niedziela, 19 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > GIS o rapowaniu: Nie bałem się wystawić na krytykę

GIS o rapowaniu: Nie bałem się wystawić na krytykę [FILM]

GIS o rapowaniu: Nie bałem się wystawić na krytykę
Data publikacji: 2016-12-26 21:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-26 23:51
Wywietleń: 838 189979

Część ludzi szanuje to, że nie bałem się wystawić na pewnego rodzaju krytykę, może nawet śmieszność – mówi Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Nagrał on serię klipów, w których, rapując, zachęca m.in. do szczepień. Zdaniem GIS taka forma przekazu okazała się skuteczna.

– Bardzo lubię muzykę, gram na kilku instrumentach, ale nigdy wcześniej nie rapowałem. W lipcu ubiegłego roku mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy w bardzo krótkim okresie było bardzo wiele zatruć (dopalaczami) i niestety też wiele zgonów. Dlatego potrzebowałem kolejnej formy dotarcia szczególnie do młodych ludzi – powiedział Posobkiewicz. Wyjaśnił, że ponieważ młodzi ludzie nieustannie korzystają ze smartfonów, postanowił do nich dotrzeć poprzez internet i nakręcił klip przestrzegający przed dopalaczami.

– Okazało się, że ten "strzał" był dobry, ponieważ ta informacja dotarła do bardzo wielu ludzi – ocenił.

–Oczywiście nie jestem naiwny, nie przypuszczałem, że wszyscy przyklasną: "O jak fajnie, jaki fajny kawałek", bo nie o to chodziło. Chodziło o to, żeby był przekaz informacji – wyjaśnił. Przekonywał, że nawet opinie tych osób, którym taka forma przekazu nie przypadła do gustu, spowodowały, że o problemie dopalaczy się rozmawiało, a media dodatkowo informowały o niebezpieczeństwie ich zażywania.

– Część ludzi szanuje to, że nie bałem się wystawić na pewnego rodzaju krytykę, może nawet śmieszność. Ale zauważyliśmy, że takie "grzeczne" formy przekazu – (...) profesjonalnie przygotowane filmy, mówiące jak dużym zagrożeniem są dopalacze – miały niewiele wyświetleń, a po tych informacjach (klipach - PAP), tamte też były częściej oglądane – powiedział.

W swoich nagraniach GIS, rapując, zachęcał też m.in. do bycia dawcą narządów, tkanek i komórek. Edukował o szkodliwości palenia i apelował o ostrożność przy konsumpcji grzybów. W jednym z najnowszych klipów Posobkiewicz śpiewa do melodii Jingle Bells, zachęcając do szczepień.

(pap)

Film: PAP

Komentarze

GIS
Nawet jeśli ktoś oglądał te piosenki, bo dowiedział się od znajomych, że jest to coś zabawnego, to na pewno jakaś część przekazu utkwiła mu w pamięci, a właśnie o to w tym chodzi - aby ludzie zastanowili się nad ostrzeżeniami, żeby nie było za późno.
2016-12-26 23:32:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy