niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Kraj > Kleszczów najbogatszą gminą w Polsce

Kleszczów najbogatszą gminą w Polsce

Kleszczów najbogatszą gminą w Polsce
Data publikacji: 2019-12-10 15:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-11 13:43
Wywietleń: 549 432317

Kleszczów jest najbogatsztą w Polsce gminą, biorąc pod uwagę wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca - wyniósł w ub. r. ok. 31 tys. zł - wynika z opublikowanego przez MF zestawienia. Na drugim biegunie jest gmina Potok Górny z dochodem podatkowym poniżej 455 zł na głowę.

Ministerstwo Finansów publikuje wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin, powiatów i województw, które stanowią podstawę do wyliczenia rocznych kwot części wyrównawczej subwencji ogólnej i wpłat na 2020 r. Podstawą do obliczenia aktualnych wskaźników były dane o dochodach podatkowych za 2018 r. według stanu na 30 czerwca 2019 r.

Jak wynika z zestawienia MF, średnia dla gmin w kraju wynosi 1 tys. 956,15 zł, natomiast wskaźnik dla gminy Kleszczów, na terenie której działa kopalnia węgla brunatnego i elektrownia Bełchatów, sięgnął 31 tys. 28,40 zł. Gminą o najskromniejszych dochodach na głowę jest Potok Górny - 454,97 zł na głowę. Miasto stołeczne Warszawa osiągnęło dochód w wysokości 4 tys. 73,38 zł na głowę.

W zestawieniu powiatów na czele jest miasto stołeczne Warszawa, które osiągnęło wskaźnik dochodów podatkowych na głowę mieszkańca w wysokości 775,51 zł. Dla porównania, wskaźnik dochodów podatkowych dla zamykającego zestawienie powiatu kazimierskiego wynosi 105,05 zł.

W przypadku województw listę otwiera najbogatsze mazowieckie ze wskaźnikiem w wysokości 451,38, na końcu jest zaś lubelskie ze wskaźnikiem 100,03 zł, podczas gdy średnia dla województw wynosi 205,43 zł.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Quistorp
do...[Kleszczów jest najbogatsztą w Polsce gminą, biorąc pod uwagę wskaźnik dochodów podatkowych na jednego mieszkańca - wyniósł w ub. r. ok. 31 tys. zł - wynika z opublikowanego przez MF zestawienia.]... To szczucie ludzi na ludzi. Poprawnie wiadomość winna brzmieć. ..[wskaźnik dochodów podatkowych GMINY!] okolice Kopalni Bełchatów,Elektrowni Pątnów, i Adamów- Konin ( których większościowym udziałowcem jest Zygmunt Solorz) płaci duże podatki od nieruchomości. Stąd możliwość na (roz)budowę, chodników, rurociągów, wodnych, gazowych, ścieżek rowerowych, remontów szkół itd, itp. Drugie dno tego "bogactwa", jest katastrofa ekologiczna źródeł rzeki Brda i okolic koło Bydgoszczy. Obniżenie wód gruntowych związane z drenowaniem wielkiego dołu węgla brunatnego. Na czyj kosz będzie, rekultywowanie, regenerowanie pustyni , na której bogaci się tylko jedna osoba, ale nie mieszkańcy. Nie skarb Najjaśniejszej! Media nawet państwowe o tym milczą!!!
2019-12-11 13:28:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie