Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Dziś zaczyna się Woodstock

Data publikacji: 2017-08-03 07:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Dziś zaczyna się Woodstock
 

W czwartek (3 sierpnia) w przygranicznym Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem się 23. Przystanek Woodstock. To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie, gromadzący co roku po kilkaset tysięcy uczestników, głównie młodych ludzi z całej Polski, ale także z zagranicy.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, z uwagi na zagrożenia notowane w Europie Zachodniej policja jest w pełnej mobilizacji. Dlatego do Kostrzyna nad Odrą zjechali policjanci z wielu miejsc w kraju. Przez kilka najbliższych dni w operację związaną z zabezpieczeniem tej ogromnej imprezy masowej zaangażowanych będzie około 1,6 tys. policjantów wszystkich pionów tej służby.

– W przypadku prewencji mamy wsparcie oddziałów i pododdziałów z Warszawy, Łodzi, Poznania, Kielc, Lublina, Płocka, Radomia, Opola i Bydgoszczy. Wspólnie ze swoimi dowódcami stanowią jeden organizm, który funkcjonuje bardzo profesjonalnie – zapewnił Maludy. Dodał, że praca policjantów tego pionu nie ogranicza się jedynie do patrolowania ulic Kostrzyn nad Odrą. Wspomagają i współpracują oni również z policjantami z pozostałych pionów, aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa w czasie festiwalu.

Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwają też służby organizatora – ponad 1000 przeszkolonych osób z tzw. "Pokojowego Patrolu" oraz kilkuset zawodowych ochroniarzy tworzących tzw. "Niebieski Patrol". System zabezpieczenia medycznego tworzy ponad 300 ludzi z "Medycznego Patrolu", przede wszystkim ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. W pogotowiu jest 10 ambulansów, na samym terenie festiwalu działa szpital polowy.

23. Przystanek Woodstock potrwa do nocy z soboty na niedzielę. Po raz 14. impreza jest organizowana w Kostrzynie nad Odrą.  W tym roku na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych przewidziano spotkania ze znanymi postaciami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy festiwalu będą mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, regiony czy nawet kraje. Woodstockowi towarzyszy także Przystanek Jezus.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. W tym roku w ramach zbiórki publicznej udało się zebrać ponad 105 mln zł. WOŚP zapewnia, że Przystanek Woodstock nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału.

(pap)

Fot. PAP/Lech Muszyński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@cytaty
2017-08-04 11:22:28
Nie wierz we wszystko, co Ci tzw. niezależna napisze. Tam raczej nie pracuje nikt, kto ma jakę elementarną wiedzę. To jest to samo medium, które nie umiało odróżnić więźnia amerykańskiego od więźnia Auschwitz. Uwierzysz i wyjdziesz na durnia.
@Gość
2017-08-04 11:19:40
Pokrywają to sponsorzy. Też możesz zasponsorować.
Afrykanskie Stery
2017-08-04 01:42:24
Przeciez i Lewackie "Mojrzesze" sterowali Polska, przez ostatnie 70 lat 1945-2015 ! Ciekawe wiec, a jak "wyjdziemy" na przyszlych 70 latach tj. 2015-2085 ktore sa przed Nami...??
Stone
2017-08-03 20:37:20
Boli, że to nie impreza nazistowsko-katolicka. Nie będą nawoływali do nienawiści - tak jak prawdziwi Polacy katolicy . Nie będą hajlowali, nie będą równym ''patriotyczno-katolickim '' krokiem chodzić po ulicach . Bo normalna młodzież ma w dooopie te nazistowsko-katolickie brednie . Obce dla ONR i MW jest szanowanie innych poglądów, innych narodowości. Naziści-katolicy tak bardzo nienawidzą innych, chełpią się antysemityzmem, a zapominają że Matka Boska - Królowa Polski z Częstochowy to żydówka ! , Jezus Chrystus to też żyd . Normalna młodzież chce się bawić na koncertach , a nie wiernie służyć naziście .
cytaty
2017-08-03 18:48:22
niezalezna.pl: "Organizatorzy akcji zachęcającej uchodźców do przyjazdu do Polski, warsztaty kultury arabskiej, komunistyczny generał z PZPR, przedstawiciel sędziowskiej „najwspanialszej kasty” oraz Robert Biedroń z całą armią gejowskich działaczy – to atrakcje nachodzącego Woodstocku. Nigdy festiwal nie był aż tak bardzo nasycony polityką i nigdy poglądy Jerzego Owsiaka nie były aż tak odległe od nastrojów zdecydowanej większości młodzieży." "Co do tego, że organizatorzy wioski chcą obecności muzułmanów w Polsce, nie może być wątpliwości. Wszak współorganizuje ją stowarzyszenie Refugees Szczecin, znane z manifestacji pod hasłem „Uchodźcy mile widziani”."
Gość
2017-08-03 11:44:06
Pytanie do Owsiaka & Company A z jakich srodkow i przez Kogo... jest w takim razie Finansowany ? I Kto pokryje tak Wielkie Srodki Finasowe... Zabezpieczenia tej Imprezy - a jesli maja to zrobic Polscy Podatnicy to dlaczego ??
24KOD
2017-08-03 10:22:26
Czyli "róbta co chceta" nawet taplajta się w błocie jak świnie!?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ