poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Koniec dyskryminacji Polaków

Koniec dyskryminacji Polaków

Koniec dyskryminacji Polaków
Data publikacji: 2016-05-16 21:31
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-17 13:01
Wywietleń: 1410 133985

Szwedzki armator promowy Stena Line zrezygnował z oświadczeń podpisywanych przez pasażerów, że będą się właściwie zachowywać podczas rejsów rozrywkowych z Gdyni do Karlskrony.

Według Stena Line podczas rejsów rozrywkowych na promach do Szwecji dochodziło do zakłóceń ciszy nocnej. Z rejsów tych korzystali głównie Polacy.

Jak przekazała PAP rzeczniczka polskiego oddziału Stena Line Agnieszka Zembrzycka, armator nie stosuje już "pisemnej informacji o przepisach porządkowych", gdyż uznał, że "oświadczenia nie są niezbędne". Przewoźnik zdecydował, że "wystarczy informacja o konieczności zapoznania się z przepisami porządkowymi" dostępnymi dla pasażerów na stronie internetowej Stena Line.

"Oświadczenia dotyczyły wszystkich podróżnych, udających się na specyficzne wydarzenia czy rejsy muzyczne – niezależnie od narodowości podróżnych" - podkreśliła rzeczniczka.

Sprawa oświadczania o właściwym zachowaniu na promie wzbudziła kontrowersje. Szwedzkie media podawały w marcu, że regulacje nie obowiązywały na innych rejsach szwedzkiego armatora, i uznały to za przejaw dyskryminacji.

W marcu postępowanie Stena Line zaskarżył do szwedzkiego rzecznika ds. dyskryminacji jeden z Polaków mieszkających w Szwecji. Urząd ds. dyskryminacji w swej decyzji ocenił, że "opisana w skardze sytuacja nie podlega ustawodawstwu antydyskryminacyjnemu" i poinformował, że "nie wszczyna postępowania w tej sprawie".

W tekście podpisywanego wcześniej przez podróżnych oświadczenia znajdowała się informacja m.in. o zakazie odtwarzania muzyki z własnego sprzętu. Zawarte też było pouczenie, że "pasażerowie, którzy zakłócają spokój lub nie przestrzegają prawa albo przepisów porządkowych, mogą zostać zatrzymani w areszcie (na promie) przez resztę podróży". (pap)

 

 

Komentarze

Dla wspolnego bezpieczenstwa,
Obydwie... tak "pijacie jak i awanturnicze" strony sa winne... i czas najwyzszy cos z tym fantem zrobic...!!
2016-05-17 11:30:30
eh
No, to pamiętajcie jak oni traktują Polaków. A tfuuu.
2016-05-17 07:50:02
Tom
Co to za rejs rozrywkowy w kturym obowiazuje cisza nocna ?
2016-05-17 04:05:16
Inna propozycja...
Tak pijani Szwedzi jak i Polacy, zachowuja sie niekiedy jak by "pochodzili jeszcze z lat 1800" i dlatego jednym ze sposobow powinno byc wprowadzenie tzw. "specjalnej listy" wg. ktorej osoby zaklocajace spokoj i porzadek, nie mialy by prawa uczestniczyc w takich rejsach... na okres np. 3-6 miesiecy !!
2016-05-17 01:12:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy