środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Papież pożegnał się w oknie

Papież pożegnał się w oknie [FILM]

Papież pożegnał się w oknie
Data publikacji: 2016-07-31 20:14
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-31 20:45
Wywietleń: 1720 146531

Gdy papież Franciszek pojawił się w niedzielę po południu w "oknie papieskim" wśród pielgrzymów wybuchła euforia. Podczas spotkania padał deszcz, a tuż po tym, jak papież powiedział po polsku "do widzenia", uderzył piorun, niebo rozbłysło i rozpętała się burza. W niedzielę wieczorem papież Franciszek zakończył wizytę w Polsce.

Ludzie gromadzili się przy ul. Franciszkańskiej 3, przed siedzibą arcybiskupów krakowskich, od godzin przedpołudniowych, choć Franciszek był wówczas w Brzegach na mszy św. Mieli nadzieję na to, że po powrocie - mimo iż nie było to planowane - podejdzie do słynnego "papieskiego okna". Skandowali: "Papa Francesco, "Pobłogosław" , a także" "Otwórzcie okno", aby zachęcić go do wyjścia do nich.

 

Pogoda była bardzo kapryśna, momentami padał rzęsisty deszcz. To jednak nie zraziło oczekujących na Franciszka; wręcz przeciwnie – krzyczeli, śmiali się i dalej go wołali.

Blisko godz. 16 Franciszek pojawił się w oknie. Wśród pielgrzymów wybuchła euforia. Papież podziękował za gorące przyjęcie, jak również poprosił o modlitwę za niego. Udzielił błogosławieństwa zgromadzonym oraz odmówił z nimi "Zdrowaś Maryjo". Tuż po tym, jak Franciszek powiedział po polsku "do widzenia", uderzył piorun, niebo rozbłysło i rozpętała się burza.

W niedzielę wieczorem papież Franciszek zakończył wizytę w Polsce. O godz.19.30. samolot - boeing 787 - LOT-u, którym papież wraca do Rzymu, odleciał z części wojskowej lotniska w Balicach.

Na pokładzie samolotu oprócz papieża Franciszka i jego orszaku jest m.in. kilkudziesięcioro przedstawicieli mediów akredytowanych przy Watykanie.

Papież Franciszek przebywał w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 od 27 do 31 lipca. W tym czasie oprócz Krakowa i Brzegów odwiedził także Częstochowę i teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Wylot papieża do Rzymu opóźnił się o godzinę - pierwotnie planowano, że samolot wystartuje o godz.18.30. (PAP)

(PAP)

Fot. PAP/Andrzej Grygiel 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy