Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Fiaty na Światowe Dni Młodzieży

Data publikacji: 01 lipca 2016 r. 08:50
Ostatnia aktualizacja: 04 lipca 2016 r. 07:20
Fiaty na Światowe Dni Młodzieży
 

Fiat udostępnił organizatorom ŚDM 13 samochodów, które będą pomagały w technicznej obsłudze wydarzenia. Jednym z aut ma jeździć rzecznik Watykanu Federico Lombardi. W czwartek samochody poświęcił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Umowę w sprawie wypożyczenia aut podpisali przedstawiciele Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz Fiat Chrysler Automobile.

Prezes KAI Marcin Przeciszewski poinformował, że do obsługi Światowych Dni Młodzieży akredytowało się - do tej pory - ponad pięć tys. dziennikarzy. "Nigdy w historii Polski nie przybyło ani tylu pielgrzymów, ani tylu dziennikarzy. Na Euro w 2012 r. było ok. trzech tys. dziennikarzy" - mówił.

"Najważniejszą osobą korzystającą z jednego z tych samochodów będzie rzecznik Stolicy Apostolskiej Federico Lombardi" - powiedział prezes KAI. Dodał, że kilka samochodów będzie wykorzystywać grupa tłumaczy; w ten sposób przetłumaczone teksty będą szybciej trafiały do dziennikarzy.

Samochody będą dostępne dla organizatorów od 15 lipca do 4 sierpnia.

Oprócz tego dwa dwudziestoosobowe samochody będą służyć do przewożenia najważniejszej grupy 85 dziennikarzy, którzy przybędą do Polski z papieżem Franciszkiem (to dziennikarze akredytowani na wydarzenie przez Stolicę Apostolską).

PAP, wspólnie z KAI, jest odpowiedzialna za szeroko pojętą obsługę medialną wydarzenia; co oznacza m.in. przygotowanie centrów prasowych dla dziennikarzy i portalu z modułem akredytacji i informacjami. Oprócz tego Polska Agencja Prasowa obsługuje ŚDM i wizytę papieża od strony dziennikarskiej i fotoreporterskiej, przygotowuje wiele materiałów związanych z ŚDM. TVP i Polskie Radio są jedynymi oficjalnymi nadawcami transmisji.

Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki. Od 27 do 31 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Wcześniej, od 20 do 25 lipca, w ramach przygotowań do ŚDM, w całym kraju odbywać się będą Dni w Diecezjach. (PAP)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Roman
2016-07-04 05:45:04
Dwa 20sto osobowe autokary, do przewozu 85 osób?
Klient
2016-07-01 23:50:37
Fiat obi sobie tylko reklame aby przekonac klienta jak przyjazna marka jest fiat i potrafi pomagac a w gruncie rzeczy klient ktory juz zakupil samochód i w trakcie uzytkowania wyszły wady produkcyjne jest traktowany jak wróg ktory jest zdany sam na siebie i tylko sadownie mozna coskolwiek udowodnic bo serwis potrafi naprawiac bez konca dopoki jest gwarancja a pozniej radz sobie sam z wadliwym autem ktorego nie da sie wymienic poniewaz warunki gwarancji ktora podpisuje klient nie dopuszczaja takiej mozliwosci. Zanim zdecydujesz sie na fiata grubo sie zastanów!!! Okazuje sie ze nowy samochód jest gorszy niz nie jeden leciwy
Dlaczego czarna mafia sama nie zadba o swój transport ?
2016-07-01 12:07:14
tylko wykorzystuje do tego Polaków ?
Fiat jego brat
2016-07-01 09:13:37
Skoro koniecznie musiała to być włoska marka, a Ferrari, Lamborghini i Maserati odpadają, to lepiej gdyby to była Lancia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA