wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Kraj > Lider „mafii lekowej” zatrzymany przez CBA

Lider „mafii lekowej” zatrzymany przez CBA

Lider „mafii lekowej” zatrzymany przez CBA
Data publikacji: 2020-01-15 23:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-16 14:19
Wywietleń: 880 438187

W związku ze śledztwem dotyczącym nielegalnego handlu lekami zatrzymana została przez Centralne Biuro Antykorupcyjne kolejna osoba. To obcokrajowiec, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą.

Białostoccy agenci CBA zatrzymali w Warszawie kolejną osobę w sprawie tzw. „mafii lekowej”. To mężczyzna posiadający podwójne obywatelstwo izraelsko-brytyjskie, a jednocześnie osoba związana z zarejestrowaną w Polsce spółką, która odgrywała kluczową rolę w ramach przestępczego procederu tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków.

Ustalono, iż zatrzymany kierował zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie posługiwali się poświadczającymi nieprawdę dokumentami, a także zbywali produkty lecznicze z ogólnodostępnych aptek do hurtowni farmaceutycznych. Następnie trafiały one poza granice Polski. Procederu dokonywano za pośrednictwem prowadzącego fikcyjną działalność Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Rozbita przez Delegaturę CBA w Białymstoku grupa przestępcza od stycznia 2017 r. do maja 2018 r. skupiła w ten sposób leki o wartości ponad 50 milionów złotych.

Zatrzymanemu zostaną przedstawione zarzuty dotyczące m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. W tej samej sprawie w marcu i kwietniu 2019 r. zostało zatrzymanych 10 osób. Wśród nich byli ludzie związani z hurtowniami farmaceutycznymi i właściciele aptek, współpracujących z mafią. Zarzuty w sprawie przedstawiono dotychczas 18 osobom.

(ip)

Komentarze

do @ Pytanko
SKOK-ów i KMGH nikt nie ruszy i za to nie PO_siedzi. Ja czekam z "bulem" na "pianie koguta", był aktywny jeszcze przed "okrągłym stołem" jak kolejarz "prowadzony po szynach". Zauważ iż sprawie SKOK-ów i KMGH nikt nie siedzi i nie będzie siedział. Kogut może zapiać, ale chyba wcześniej "zakrztusi" się poduszką podczas snu.
2020-01-16 13:00:13
@Szef gangu z izraelskim paszportem.
no popatrz, a Żyd Jarosław Kaczyński w ogóle się nie ukrywa i nigdzie nie ucieka. To całkowicie zaprzecza Twojej tezie.
2020-01-16 09:15:32
Pytanko
A afera SKOK-ów to tez Żyd?
2020-01-16 09:01:28
Szef gangu z izraelskim paszportem.
Kierujący gangiem lekowym ma obywatelstwo izraelskie czyli Żyd. Gdzie jest duża lewa kasa to tam zawsze są albo Żydzi albo lewacy albo jedno i drugie czyli żydolewacy. Szef Getin Banku - Czarnecki ukrywa się w Izraelu. Dawna gigantyczna afera ART B to też byli Żydzi - Bagsik i Gąsiorowski , którzy uciekli do Izraela. Ludzie bez skrupułów. Tylko Polacy , ci mniej zamożni nie mogą kupić lekarstw i cierpią. Teraz drogą dyplomatyczną Izrael zacznie naciskać na polski rząd. Bo to przecież antysemityzm. No i jeszcze sędziowie........
2020-01-16 07:24:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie