Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Pielgrzymi z Meksyku zachwyceni Świnoujściem

Data publikacji: 2016-07-20 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:09
Pielgrzymi z Meksyku zachwyceni Świnoujściem
 

Pielgrzymi z dalekiego Meksyku gościli w środę (20 lipca) w Urzędzie Miejskim w Świnoujściu. Przez kilka dni będą zwiedzać kurort na wyspach. I stąd pojadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Młodzi Meksykanie spotkali się w środę z zastępcą prezydenta Świnoujścia Pawłem Sujką, od którego otrzymali wydane niedawno albumy ze zdjęciami przekazanymi bezpłatnie miastu przez fotografów amatorów. Duży aplauz wywołały słowa włodarza miasta, który zapewnił młodzież, że nie będą musieli dźwigać ważącego ponad kilogram albumu w plecakach, ponieważ otrzymają go na specjalnie wydanych, oznaczonych logiem Świnoujścia pendrivach.

– Jesteśmy zachwyceni pięknem świnoujskich wysp i gościnnością ich mieszkańców – mówili młodzi goście, którzy wspólnie z Polakami odśpiewali w magistracie słynny meksykański przebój La Bamba. – To naprawdę czarodziejskie miejsce.

W piątek (22 lipca) pielgrzymi z Meksyku wezmą udział w Korowodzie Mieszka, który około godz. 10 wyruszy z Placu Wolności do Muszli Koncertowej. Tam około godziny 11.30 odprawione zostanie nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. O godz. 17 w tym samym miejscu rozpocznie się koncert zespołu Som Gorsi.

Podczas pobytu w Świnoujściu Meksykanie zwiedzą najbardziej malownicze zakątki 44 wysp, spotkają się również ze swoimi rówieśnikami ze Świnoujścia.

(reg)

Fot. UM Świnoujście

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkanka prawobrzeża
2016-07-20 19:27:51
Widziałam tą sympatyczną młodzież na Bieliku, płynęli w kierunku Warszowa. Wspaniała! Życzę Im szczęśliwego pobytu w Polsce :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA