poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Fiaty na Światowe Dni Młodzieży

Fiaty na Światowe Dni Młodzieży

Fiaty na Światowe Dni Młodzieży
Data publikacji: 2016-07-01 08:50
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-04 07:20
Wywietleń: 2413 141508

Fiat udostępnił organizatorom ŚDM 13 samochodów, które będą pomagały w technicznej obsłudze wydarzenia. Jednym z aut ma jeździć rzecznik Watykanu Federico Lombardi. W czwartek samochody poświęcił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Umowę w sprawie wypożyczenia aut podpisali przedstawiciele Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz Fiat Chrysler Automobile.

Prezes KAI Marcin Przeciszewski poinformował, że do obsługi Światowych Dni Młodzieży akredytowało się - do tej pory - ponad pięć tys. dziennikarzy. "Nigdy w historii Polski nie przybyło ani tylu pielgrzymów, ani tylu dziennikarzy. Na Euro w 2012 r. było ok. trzech tys. dziennikarzy" - mówił.

"Najważniejszą osobą korzystającą z jednego z tych samochodów będzie rzecznik Stolicy Apostolskiej Federico Lombardi" - powiedział prezes KAI. Dodał, że kilka samochodów będzie wykorzystywać grupa tłumaczy; w ten sposób przetłumaczone teksty będą szybciej trafiały do dziennikarzy.

Samochody będą dostępne dla organizatorów od 15 lipca do 4 sierpnia.

Oprócz tego dwa dwudziestoosobowe samochody będą służyć do przewożenia najważniejszej grupy 85 dziennikarzy, którzy przybędą do Polski z papieżem Franciszkiem (to dziennikarze akredytowani na wydarzenie przez Stolicę Apostolską).

PAP, wspólnie z KAI, jest odpowiedzialna za szeroko pojętą obsługę medialną wydarzenia; co oznacza m.in. przygotowanie centrów prasowych dla dziennikarzy i portalu z modułem akredytacji i informacjami. Oprócz tego Polska Agencja Prasowa obsługuje ŚDM i wizytę papieża od strony dziennikarskiej i fotoreporterskiej, przygotowuje wiele materiałów związanych z ŚDM. TVP i Polskie Radio są jedynymi oficjalnymi nadawcami transmisji.

Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki. Od 27 do 31 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Wcześniej, od 20 do 25 lipca, w ramach przygotowań do ŚDM, w całym kraju odbywać się będą Dni w Diecezjach. (PAP)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Roman
Dwa 20sto osobowe autokary, do przewozu 85 osób?
2016-07-04 05:45:04
Klient
Fiat obi sobie tylko reklame aby przekonac klienta jak przyjazna marka jest fiat i potrafi pomagac a w gruncie rzeczy klient ktory juz zakupil samochód i w trakcie uzytkowania wyszły wady produkcyjne jest traktowany jak wróg ktory jest zdany sam na siebie i tylko sadownie mozna coskolwiek udowodnic bo serwis potrafi naprawiac bez konca dopoki jest gwarancja a pozniej radz sobie sam z wadliwym autem ktorego nie da sie wymienic poniewaz warunki gwarancji ktora podpisuje klient nie dopuszczaja takiej mozliwosci. Zanim zdecydujesz sie na fiata grubo sie zastanów!!! Okazuje sie ze nowy samochód jest gorszy niz nie jeden leciwy
2016-07-01 23:50:37
Dlaczego czarna mafia sama nie zadba o swój transport ?
tylko wykorzystuje do tego Polaków ?
2016-07-01 12:07:14
Fiat jego brat
Skoro koniecznie musiała to być włoska marka, a Ferrari, Lamborghini i Maserati odpadają, to lepiej gdyby to była Lancia.
2016-07-01 09:13:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy