzecz druga. Życzenia W. Sz. Pana Prezydenta Najjaśniejszej trwają 1 minute . A życzenia jego podwładnego w czasie wojny aż ministra od wojny/obrony, tuż pod tym samym filmikiem 6 minut. To więcej niż afront. T zniewaga. Każda zniewaga obrony czci i honoru wymaga. Panie Prezydencie!! Na Boga!!.
2017-04-16 16:17:35
Gość
Wielkanoc 2017 roku, DZIEKUJEMY...i WZAJEMNIE !!
2017-04-15 22:38:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy