sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Ekspertyzy grafologiczne mogą potrwać pół roku

Ekspertyzy grafologiczne mogą potrwać pół roku

Ekspertyzy grafologiczne mogą potrwać pół roku
Data publikacji: 2016-03-03 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-04 09:48
Wywietleń: 648 122129

Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że według biegłych ekspertyzy grafologiczne dotyczące teczki TW "Bolka", mogą potrwać około sześć miesięcy. Jak ocenił, margines prawdopodobieństwa, że teczka Lecha Wałęsy jest sfałszowana, jest "absolutnie minimalny".

Kamiński, pytany w RMF FM jak duży jest margines prawdopodobieństwa, że teczka Lecha Wałęsy jest sfałszowana, odpowiedział: "Moim zdaniem jest absolutnie minimalny. Możemy się odwołać do tego, że te materiały są od wielu dni analizowane przez dziesiątki osób i nikt nie znalazł jakiegokolwiek tropu, który pozwoliłby tego typu margines – który oczywiście zawsze trzeba brać pod uwagę – w jakikolwiek sposób poszerzyć".

Prezes IPN powiedział też, że dostał informację od jednej z instytucji, która może prowadzić badania grafologiczne teczki TW "Bolka" o warunkach organizacyjnych i czasowych przeprowadzenia takiej ekspertyzy.

– We wstępnej informacji jest określenie, że w przypadku powołania zespołu biegłych do tej sprawy, zajmie to około sześciu miesięcy. Tak to określają biegli – zaznaczył. Kamiński przekonywał, że "decyzja o udostępnieniu materiałów broni się w każdym wariancie".

Pytany, kiedy IPN upubliczni kolejne dokumenty z szafy Kiszczaka, prezes IPN odpowiedział, że stanie się to niedługo. Powiedział też, że nie może poinformować opinii publicznej o tym, co znajduje się w pakietach dokumentów znalezionych w domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Jak wyjaśnił, w momencie gdy zajmują się nimi prokuratorzy IPN, on takich informacji nie posiada. (pap)

Komentarze

Lolek & Olek,
A kosztami tych dochodzen... obciazyc pozniej odpowiedniego "klamce i oszusta" !!
2016-03-04 00:26:39
Jakób
A rozpowszechnienie nie potwierdzonych grafologicznie dokumentów trwało pół dnia. Badania grafologiczne powinna przeprowadzić zagraniczna niezależna firma, a nie podwykonawca IPN, bo może wyjść wynik IPN: I Po Naszemu.
2016-03-03 13:17:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie