Czwartek, 20 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ekspertyzy grafologiczne mogą potrwać pół roku

Data publikacji: 03 marca 2016 r. 12:49
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2016 r. 09:48
Ekspertyzy grafologiczne mogą potrwać pół roku
Dokument z teczki TW "Bolka"  

Prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował, że według biegłych ekspertyzy grafologiczne dotyczące teczki TW "Bolka", mogą potrwać około sześć miesięcy. Jak ocenił, margines prawdopodobieństwa, że teczka Lecha Wałęsy jest sfałszowana, jest "absolutnie minimalny".

Kamiński, pytany w RMF FM jak duży jest margines prawdopodobieństwa, że teczka Lecha Wałęsy jest sfałszowana, odpowiedział: "Moim zdaniem jest absolutnie minimalny. Możemy się odwołać do tego, że te materiały są od wielu dni analizowane przez dziesiątki osób i nikt nie znalazł jakiegokolwiek tropu, który pozwoliłby tego typu margines – który oczywiście zawsze trzeba brać pod uwagę – w jakikolwiek sposób poszerzyć".

Prezes IPN powiedział też, że dostał informację od jednej z instytucji, która może prowadzić badania grafologiczne teczki TW "Bolka" o warunkach organizacyjnych i czasowych przeprowadzenia takiej ekspertyzy.

– We wstępnej informacji jest określenie, że w przypadku powołania zespołu biegłych do tej sprawy, zajmie to około sześciu miesięcy. Tak to określają biegli – zaznaczył. Kamiński przekonywał, że "decyzja o udostępnieniu materiałów broni się w każdym wariancie".

Pytany, kiedy IPN upubliczni kolejne dokumenty z szafy Kiszczaka, prezes IPN odpowiedział, że stanie się to niedługo. Powiedział też, że nie może poinformować opinii publicznej o tym, co znajduje się w pakietach dokumentów znalezionych w domu gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Jak wyjaśnił, w momencie gdy zajmują się nimi prokuratorzy IPN, on takich informacji nie posiada. (pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lolek & Olek,
2016-03-04 00:26:39
A kosztami tych dochodzen... obciazyc pozniej odpowiedniego "klamce i oszusta" !!
Jakób
2016-03-03 13:17:39
A rozpowszechnienie nie potwierdzonych grafologicznie dokumentów trwało pół dnia. Badania grafologiczne powinna przeprowadzić zagraniczna niezależna firma, a nie podwykonawca IPN, bo może wyjść wynik IPN: I Po Naszemu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA