piątek, 17 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > Nowa partia Ryszarda Petru

Nowa partia Ryszarda Petru

Nowa partia Ryszarda Petru
Data publikacji: 2018-07-19 07:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-20 16:40
Wywietleń: 707 339061

Liberalno-Społeczni – pod taką nazwą Ryszard Petru zamierza zarejestrować swoją nową partię. Wniosek w tej sprawie ma wpłynąć do sądu na początku sierpnia. Jesienią planowany jest zjazd programowy nowego ugrupowania, a na początku grudnia ma się odbyć kongres założycielski partii.

O planach założenia nowej, społeczno-liberalnej partii politycznej Petru mówił już w maju, po tym, jak odszedł z Nowoczesnej. W połowie czerwca Petru – razem z Joanną Scheuring-Wielgus oraz Joanną Schmidt, które również wystąpiły z Nowoczesnej – założył w Sejmie koło Liberalno-Społeczni. Jak wówczas mówił, jest ono zalążkiem przyszłej partii politycznej, która będzie powołana tuż po wyborach samorządowych.

Jak dowiedziała się PAP, w środę w Warszawie odbyło się spotkanie założycielskie nowej partii politycznej Ryszarda Petru. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób z całej Polski, których zadaniem będzie utworzenie struktur nowego ugrupowanie w 41 okręgach wyborczych. Petru zamierza zarejestrować swoją partię pod nazwą Liberalno-Społeczni, jednak nazwa ta może zostać zmieniona. Planuje się, że docelową nazwę partii wybierze kongres założycielski, który odbędzie się na początku grudnia. Kongres wybierze wtedy również władze ugrupowania i zatwierdzi jego status. Z kolei jesienią ma odbyć się zjazd programowy nowej partii Petru.

W czerwcu, Petru informował, że "Plan Naprawy Państwa", czyli alternatywny program dla polityki PiS, stworzony przez stowarzyszenia Plan Petru (b. lider Nowoczesnej powołał je na początku stycznia) będzie "wianem" wniesionym do jego nowego ugrupowania politycznego.

Jeden z uczestników środowego spotkania powiedział, że nowa partia ma być odpowiedzią środowisk liberalnych na "przejęcie przez PiS znacznej części centrowego elektoratu, który w ugrupowaniach centrowych nie znalazł odpowiedzi na potrzeby społeczne". Rozmówca wskazywał, że nowa partia nie zamierza startować w wyborach samorządowych, aby "nie rozbijać opozycji", nie będzie też wchodzić do Koalicji Obywatelskiej, którą zawiązały PO i Nowoczesna.

(pap)

Fot. Grzegorz Siwa

 

 

Komentarze

do @ k
- musi paść na"totalny pysk". W "demokracji" głosuje się "nogami", czyli przy urnie. P.S. - przecież w "demokracji" wszystko wolno, konstytucja PO_zwala na "protest obywateli", ale ta akcja (bagażnik) jest "w zmowie i w PO_rozumieniu". Ustawa i przepisy wykonawcze określają co w "demokracji" wolno. Straż marszałkowska i policja każdej władzy "jedzą z ręki" więc teraz mają okazję (demokratycznie) pokazać co sądzą o robieniu ich w bambuko.
2018-07-20 15:59:53
k
Jeżeli i ta inicjatywa padnie / a padnie - raczej !/ , to nastepna niech będzie pod hasłem Prawicowo - Lewicowi albo BIAŁO-CZARNI ....
2018-07-20 09:44:56
Bolo
Rysiowa akcja PO_d nazwą "Trójząb" (Kasprzak) - wpis jednej "cichociemnej" na "pejsboku". Cyt; - miało być wejście do sejmu większej grupy. Wszystko było załatwione. Kasprzak miał zjawić się na terenie sejmu jako ostatni, żeby nie spalić akcji. Chwilę przed godziną zero, gotowa w bloku startowym dowiedziałam się, że Kasprzak i Kinasiewicz są już w środku, przed czasem, przed wszystkimi, tym samym odcinając pozostałym jakiekolwiek ścieżki dostępu. Dobrze znali ustalenia i złamali chyba wszystkie możliwe – napisała Prus. ...PO:trafią jeszce "kury szczać prowadzać"....16 grudnia "onego roku" Rysio PO_leciał na Maderę "orzeszki chrupać" - też dał "ciała".
2018-07-20 08:58:12
a PO co...
Wstawac wczesnie rano i wychodzic do Normalnej Pracy... jak mozna po-spac dluzej i zalozyc "byle jaka" Partie - a reszta juz sie Sama dalej po-toczy...! Gdzie i o kolejnych Lotach i na Madeire juz nie wspomne !!
2018-07-20 00:26:10
Rysio...
I Liberalno s-PO-leczni - beda Nie skuteczni !!
2018-07-20 00:09:34
¥#£
Rysiek, pogoń tych pisowskich prorosyjskich bolszewików!
2018-07-20 00:04:58
Bolo
- jak Rysio coś wymyśli to ohhhoo; - wymyślił onegdaj iż "rządowi kaczyści" dostają za dużo sina i Rysio z totalną dostał PO du(d)ie i PO PO_rtfelu, wymyślił Rysio ludzi w bagażniku więc będzie miał sprawą w "glinarni" i per-pedes do Sejmu. Straż marszałkowska (jestem pewnien na 100%) zastosuje wynalazek Bolka, tzw. strajk włoski i zacznie totalnie sprawdzać bryki totalnej. Za "rysiowy" numer PO_nownie beknie totalna - uczą się ci totalni debile co znaczy "demokracja"?
2018-07-19 21:30:51
żenadee
I co, będą wozić ludzi w bagażniku? haha
2018-07-19 11:46:05
Dodaj komentarz
sie liberalny Rysio wstrzelil w spolecznych. Oxymoron jak liberalno-konserwartywni. Na smietnik historii.
2018-07-19 10:51:42
brawo Ryszard
Nowośmieszna odchodzi w polityczny niebyt więc Rysio zakłada nowy byt polityczny, znowu będziemy mieli uciechy co niemiara i dobrego materiału dla kabaretów!
2018-07-19 08:41:50
Cel
Rozbić opozycję. Agentura partii rządzącej,