poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Kraj > Lider SLD atakuje PiS. „Rząd zaniedbał szereg prawdziwych problemów ludzi”

Lider SLD atakuje PiS. „Rząd zaniedbał szereg prawdziwych problemów ludzi”

Lider SLD atakuje PiS. „Rząd zaniedbał szereg prawdziwych problemów ludzi”
Data publikacji: 2020-09-27 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-01 12:33
Wywietleń: 552 476907
Sytuacja związania z pandemią koronawirusa jest w Polsce pod kontrolą; nie należy straszyć Polaków, jak chcą to robić niektórzy politycy opozycji - mówi szef KPRM Michał Dworczyk. Mierzymy się teraz z kolejną falą pandemii i na tle innych krajów Polska nie ma się czego wstydzić - ocenił.

Dworczyka pytano o słowa lidera SLD Włodzimierza Czarzastego, który zarzucił w sobotę liderom PiS i rządowi, że zaniedbali w ostatnim miesiącu sprawy służby zdrowia, edukacji, nie zajmują się sytuacją finansową samorządów oraz nie prowadzą aktywnej polityki zagranicznej dotyczącej sytuacji na Białorusi.  - Pięciu panów: Duda, Morawiecki, Kaczyński, Ziobro i Gowin od miesiąca zajmują się sobą, kłócą się, który z nich jest ważny, a który ważniejszy. Jako Lewica patrzymy na to z zażenowaniem - powiedział na konferencji prasowej w Olsztynie Czarzasty.

Jak podkreślił, w czasie sporów i rozmów o wewnętrznej sytuacji na prawicy rząd zaniedbał szereg prawdziwych problemów ludzi, z których jako najważniejszy wymienił znaczne pogorszenie sytuacji epidemicznej. - Od kilku dni notowane są takie wzrosty zachorowań, jakich jeszcze nie było, ludzie tracą bliskich, a oni się kłócą, który z nich jest ważniejszy - oświadczył Czarzasty.

Dworczyk odnosząc się do tych słów, powiedział, że krytykowanie działań rządu jest "wilczym prawem opozycji", ale - jak zaznaczył - warto, by ta krytyka odnosiła się do faktów. Według niego są one takie, że Polska dobrze sobie poradziła w sytuacji pandemii dzięki decyzjom rządzących. Przekonywał, że "nie należy straszyć Polaków, jak chcą to robić niektórzy politycy opozycji".

(PAP)

Fot. Grzegorz Siwa (archiwum)

Komentarze

PRAWY
Nie wyobrażam sobie stanu PAŃSTWA gdyby tak PO lub SLD BYLO PRZY STERZE , Przecież "pieniendzy " na nic nie było dla nikogo oprócz członków partii i ich popleczników .
2020-10-01 12:24:04
@w punkt
Nie bój się myć rąk,nosić maseczki i zachowywać dystans.Do tego nie potrzeba ci rządu,co mają ci myć ręce i jeszcze podmywać?Po prostu weź się w garść i myj ręce. To nie rząd rozsiewa wirusa tylko obywatele się zarażają i mogą przeciwdziałać sami
2020-09-28 13:04:49
Do... wy-PO-wiedzi w punkt.
Chlopie jak jestes nie-oczytany to nie zajmuj miejsca w Kurierze i lepiej nie zabieraj glosu ?? Lub przenies sie do Ga-Ga-zety... to tam cie PO-chwala za ta twoja wy-PO-wiedz !!
2020-09-28 11:03:05
Czarzasty ma rację
Sytuacja w Polsce jest coraz gorsza - służba zdrowia nie istnieje, bezrobocie rośnie, firmy padają. PiS doczeka się, że ludzie wyjdą na ulice i wywloką ich z gabinetów. I to będzie koniec tzw. "zjednoczonej prawicy"
2020-09-28 10:58:26
hehe
Na szczęście prawica sama się pozagryza.
2020-09-28 10:33:13
do PO_niższego zazdrośnika
- towarzysze zawsze "czują PO_wiew historii". PO "sztandar wyprowadzić" ustawili się dobrze, byli już na "śmietniku historii", ale Platforma Obywatelska ożywiła truchło i zaprowadziła na salony EU.....PiS_zesz;"..ma dwa domy...", skoro ciężko pracuje to ma. Inny towarzysz też ma według słów innego towarzysza; Kupili całe wzgórze w Kazimierzu od Jasia Wołka - mówił Oleksy, mając na myśli Kwaśniewskich. - Nie wiem na kogo, ale nie na siebie - dodał."Buty będą kosztować trzysta dziesięć złotych". https://www.salon24.pl/newsroom/1019414,raport-krystyna-faktycznymi-wlascicielami-willi-w-kazimierzu-byli-kwasniewscy
2020-09-28 09:44:50
Lewaccy milionerzy atakują.
A Brudziński daje zarobić tej lewackiej hołocie dużą kasę w państwowych spółkach i urzędach. Towarzysz Czarzasty ma dwa domy , a właściwie duże rezydencje pod Warszawą. Żyć , nie umierać.
2020-09-28 09:03:25
w punkt
Ilość zarażonych rośnie, a pisowski rząd nic nie robi tylko bije się między sobą o stołki. Przebieg epidemii w Polsce coraz bardziej wymyka się z pod kontroli i to przez nieudolność obecnego rządu.
2020-09-28 08:11:42
Cale szczescie ze PO i Lewica juz nie rzadza !
Co ten "Pierzasty" wygaduje... czyzby za-PO-mnial juz lata 2007-2015 po-mimo ze nie bylo Covid-7/15 ??
2020-09-27 19:56:57
@Quistrop
Przybranie niemieckiego loginu nie przyprawia o mądrość wypowiedzi.Dla wyjaśnienia to nie władza wsadza do więzienia za zjedzoną śliwkę ale taki wyrok wydaje niezawisły sędzia.I taki wydał zresztą uważany za słuszny przez większość na forum Kuriera bo gdyby tak każdy przyszedł i zjadł 1 cukierek to nie byłoby żadnego cukierka do sprzedaży.Skoro masz wiedzę o wielomiliardowych przekrętach to powinieneś to zgłosić natychmiast do organów ścigania.Nie chowaj się z taką wiedzą po kątach. Określenie że suweren delektuje się papką 500+ odbieram jako mowę nienawiści i pogardy skierowaną do współobywateli którzy pobierają te pieniądze.Myślę że chodzenie po cmentarzach powinno dać do myślenia o tym że żyjemy za krótko by pogardzać drugim człowiekiem.Można się z kimś nie zgadzać,można udawać Niemca ale dlaczego gardzić drugim człowiekiem jak komuchy gardziły robolami to zawsze mnie zadziwia.
2020-09-27 19:03:37
olaboga
Czerwony uwłaszczony milioner komuszy do niejakiej ''legendy''milionera krola od tirów Frasyniuka''drogi Wladku tak się umawialiśmy w Magdalence''
2020-09-27 17:45:33
Quistorp
To smutne co powiem. W historii Najjaśniejszej R.P. nigdy opozycja nie usunęła władzy. Władzę usuwają zawsze ci którzy są najbardziej przez nią hołubieni. To robotnicy PRL-u obalili polskojęzyczną zjednoczoną partię robotniczą w krawatach. Teraz mamy etap przekupywania przez rządzących poszczególnych ogniw zapalnych (patrz podwyżki dla policji, wyprawki dla górników, podwyżki dla posłów, (i tych z opozycji też!), powiększenie liczby spółek skarbu państwa, dla merdających ogonkami, darowizny dla kleru, pod różnymi postaciami. A balon puchnie, puchnie, puchnie, aż.... (patrz Białoruś i ich batiuszkę który wcale nie kocha władzy, ale on najbardziej kocha Białorusinów) władza (już zaczyna) wsadzać do pierdla tych, co kradną śliwkę w czekoladzie, nie widząc potrzeby rozliczenia tych co doprowadzili do miliardowych strat. Suweren, jeszcze delektuje się papką 500 złotową i banerowym patriotyzmem bogoojczyźnianym. Sztandarowa premia do wypłaty 5oo+, stanie się przebrzydłym topionym serkiem tylżyckim.
2020-09-27 16:17:24
"czerwone" to gorsze niż SARS-CoV-2
-"czerwony" senator pisze; SKANDAL!!!!! Ten chłopak to 21-letni Grzegorz Staromiejski, syn kuzynki prezydenta Dudy!!! Kilka dni temu został zatrudniony w kancelarii prezydenta jako degustator win za 6 000 zł miesięcznie!! NIECH POLSKA DOWIE SIĘ O NEPOTYZMIE!!!........Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/fake_news/nie-to-nie-jest-sommelier-prezydenta-dudy/
2020-09-27 15:37:51
abc
Lepiej milczeć i sprawiać wrazenie idioty niż odezwac się rozwiewając wszelka watpiwosc.
2020-09-27 15:28:27
XYZ
Mina i wyraz twarzy tego osobnika,to mina kogos teskniacego za rozumem.
2020-09-27 15:24:14
Lewicowy fejk
Rząd zaraża Polaków twierdzi lider lewicy który obudził się z letargu.Myjcie ręce,noście maseczki i zachowajcie dystans zwłaszcza propagandy fejków lewicy.Ostatnio senator z izby zadumy i refleksji znalazł sommeliera u Prezydenta.Moze by tak kopert by poszukali i meble ostukali
2020-09-27 14:31:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie