piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Papież: Pragnę spotkać się z Wami

Papież: Pragnę spotkać się z Wami [FILM]

Papież: Pragnę spotkać się z Wami
Data publikacji: 2016-07-20 16:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-21 11:45
Wywietleń: 1087 144961

Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii – powiedział papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podkreślił, że spotkanie z narodem polskim, który w swojej historii przeszedł wiele prób, to wielki dar.

– Zbliża się już rozpoczęcie trzydziestego pierwszego Światowego Dnia Młodzieży, który wzywa mnie, aby spotkać młodych ludzi świata, zebranych w Krakowie, a także daje mi radosną okazję, aby spotkać ukochany naród polski – powiedział papież w przesłaniu. Przypomniał, że spotkanie odbywa się w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia oraz we „wdzięcznej i oddanej pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego na jego niedawnej dziejowej drodze ku wolności”.

Papież podziękował Polakom za przygotowania do tego wydarzenia, zwłaszcza przez modlitwę i błogosławił młodym, którzy przyjadą do Krakowa z różnych zakątków świata.

– Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia – podkreślił. Papież dodał, że możliwość spotkania z narodem polskim to „wielki dar od Pana”.

– Czuję, że jest to wielki dar od Pana, by stanąć między wami, bo jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób, czasem bardzo ciężkich, i szedł naprzód z siłą wiary, wspierany matczyną dłonią Najświętszej Maryi Panny. Jestem pewien, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze i będzie to dla mnie bardzo dobre – mówił Franciszek.

Podziękował za modlitwy przed jego wizytą w Polsce. Szczególnie dziękował rodzinom.

– To rodziny pokazują, jakie jest „zdrowie” moralne i duchowe narodu: dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżonkach i rodzinach. Postępujcie dalej tą drogą! – mówił papież. – Pozostańmy zjednoczeni w modlitwie. I do zobaczenia w Polsce!

* * *

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się w Krakowie 26 lipca, od 27 lipca w Polsce będzie papież Franciszek. (pap)

 

Komentarze

guciu
Wielka sprawa że udało się Polsce zorganizować Światowy zlot młodych i to w Krakowie i witać wsólpracownika a teraz papieża Jana Pawła 2 papieża Franciszka w tych niespokojnych złych ciężkich latach świata.
2016-07-21 11:15:14
życzliwy
Z papieżem Franciszkiem też pragną się spotkać członkowie grupy "Wiara i Tęcza" oraz ich zagraniczni odpowiednicy - którzy licznie chcą przybyć na ŚDM ! Uważają oni że oparte na miłości związki jednopłciowe oraz związki osób transpłciowych są źródłem dobra i powinny być zaakceptowane w społeczeństwie i w każdym Kościele. Papież Franciszek jest bardzo otwarty na takie "eksperymenty" religijne i znany jest z tego że potrafi bardzo "elastycznie" stosować Słowo Boże więc chyba przygarnie te owieczki do Kościoła ?!
2016-07-21 09:59:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy