sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Nowy sponsor Finału WOŚP

Nowy sponsor Finału WOŚP

Nowy sponsor Finału WOŚP
Data publikacji: 2017-11-05 07:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-22 17:34
Wywietleń: 1670 299692

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz 26. odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.  Fundacja WOŚP pozyskiwać będzie środki na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci na oddziałach noworodkowych w całej Polsce. Po raz pierwszy obsługę finansową zbiórki oraz całorocznej działalności Fundacji zapewni mBank - nowy sponsor Finału WOŚP. Dotychczasowa umowa sponsoringu z Bankiem Pekao SA została rozwiązana za porozumieniem stron.

- Najważniejszą dla nas rolą banku jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych w nim pieniędzy – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.  - Przez ostatnie 25 lat czuliśmy to bezpieczeństwo. Przyszedł jednak czas, kiedy postanowiliśmy znaleźć bank, który razem z nami będzie obsługiwał naszą styczniową zbiórkę pieniędzy oraz całoroczne działania Orkiestry w sposób nowoczesny, z zastosowaniem wszystkich możliwości technologicznych rozwijających wyobraźnię, kreatywność i aktywność naszych darczyńców. Postanowiliśmy znaleźć partnera, który chciałby dodać do swojej standardowej działalności powiew świeżości, wyobraźni i nowych form kontaktu, zwłaszcza z młodymi ludźmi. To wszystko znaleźliśmy w mBanku - banku wizjonerskim, który jest w stanie podjąć każde wyzwanie będące istotą współpracy z taką Fundacją, jak nasza. Nigdy nie stoimy w miejscu, lubimy zmiany i cieszymy się ze wszystkich nowych technologii, które jeszcze bardziej pozwalają być z młodymi ludźmi.

Fundacja WOŚP w ciągu 25 lat działalności zebrała i wydała na sprzęt medyczny ponad 825 mln złotych. Na co dzień korzysta z nowoczesnych produktów bankowych, które pozwalają zarządzać finansami bez ponoszenia ryzyka. Dzięki indywidualnie wynegocjowanym warunkom obsługi bankowej Fundacja może szczycić się maksymalną skutecznością w operowaniu środkami finansowymi. Dzięki temu każda złotówka przekazana na jej działalność statutową oraz na wsparcie celów prowadzonych zbiórek wykorzystana jest bardzo efektywnie. Dziś sprzęt medyczny z serduszkiem WOŚP obecny jest we wszystkich szpitalach, w których leczone są dzieci i stanowi na wielu oddziałach podstawę nowoczesnego wyposażenia.

– Miło nam dołączyć do grona sponsorów Finału WOŚP. Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją będziemy grać dla dobra nas wszystkich. Wierzę, że stworzymy nową jakość w zakresie zbierania pieniędzy i dysponowania nimi. Współpraca z WOŚP to duże wyzwanie, któremu zamierzamy sprostać zgodnie z hasłem określającym strategię mBanku: Pomagać, nie wkurzać, zachwycać…, gdziekolwiek – powiedział Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

 Jak poinformowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za porozumieniem stron rozwiązana została umowa sponsoringu pomiędzy nią i Bankiem Pekao SA. Taką inicjatywę podjęła WOŚP. Jednocześnie Pekao SA nadal jest w gronie darczyńców Fundacji, wspierając jej działania statutowe 2 mln złotych rocznie.

- Za całokształt współpracy i wiele lat efektywnych, wspólnych działań – dziękujemy. Tym mocniej dziękujemy za chęć dalszego wsparcia Fundacji – stwierdził Jurek Owsiak.

(g)

Fot. WOŚP

 

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Brawo Jurek O., brawo prezesi mBank!!! Tak trzymać do końca świata i jeden dzień dłużej! Na przkór kaczej hołocie! Na pohybel ojdyrowi z radyjamaryja i jego klakierom!
2017-11-22 17:29:46
@szczecinianin
Nie chodzi tylko o WOŚP ale o całą działanośc finansowaną z zebranych składek. Np o Złoty Melon Owsiaka.
2017-11-06 18:08:12
Mętna woda
@Szczecinianin - No właśnie. Proszę zrób mi głupiemu takie zestawienie o jakie prosiłem na podstawie informacji zawartych na stronie którą podałeś.
2017-11-06 16:16:25
Biała Rozpacz
Nie Juruś tylko Juras, Jak krytykujesz to nie korzystaj, no wybitne. Rozliczenia dostępne? patrz Złotoryja.
2017-11-06 15:19:21
kryspin
skąd w ludziach tyle zawiści i mierności. Nie chcesz nie dawaj, jak krytykujesz to nie korzystaj. Miej na tyle odwagi,że odmów badań dziecku na sprzęcie orkiestry. Odmów użycia aparatury ratującej życie dziecku - bo nie lubisz, bo przekręty, bo nie znasz treści sprawozdania. Dno o bąbelki
2017-11-06 12:14:02
Szczecinianin
Mętna woda: Takie rozliczenia są od dawna dostępne na stronie WOŚP w zakłace Finał-> historia. Można czytać do woli ile zebrano i ile wydano.
2017-11-06 11:55:56
Mętna woda
Rozwiązanie umowy nastąpiło z inicjatywy Jurusia. Przeszedł z polskiego banku do szwabskiego zarzucając na dokładkę między wierszami, że pieniądze w polskim nie są dostatecznie bezpieczne, a sam bank nie dość innowacyjny jak na potrzeby kwesty. Wyjątkowe świństwo! Może tak bardzo boi się wglądu w swoje finanse przez polskie organa, bo dopóki PKO SA był włoski, to mu nic tam nie przeszkadzało. Tradycyjnie czekam na przejrzyste rozliczenie wpłaconych pieniędzy. Takie najprostsze: zebraliśmy tyle i tyle, sprzętu zakupiliśmy za tyle i tyle, na potrzeby własne skonsumowaliśmy tyle i tyle. Za trudne Juruś?
2017-11-06 01:09:48
nina1708
A widział ktoś sprawozdania finansowe np.Caritasu??? Czy tam kontrolują każdy zebrany grosz???
2017-11-06 00:07:53
O wsiak w kolejnej Akcji
Naiwni niech wplaca... by Organizatorzy mogli jeszcze szybciej i wiecej sie wzbogacic !!
2017-11-05 21:38:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy