środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Kraj > Nie będzie kar za wycinkę

Nie będzie kar za wycinkę

Nie będzie kar za wycinkę
Data publikacji: 2018-02-12 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-13 17:42
Wywietleń: 1607 313873

Komisja Europejska przyjęła wyjaśnienia Polski dotyczące wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej i przynajmniej na razie nie ma zamiaru występować do Trybunału Sprawiedliwości UE o kary. 

Tak wynika z informacji unijnego źródła. W piśmie polskich władz do KE wskazano w jaki sposób realizowane jest postanowienie unijnego TS w sprawie natychmiastowego zaprzestania wycinki w puszczy. Podkreślono w nim, że Polska wykonuje wszelkie zalecenia. Za złamanie tego zakazu grozi 100 tys. euro kary dziennie.

To do KE należała ocena, czy postanowienie jest realizowane. Z informacji przekazanych przez źródło PAP wynika, że urzędnicy w Brukseli są zadowoleni z działań polskich władz.

– Nie idziemy do Trybunału (z wnioskami o kary – PAP). To dobry znak – podkreślił urzędnik unijny. Formalnie KE nie podjęła w tej sprawie żadnej decyzji. To furtka, która ma jej pozwolić – w razie wznowienia wycinki w puszczy – na złożenie wniosku o nałożenie kary.

(pap)

Fot. Artur Bakaj (arch.)

Komentarze

do @ ekolodzy mieli rację
Prezes miał rację (i ma)..... Cyt. z 29 stycznia 2018 ;"Prezes PiS został zapytany w wywiadzie jakich działań spodziewa się ze strony Brukseli.... "Są eksperci, którzy twierdzą, że Unia wobec Polski poszła za daleko i teraz będzie się wycofywała. Inni mówią, że nie ma na co liczyć. Zobaczymy. Tak czy inaczej my musimy bronić naszej suwerenności, naszej godności, ale przede wszystkim naszych interesów. Szczególnie tych związanych z rozwojem gospodarczym naszego kraju" - powiedział Kaczyński.... Według mnie to "junkersy" i "donaldy" wycofują się rakiem, sądzili iż "kaczak" zerżnie się w PO_ry.... EU_rony mają za dużo problemów, aby pozwolić sobie na "Polexit".
2018-02-13 17:33:17
ekolodzy mieli rację
a Szkodnik Szyszko niech się cieszy że dzięki łaskawości Unii Europejskiej uniknął kary
2018-02-13 07:19:30
green
Zieloni nigdy nie przepraszają. To ich się przeprasza ;)
2018-02-13 06:41:30
Arleta będziesz milczeć?
Czy zielone oszołomy przeproszą teraz polskich leśników i byłego ministra Szyszko? Pewnie nie, tak jak nie poniosą konsekwencji, gdy kornik zeżre w końcu kawał puszczy, a setki tysięcy metrów sześciennych drewna zamiast wzmacniać zamożność kraju zgniją sobie w lesie.
2018-02-12 23:49:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie