poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Kraj > Nie żyje trzylatek, który zatrzasnął się w pralce

Nie żyje trzylatek, który zatrzasnął się w pralce (akt. 1)

Nie żyje trzylatek, który zatrzasnął się w pralce
Data publikacji: 2018-06-18 23:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 16:10
Wywietleń: 2384 334095

Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce – poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

- Mamy informację, że chłopiec zmarł w nocy. My będziemy prowadzić postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Na tę chwilę wygląda na to, że to był nieszczęśliwy wypadek - powiedział we wtorek prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Poinformował, że zabezpieczona zostanie pralka, w której zatrzasnął się chłopiec.

- Wykonane zostaną badania sekcyjne dziecka, by sprawdzić, co faktycznie było przyczyną jego śmierci. Musimy to procesowo wyjaśnić - powiedział Nierebiński. Dodał, że jeżeli pozwolą na to lekarze, to prokurator będzie próbował jeszcze dziś prowadzić czynności z rodzicami zmarłego chłopca. Według informacji przekazanych w poniedziałek przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Słupsku Pawła Wnuka, to rodzice i ich 5-letnia córka byli jedynymi świadkami wypadku.

- Na chwilę obecną wykonanie tych czynności jest niemożliwe z przyczyn ludzkich - dodał Nierebiński, wskazując na zły stan psychiczny rodziców chłopca.

Trzylatek ze Słupska w ciężkim stanie trafił w poniedziałek wieczorem na OIOM gdańskiego szpitala po tym, jak podczas zabawy w chowanego z 5-letnią siostrą miał się zatrzasnąć w pralce. Pogotowie wezwali rodzice. Chłopiec na miejscu zdarzenia, do którego doszło w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Romera w Słupsku, był długo reanimowany, został zaintubowany i najpierw przewieziony do szpitala w Słupsku. Stamtąd śmigłowcem przetransportowano go na OIOM dziecięcy gdańskiego szpitala. Tego dniazostały przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia.

(pap)

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

Trzylatek ze Słupska w ciężkim stanie trafił do szpitala po tym, jak podczas zabawy z siostrą miał się zatrzasnąć w pralce. Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Pogotowie wezwali rodzice.

Jak podało „Radio Gdańsk” 3-latek, który w ciężkim stanie trafił do szpitala w Słupsku, został śmigłowcem LPR przetransportowany na OIOM dziecięcy placówki w Gdańsku. Według wstępnych ustaleń słupskiej prokuratury chłopczyk miał się bawić w mieszkaniu ze swoją 5-letnią siostrą w chowanego. Prawdopodobnie skrył się w pralce, której drzwiczki się zatrzasnęły. Rodzice byli w mieszkaniu. To oni wezwali pogotowie.

- Jak doszło do zatrzaśnięcia tych drzwiczek - na tę chwilę nie jesteśmy w stanie tego wyjaśnić. Jedynymi świadkami zdarzenia, oprócz tej 5-letniej dziewczynki, byli rodzice, ale z uwagi na ich stan psychiczny, nie zostali jeszcze przesłuchani - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Paweł Wnuk. Dodał, że rodzice byli trzeźwi.

Trzylatek jeszcze na miejscu zdarzenia był reanimowany i został zaintubowany. Do szpitala trafił w ciężkim stanie.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu jednego z bloków przy ul. Romera w Słupsku. Prokurator przeprowadził oględziny na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia śladów. Postępowanie, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia, prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Słupsku.

(pap)

Fot. archiwum

Komentarze

do nauczki
Umieścić wewnątrz pralki młotek jak przy oknach awaryjnych w autobusie.
2018-06-19 15:31:29
optymista
Selekcja naturalna jest litościwa dla oligofreników.
2018-06-19 15:28:38
Nauczka na przyszlosc...
By "cos podobnego" nie mialo miejsca na przyszlosc... to trzeba podokonywac pewnych zabezpieczen i tego typu Pralek - gdyz dziecieca "Fantazja"... nie ma granic !!
2018-06-19 11:45:27
szok
Dziecka nie można spuścić, choćby na sekundę, z oka!
2018-06-19 06:39:17
Przykra sprawa - i jedna z wersji...
Byc moze pociagnal raczkami do siebie za szklane wglebienie drzwiczek - by je za soba zamknac ? I musial byc "dosc malutki" ze sie jednak tam zmiescil ! A moze siostra mu najpierw pomogla...??
2018-06-19 01:02:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie