piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Kaczyński zapowiada reformy

Kaczyński zapowiada reformy

Kaczyński zapowiada reformy
Data publikacji: 2017-07-27 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-01 07:02
Wywietleń: 1845 282923

Dekoncentracja mediów oraz reforma służb specjalnych - to duże reformy, które Prawo i Sprawiedliwość chce przeprowadzić w najbliższym czasie - poinformował w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W trakcie czwartkowego wywiadu w TV Trwam Kaczyński był pytany m.in. o najbliższe działania, reformy jakie wprowadzić planuje Prawo i Sprawiedliwość. "Jeśli chodzi o duże reformy, to z całą pewnością stoi przed nami kwestia dekoncentracji mediów. Tu też będzie zapewne bardzo silny opór" - odpowiedział prezes PiS nawiązując do ostatnich protestów dotyczących zmian w wymiarze sprawiedliwości.

- Jest sprawa reformy służb specjalnych, tu może opór będzie troszkę mniejszy, ale też pewnie będzie - dodał.

Kaczyński zaznaczył, że "jest także szereg innych, bardziej szczegółowych kwestii". "My pewne sprawy odkładamy na po wyborach 2019 r." - wskazał.

Szef PiS mówił ponadto, że część ewentualnych reform uzależniona będzie od sytuacji gospodarczej. Jak podkreślił, jeśli sytuacja (gospodarcza) będzie się rozwijała tak jak w tej chwili, to "chcemy także dokonać w ciągu przyszłego, a szczególności tego kolejnego roku wielu posunięć prospołecznych". Wyjaśnił, że choć do tej pory w tej kwestii zrobiono już dużo, to "można zrobić jeszcze więcej, ale trzeba mieć odpowiednie zasoby". (pap)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

canada
Co ten fi ut robi na tle szczecina
2017-08-01 02:03:56
UBwatel
haha. POmylony się odezwał :-) Do POniższego POwalonego, dzielnie śledzący ubeków. Leki brałeś ?
2017-07-30 15:56:44
do @ zamienił stryjek
Cyt." A co dla ludzi proponujesz intrygancie z Żoliborza ? "....Tylko to abyś następnego "25-tego października" PO_szedł na demokratyczne-liberalne wybory, obronił "zieloną wyspę" i po wyborach zamknął gębulę dając legalnie wybranemu rządowi pracować nad "dobrem ludzi miast i WSI".
2017-07-30 13:36:11
zamienił stryjek
Nie na to głosowaliśmy, żebyś tylko zmieniał na stanowiskach barwy partyjne ! Żadna ustawa nie pomaga ludziom, nie ułatwia spraw -tylko "swoich" z PiS-u pozwala objąć stołki. A co dla ludzi proponujesz intrygancie z Żoliborza ?
2017-07-30 13:08:06
Jarun
Ba anonimy nie odpowiadam. Czas wreszcie dojrzeć, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek" a PiS i PO - to takie samo zło. Naprawa państwa według prezesa ma polegać na tym, że wszystko przejmie PiS, będzie rządził i nie będzie kraść. To ideologia rodem z lat 80-tych gen. Jaruzelskiego.
2017-07-29 22:29:58
do @ :)
Cyt. " Dziś rozmawiałem z bardzo poważna osobą jeśli chodzi o kwestie gospodarki." ......Prośba; - zapytaj "bardzo PO_ważną osobę" jak to się dzieje iż "komuna" z 40-ma miliardami długu w "dolkach" padła jak kasztanka, a "najjaśniejsza" mimo 800 (osiemset)miliardów długu prosperuje znakomicie?
2017-07-29 20:21:29
do tow. @ Jarun
Cyt. z mediów tych "wiarygodnych i całkowicie w polskich rękach":.."Prokuratura Krajowa wniosła do szczecińskiego sądu o uchylenie immunitetu tamtejszej sędzi, której chce postawić zarzut w związku z przeklejeniem przez nią cen w markecie na sprzedawanych w promocji przewodnikach – dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do prokuratury." ...Napisz tow. czy zrobią jek "kuku", o "wiertarce i pendrajwach" nie wsPO-minam....P.S. "knypek" ich chce ułaskawić?
2017-07-29 16:21:06
Jarun
Uśmiech wróży co będzie w następnym roku. Ten cały rating to przypuszczenia jak będzie się rozwijać gospodarka danego kraju. Oczywiście międzynarodowa finansjera ostro tam manipuluje. Gospodarki większości państw oparte są o spekulacje (bańki finansowe!) które nijak się mają do rzeczywistej gospodarki. Krach na giełdzie to krach graczy giełdowych, a nie gospodarki (produkcji!) podobny do przegrania na wyścigu koni. Prezes zaś chce przejąć media, sądy nie po to żeby naprawiać ale żeby rządzić, zawłaszczyć. Ostatecznie Kaczyński nie odpowiada, ma od tego "kozły ofiarne". To oni podpisują, a knypek "czysty". Cwaniak z Żoliborza o dyktatorskich zapędach. I jeszcze o sądach i sędzinach. Czy ktoś wybrałby na sędziego babę która mówi, że za 10 tys. zł to nie można żyć w mieście ? Ludzie szybko odrzuciliby w wyborach skorumpowanych, łamiących prawo sędziów. I takie wybory pisiorom też nie pasują ! Nie byłoby Kamińskiego, Piotrowicza i wielu innych, posłusznych sędziów "na telefon".
2017-07-29 12:39:54
:)
Tak bedzie to wygladac za 2 lata, zapiszcie sobie i odczytajcie za 2 lata Dziś rozmawiałem z bardzo poważna osobą jeśli chodzi o kwestie gospodarki. Jego zdaniem już w przyszłym roku będziemy mieli wyhamowanie wzrostu gospodarczego. Prawdopodobnie dzięki różnym sztuczkom księgowym rok 2018 zakończy się jeszcze na plusie. Prawdziwa jazda zacznie się w 2019 roku i należy się wtedy spodziewać początku naprawdę głębokiej recesji z której nie wyjdziemy bez bolesnych reform (czyli koniec pincset+ i podwyższenie wieku emerytalnego). Obecnie gospodarka trzyma się na konsumpcji finansowanej lewarem, czyli na kredyt. Należy spodziewać się ponadto odpływu kapitału zagranicznego w związku z niepewnością co do sytuacji polityczno-prawnej. Tego nie można utrzymać na dłuższą metę i w sumie im szybciej to runie tym lepiej. Jeżeli na dodatek Unia zablokuje nam fundusze to nic nas nie uratuje przed załamaniem. Sygnałem że zaczyna się będzie rating. Prawdopodobnie najpierw zmieni się perspektywa, co będzie ze strony agencji ratingowych sygnałem ostrzegawczym. Ten pewnie zostanie zignorowany i polskie obligacje będą zjeżdżać w dół z wiadomym skutkiem. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to spodziewam się przez najbliższe kilkanaście miesięcy gwałtownego przyspieszenia. W PiSie przynajmniej co mądrzejsi muszą zdawać sobie sprawę, że władze trzeba przejąć w całości właśnie teraz, bo potem mogą być z tym problemy jeżeli na dodatek przyjdą kłopoty gospodarcze. Jeżeli PiS będzie rządzić w czasie recesji, to biada nam. Oni pójdą na całość i beda wszystko pompować w te 30 kilka %, które ich popiera. A resztę niech jedzą psy.
2017-07-28 22:12:49
@Jarun
Jak ty sobie praktycznie wyobrażasz wybieranie sędziów? Jaką masz wiedzę o potencjalnych kandydatach? Jaką masz wiedzę o tym jak orzekali do tej pory? Jaką wiedzę na ten temat posiądzie głosujące społeczeństwo? Znowu będzie to plebiscyt na najbardziej "osłuchane" nazwiska, a nie merytoryczny wybór. Jestem przeciw takim wyborom!
2017-07-28 16:23:11
kowal
Ustawa o zadaniu reparacji wojennych od Niemiec jest czy nie jest zgloszona?
2017-07-28 09:36:41
fd
Antypolskie kundelki odrazu sie odezwaly
2017-07-28 08:08:04
Jakób
Z sądownictwem nie bardzo mu wyszło, to bierze się teraz za media. Marzy mu się sytuacja z czasów PRL, kiedy to były dwa programy TV i oba kontrolowane przez jedyną słuszną partię.
2017-07-27 22:30:06
Jarun
Reform nie było i nie będzie, tylko zawłaszczanie państwa przez prezesa i jego grzecznych, wyznaczonych na posady -manekinów. Nie wspomnisz konusie o tym, żeby np. skrócić USTAWĄ czas procesów sądowych do np.3 lat, żeby urzędnik odpowiadał finansowo i karnie za swoje decyzje, żeby sędziów tak jak w Ameryce wybierali ludzie. Nie, to ci nie przeszkadza, ty żyjesz w innym świecie, a zależy ci na tym żeby powpychać pisiorów na wszystkie stołki za 90 tys. zł. Byłeś i będziesz: małym, podłym intrygantem
2017-07-27 21:35:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy