niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Kraj > Kaczyński na konwencji PiS: Nie dla euro

Kaczyński na konwencji PiS: Nie dla euro

Kaczyński na konwencji PiS: Nie dla euro
Data publikacji: 2019-04-13 16:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-15 16:29
Wywietleń: 775 385840

Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom; przyjmiemy euro, gdy osiągniemy poziom Niemiec - mówił w sobotę podczas konwencji w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Otwierając konwencję w Lublinie prezes PiS podkreślał, że według jego partii naród to główna, generalna wspólnota, wobec której mamy wiele zobowiązań. Kaczyński zaznaczył, że jako partia polityczna PiS musi służyć narodowi i dbać o jego spójność.

- W szczególności jako partia polityczna uważamy, że musimy służyć narodowi, że musimy dbać o jego spójność, czyli dbać o interesy wszystkich grup i wszystkich obywateli, nie możemy ich dzielić ani z punktu widzenia ich sytuacji społecznej, ani z punktu widzenia ich miejsca zamieszkania, regionów - mówił prezes PiS.

- Jeśli spojrzeć na naszą politykę, to choć nie jest ona oczywiście wolna od różnych ułomności, bo jesteśmy tylko ludźmi, to jednak ona weryfikuje ten sposób myślenia. My to głosimy i my to robimy i wydaje się, że trudno to zakwestionować" - dodał Kaczyński.

Prezes PiS dużą część swojego wystąpienia poświęcił przyjęciu przez Polskę waluty euro. Przekonywał, że euro służy tylko tym krajom, które są silne gospodarczo - takim jak Niemcy czy Holandia. Ale już np. Francja na walucie euro traci, nie mówiąc o Grecji.

- Czy polska gospodarka na tym zyska? Bardzo wątpliwe - mówił Kaczyński. - Czy zyskają na tym kieszenie Polaków, czy po raz kolejny zostaną zmniejszone, zredukowane, mówię tu o ich zawartości, o domowych budżetach? - dodał.

Według prezesa PiS, Polska, niezależnie od kształtu mechanizmu przyjęcia euro, straci na jego przyjęciu.

- Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom. Mówimy - europejskie płace, a nie europejskie ceny i mamy poparcie większości Polaków - przekonywał.

Kaczyński podkreślał, że zwycięstwo PiS w wyborach do PE i jesiennych wyborach parlamentarnych będzie gwarancją tego, że Polska "postąpi właściwie" w sprawie euro.

- Traktat akcesyjny zobowiązuje nas do przyjęcia euro, ale nie wyznacza terminu. I dlatego można powiedzieć tak: euro kiedyś przyjmiemy, bo takie mamy zobowiązanie, a jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej, ale przyjmiemy wtedy, kiedy będzie to w naszym interesie. A w naszym interesie będzie to wtedy, kiedy osiągniemy poziom bardzo zbliżony do Niemiec, poziom PKB, poziom stopy życiowej - oświadczył Kaczyński.

(pap)

Fot.  PAP/Wojciech Pacewicz

Komentarze

do @ trohan
"przychodzi facet do wujka, najważniejszej osoby w państwie, a ten go rżnie na kasę.".... Przecież piszesz durniu "facet do wujka", powinieneś tłuku napisać "przychodzi biznesmen do inwestora" (lub podobnie) i sprawa jest inaczej oceniana także pod względem prawnym....Bez "papierów" (umów, rachunków) to jest zwykłe naciąganie - ma pecha Austriak....Cyt; "Gdzie honor ?!" - ubawiłeś mnie. W kaptaliźmie (demokracja liberalna) liczy się kasa. za "honor" to sobie durniu "batonika" nie kupisz!.....Idź do "Biedronki" i kup dwa "Bosmany", za "honor".
2019-04-15 16:25:23
trohan
Paranoik od dat i PO - nie baw się w adwokata. Z tobą to już nikt nie chce dyskutować, bo każdy widzi twoje "trzaski".
2019-04-15 09:58:44
daro
Tak trzymać stanowcze NIE
2019-04-15 09:35:39
trohan
Tobie od dat i pisanie PO nie ubliżam, bo ci nic nie pomoże: ubliżanie, wyzywanie od matołków, leki, kaftan, psychuszka...ty ich wszystkich pokonałeś. Poza tym, jest wolność słowa, Freedom of speech !
2019-04-15 09:29:51
Tych z Lewej znow PO-nosi...
A dlaczego Redakcja... dopuszcza do tego, by ten "chory trohan-ek" az tak innym Czytelnikom Ublizal w tych Swoich Lewackich komentarzach...!! Czyzby zaznaczenie: Akceptuje regulamin - tego "t..a" Nie obowiazywalo ??
2019-04-14 23:40:29
trohan
umowa"@"-tchórzliwy debilu, przychodzi facet do wujka, najważniejszej osoby w państwie, a ten go rżnie na kasę. Jesteś taką małą, podłą mendą, że tego nie rozumiesz? Gdzie honor ?! Chowa się za swoich manekinów, a zezol powtarza "jest uczciwy".
2019-04-14 15:02:18
Myśl
Widać, że preses PIS nie ma pojęcia o polityce międzynarodowej, a UE dla niego to jedynie skarbonka (tym razem ma być na krowy i świnie). Można się pośmiać, jak to PIS dba o spójność narodu (wyłączając gorszy sort) i europejskie płace (wyłączając normalnych pracowników). Dopóki Polska nie przyjmie Euro, dopóty Polacy nie poczują jak nędznie zarabiają. Ceny to już mamy europejskie, tylko prezes PIS o tym nie wie.
2019-04-14 11:00:05
umowa
"Umowa była, robota wykonana - tego Kaczyński nie zaprzecza ! " Brak jest tylko rachunku bez którego US i CBA przychodzą rano po szóstej.
2019-04-14 09:18:42
trohan
Umowa była, robota wykonana - tego Kaczyński nie zaprzecza ! Nie chce zapłacić i o to chodzi. Umowa między siostrzenicy (w drugim kolanie:) mężem z Austrii a wujkiem Jarkiem, to nie są obce osoby. Dlaczego więc wujek milczy, a manekiny prezesa wypowiadają się ? Robota wykonana a zapłacić nie chce. Ty @do jest małą, zakłamaną, tchórzliwą szują.
2019-04-14 07:42:39
do @ Vera
- w ubiegłym miesiącu był u mnie "rzemieśnik - kafelkarz", dowiedział się od sąsiadów iż mam zamiar odnowić łazienkę. Przyniósł wzory, wymierzył "metry" i chciał zaliczkę na materiał, ja - spiszemy umowę, on zaczął kręcić, więc pognałem ch..ja jak Kaczyński Austriaka. Kafelki mam, drożej i mam gwarancją na podstawie umowy. Ten ch..j szukał frajera jak Austriak, czyli "samo życie".
2019-04-13 23:33:27
czytam
Poniższe komentarze - wygra wybory PO , to :nauczyciele dostaną 1000 - 1500 podwyżki . paliwo będzie po 2 zł za l ,Nie Kaczor ale Schetyna zbuduje dwie więżę po-center ,krowa dostanie cały plik 500 euro do przeżucia , płace będą 4 razy większe niż Niemczech , Kaczyński się powiesi a ludzie wyjda na ulice krzycząc dziękujemy ci nasz WODZU GRZEGORZU ! Polska zrezygnuje z sejmu , senatu i cała władze powierzy komisarzom z UE . Kościół zostanie wykluczony z życia publicznego , katolicy wtrąceni do lochów , na niebie pojawi się tęcza i nigdy juz nie zgasnie na mocy dyrektywy unijnej . O CZYM WY LUDZIE PISZECIE ?
2019-04-13 22:52:07
Jaro plus
Te Jarosław, opowiedz lepiej czemu paliwo tak drożeje. Pisowska opłata emisyjna zaczęła działać?
2019-04-13 20:12:53
Yaroon
Gensek (generalny sekretarz Zjednoczonej Partii Kaczyńskiego) występuje tylko wśród swoich manekinów i klakierów. Wychodzi z bunkra a "wybrany tłum" wiwatuje na jego cześć. Skąd my to znamy ?
2019-04-13 19:28:46
Dares
Przecież po tym co ten człowiek mówi ewidentnie widać że będzie chciał by Polska wyszła z UE.
2019-04-13 19:26:06
PiS to kłamcy
Z jednej strony mówią o europejskich wynagrodzeniach, a nie chcą dać podwyżek nauczycielom. Co Kaczyński zrobił w sprawie nauczycieli?
2019-04-13 19:17:12
Vera
Afera z wieżowcami pokazała że Kaczyniak szedł po władzę tylko dla pieniędzy
2019-04-13 18:46:42
Kaczyński to stary oszust
Ludzie już się na nim poznali, dlatego następne wybory PiS przegra z kretesem
2019-04-13 18:23:28
Ciesław
Mnie bardziej ciekawi kiedy Kaczyński zamierza zapłacić austrackiemu przedsiebiorcy za wykonane roboty projektowe przy wieżowcach.
2019-04-13 18:05:50
Eris
Jeżeli PiS wygra wybory to natychmiast wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej. To będzie szybki powrót do czasów PRL
2019-04-13 17:51:07
Nie dla PiS
Dosyć już rządów tych nieodpowiedzialnych nieudaczników
2019-04-13 17:42:46
Oczadział?
O czy Ty mówisz?! To osiągnij ceny niemieckie! Wystarczy obniżyć! Gdyby pan prezes się nie bał i pojechał do Niemiec, to by sobie zobaczył. Wiele rzeczy jest tam nawet tańszych. Za prąd, gaz, wodę - Niemcy płacą mniej niż my, a zarabiają 4 razy więcej. Rusz pupę człowieku, to będziesz wiedział o czym mówisz.
2019-04-13 17:34:10
Logik
NIE dla euro. TAK dla sto euro na krowę.
2019-04-13 17:20:05
Dyktator przemówił
Kres bliski