Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Ojciec nie żyje. Szukają 5-letniego syna

Data publikacji: 2019-07-11 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 13:11
Ojciec nie żyje. Szukają 5-letniego syna
 

Wszystko wskazuje na to, że 5-letni Dawid jest w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia bez opieki osoby dorosłej - przekazał rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak. Policja apeluje o kontakt wszystkich, którzy widzieli szarą skodę fabię WGM 01K9.

Marczak w czwartek w Polsat News informował o ustaleniach policjantów ws. zaginięcia 5-letniego chłopca. Wynika z nich, że chłopiec o godz. 17 został zabrany przez ojca z miejsca zamieszkania. Odjechali w nieznanym kierunku szarą skodą fabią o numerach rejestracyjnych WGM 01K9. Według informacji policji przed godz. 21 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

Policjanci z Grodziska i Warszawy apelują do wszystkich, którzy widzieli ten samochód w środę wieczorem, między godz. 17 a 21, o przekazanie informacji funkcjonariuszom. Samochód został odnaleziony, ale istotna jest informacja, jaką trasą jechał.

Jak wyjaśnił rzecznik KSP, tym pojazdem mężczyzna z dzieckiem jeździli w Grodzisku, ale mogli również przebywać na warszawskim Okęciu. Dla policjantów ważna jest informacja, czy ktoś widział ten pojazd, nie tylko w ruchu, ale także stojący na poboczu, parkingu czy zjeżdżający w jakiekolwiek miejsce.

- Wszystko wskazuje na to, że chłopiec znajduje się w okolicach Grodziska lub warszawskiego Okęcia - podkreślił Marczak. Chłopiec najprawdopodobniej nie jest pod opieką osoby dorosłej. - Każda informacja jest dla nas bardzo istotna - zaznaczył rzecznik.

Ojciec miał prawa rodzicielskie; ta sprawa nie ma charakteru uprowadzenia. Informację o śmierci mężczyzny KPP w Grodzisku Mazowieckim otrzymała o godz. 20.52. Mężczyzna zginął potrącony na torach kolejowych.

Policjanci zgłoszenie o utracie kontaktu z chłopcem i jego ojcem dostali ok. północy od zaniepokojonej osoby z rodziny. Poszukiwania dziecka rozpoczęły się w nocy; funkcjonariusze wykorzystują drony Komendy Głównej Policji i psy tropiące.

Chłopiec ubrany jest w niebieską bluzę, niebieskie spodnie jeansowe i niebieskie trampki z logiem Zygzaka McQueena - bohatera filmu animowanego "Auta" -, czerwonej wyścigówki. Zdjęcie Dawida dostępne jest na stronie warszawskiej policji, pod dokładnym adresem: http://policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/50607,Poszukujemy-5-letniego-Dawida-Zukowskiego.html.

Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, można przekazywać Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

(pap)

Fot. archiwum rodzinne

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ciekawe
2019-07-11 23:03:58
Kto lub Co... jest tej Tragedii powodem i przyczyna ?? I miejmy jeszcze nadzieje ze chlopiec sie odnajdzie !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA