niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Miliony na nowe urny

Miliony na nowe urny

Miliony na nowe urny
Data publikacji: 2016-01-15 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-18 22:41
Wywietleń: 1890 99724

Około 30 mln zł zarezerwowano w budżecie dla Krajowego Biura Wyborczego na zakup nowych, przezroczystych urn wyborczych - poinformowano podczas posiedzenia sejmowej Komisji finansów publicznych.

Sejmowa komisja finansów publicznych zapoznała się z opiniami dotyczącymi m.in. planowanych na ten rok budżetów Kancelarii Sejmu, Kancelarii Senatu, Krajowego Biura Wyborczego. Łukasz Schreiber (PiS) przedstawiając opinie powiedział, że komisja regulaminowa pozytywnie oceniła budżety tych instytucji.

- Poziom wydatków Kancelarii Sejmu ujęty w projekcie ustawy budżetowej na 2016 r. wynosi 453,4 mln zł, czyli w zasadzie tyle samo, ile w roku 2015. Ten nieznaczny wzrost o kwotę 581 tys. zł spowodowany jest zwiększeniem dotychczasowego planu wydatków inwestycyjnych o kwotę ponad 4 mln zł - powiedział poseł. 

Dość istotne zmiany dotyczyły natomiast budżetu Krajowego Biura Wyborczego, którego budżet ma wynieść blisko 91 mln zł, co oznacza wzrost o 76,6 proc.

- Jest to spowodowane przede wszystkim planowanym zakupem przezroczystych urn wyborczych w ilości 28 tys. Średnia za taką urnę wychodzi ponad 1000 zł - powiedział. Planuje się także zwiększenie zatrudnienia informatyków w KBW.

Krystyna Skowrońska (PO) podkreśliła, że projekty budżetów wymienianych instytucji są określane przez nie same, zwracając uwagę na wynagrodzenia osób w nich zatrudnionych. Wskazała na duże różnice w płacach osób zatrudnionych przez Kancelarie Sejmu i Senatu, a pracowników biur poselskich i senatorskich, którzy są wynagradzani z przysługujących parlamentarzystom ryczałtów. Z danych Kancelarii Sejmu i Senatu wynika, że średnie wynagrodzenie brutto dla pracownika biura poselskiego wynosi ok. 2,7 tys. zł (bez tzw. trzynastki), zaś pracownika Kancelarii Sejmu - 7,7 tys. zł. Natomiast zatrudnieni w biurach senatorskich zarabiają średnio 2,9 tys. zł, a pracujący w Kancelarii Senatu ok. 7,9 tys. zł (biorąc pod uwagę wszystkie jego składniki). Tymczasem średnia dla Krajowego Biura Wyborczego wynosi 5,2 tys. zł brutto i jest jednym z najniższych w instytucjach centralnych. (pap)

 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Adam 36,
No i waznym jest... by w tym miejscu gdzie bedzie stala i ta szklana Urna, nie bylo "szczeliny w PO-dlodze" celem ewentalnej i wg. PO-trzeby wymiany niewlasciwych glosow na... glosy od-PO-wiednie ??
2016-01-18 21:39:24
ewa35
No wreszcie i juz w Kazachstanie iKirgzji nie wowiac o innych Krajach dawno sa szklane a nwet elektronicznie po odciskach palcow glosuja
2016-01-15 13:32:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie