wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Nowa rzeczniczka MON zastąpi Misiewicza

Nowa rzeczniczka MON zastąpi Misiewicza

Nowa rzeczniczka MON zastąpi Misiewicza
Data publikacji: 2017-04-06 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-07 23:18
Wywietleń: 1086 234746

Nową rzeczniczką prasową MON została mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz, dotychczasowa pełnomocniczka ministra ds. wojskowej służby kobiet – wynika z podpisanego przez nią czwartkowego komunikatu MON.

MON nie miało rzecznika prasowego od początku lutego, kiedy to ze stron internetowych resortu zniknęło nazwisko Bartłomieja Misiewicza. Od tego czasu w obowiązkach rzecznika Misiewicza zastępował Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON, zaś szefem gabinetu politycznego ministra został Krzysztof Łączyński. Misiewicz od końca stycznia był przez kilka tygodni na urlopie. Po jego zakończeniu znów pracuje dla ministra Macierewicza.

Nominację nowej rzeczniczki, choć bez podawania nazwiska, szef MON zapowiadał w środę (5 kwietnia). Macierewicz powiedział wtedy, że "już niedługo" przedstawi osobę, która będzie pełnić tę funkcję. Poinformował, że będzie nią kobieta.

– Wiemy już, że to jest kobieta i wiemy, że to jest kobieta odważna, dzielna i skutecznie działająca – powiedział minister.

W czwartek rano (6 kwietnia) PAP otrzymała komunikat podpisany przez mjr Pęzioł-Wójtowicz jako rzecznik prasową resortu. Zaprosiła w nim ona na spotkanie z mediami dr. inż. Wacława Berczyńskiego – przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

Mjr Pęzioł-Wójtowicz pełnomocniczką MON ds. wojskowej służby kobiet została 8 marca 2016 r. Nominację odebrała w obecności premier Beaty Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet w bazie lotniczej w Mińsku Mazowieckim. Na tym stanowisku zachęcała do udziału w bezpłatnych kursach samoobrony kobiet, jakie MON prowadzi od listopada 2016 r. w 30 miejscowościach w całej Polsce.

* * *

Nowa rzeczniczka MON rozpoczęła służbę wojskową w 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po jej ukończeniu była dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu. Następnie służyła jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, młodszy specjalista w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, Sekretariacie MON, a po jego przekształceniu – w Centrum Operacyjnym MON.

Ukończyła stosunki międzynarodowe – dyplomację na Uniwersytecie Wrocławskim, była stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Skończyła także podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Pochodzi z Janowa Lubelskiego, ma 36 lat.

(pap)

Na zdjęciu: Rzeczniczka prasowa MON – mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz – podczas spotkania z mediami

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Komentarze

Okulistka,
Patrzac dokladniej na zdjecie, to ta Elegancka Pani Mjr. patrzy na pewna sprawe lub Osobe... w lekkim "przymruzeniem oka" ? Byc moze przybyla prosto ze strzelnicy...??
2017-04-07 22:49:44
gender
Sukces ministra zdrowia. Minister Antoni zmienia orientację. Czyli "wyleczyć" można.
2017-04-07 08:52:52
Do PO-nizszego... beryla,
Ales, sie Chlopie "na-PO-cil" przy wymienianiu tych glu-PO-t......!!
2017-04-06 23:26:03
beryl
A kiedy z MONu odejdzie rosyjski, czyli Macierewicz, który dotychczas skutecznie neutralizował wartość obronną naszej armii ? Obiecanych helikopterów nie ma, flota w rozsypce, czołgi przerzucone tam gdzie nie są potrzebne, najlepsi polscy dowódcy masowo odchodzą. Putin na pewno jest dumny z poczynań swojego człowieka.
2017-04-06 15:03:50
a co z Antkiem ?
Misiu zniknął, ale prawdziwy szkodnik pozostał na stanowisku
2017-04-06 14:45:25
weger
Teraz czekamy kto zastąpi Antoniego Macierewicza
2017-04-06 14:31:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy