sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Kraj > Dwugłos po przesłuchaniu Donalda Tuska

Dwugłos po przesłuchaniu Donalda Tuska

Dwugłos po przesłuchaniu Donalda Tuska
Data publikacji: 2018-11-05 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-07 19:32
Wywietleń: 1409 359606

- Prace komisji śledczej ds. Amber Gold jednoznacznie pokazały, że Donald Tusk nie zdał egzaminu i nie poradził sobie z rządzeniem takim dużym państwem jak Polska - oświadczyła szefowa komisji Małgorzata Wassermann po przesłuchaniu b. premiera. - Teza, że nie panowałem nad służbami, jest w mojej ocenie kapitulacją komisji, teza PiS od samego początku była taka, że to ja byłem odpowiedzialny za te sprawy - tak z kolei były premier Donald Tusk skomentował swoje przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann po zakończeniu przesłuchania Tuska wygłosiła oświadczenie, w którym oceniła, że pracę komisji jednoznacznie pokazały, że Donald Tusk nie zdał egzaminu i nie poradził sobie z rządzeniem tak dużym państwem jak Polska.

Wassermann powiedziała, że w wyniku jego nadzoru nad ministerstwami i służbami specjalnymi "doszło do straty 850 mln zł, a 18 tys. ludzi straciło oszczędności swojego życia".

- Przez trzy lata żadna z instytucji nie potrafiła skutecznie stanąć na drodze Marcina P." - oceniła. Mówiąc o okresie rządów Tuska Wassermann stwierdziła, iż "prace komisji pokazały, że czas to był dla przestępców jak Marcin P.". "A dla zwykłych obywateli to był czas łez i krzywdy" - powiedziała szefowa komisji śledczej

Tusk o wypowiedź szefowej komisji pytany był na briefingu przez dziennikarzy.

- To jest moje wrażenie, nie chcę w żaden sposób nikogo dotknąć, ale dzisiaj ta teza, że nie panowałem nad służbami, jest w mojej ocenie tak naprawdę kapitulacją komisji, bo przecież pierwszą tezą było to, że jestem odpowiedzialny za te sprawy. Taka była teza PiS-u od samego początku - powiedział Tusk.

- Wydaje się, że te długie miesiące, już lata właściwie pracy tej komisji, ale też prokuratury, która pracuje pod specjalnym nadzorem, pełną kontrolą ministra (sprawiedliwości, Zbigniewa)Ziobry, kiedy się okazało, że nawet tak zorientowane prokuratura i służby nie są w stanie nawet niczego zasugerować negatywnego pod moim adresem, to jedyne co pozostaje, to takie miękkie insynuowanie, że nie do końca panowałem nad państwem - dodał były premier.

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

 

Komentarze

PiSzcząca bida
Nie oglądałem, nie chciałem widzieć ostatniego odcinka spektaklu pod tytułem "Nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz by gonić go". Tym królikiem miał być premier Tusk. Podobno bardzo znęcał się nad panią Wasserman. Temu byłemu wiceministrowi od eksportu polskich widelców do Francji też się postawił. To, że pan Tusk nie zdał egzaminu, jest tak prawdziwe jak stwierdzenie, że PiS wygrał wybory w miastach. No, rzeczywiście 6 do 117 to zwycięstwo, jeszcze większe niż 1:27.
2018-11-07 19:27:40
Pytanie do... zak-a
Znaczy sie tak szybko... czy tak dlugo... czy to i to ??
2018-11-07 00:26:32
A patrzac... na PO-wyzsze zdjecie
To dlaczego Facet patrzy gdzie tam w/na bok...? Czyli ze "Nie moze czy Nie PO-trafi" spojrzec Pani Malgorzacie prosto w oczy... byc moze "dalej cos krecac i przeinaczajac"...??
2018-11-07 00:21:54
U2
@zak- gdyby podłączyć wariograf Morawieckiemu, to wyszedłby notoryczny kłamca z dwókrotnym wyrokiem sądowym. I wiatraki nie mają tu nic do rzeczy. Ty jako zwykły Polak-katolik nie powinieneś przywoływać Morza Północnego, bo to obcy nam akwen. Wróć na grunt narodowy i rozkoszuj się lokalnym grajdołkiem.
2018-11-06 23:03:54
zak
Gdyby Tuskowi podczas przesłuchania podłączono wariograf to kręciłby się tak jak wiatraki na Morzu Północnym.
2018-11-06 19:49:25
Jarun
a potem się dziwią, że topielica przegrała. Nie dorosła do poważnej funkcji. Najlepiej jej wychodziło to...wyłączyć mikrofon. A Ryży jest mściwy. Zresztą po odejściu PiS ich kariera się skończy.
2018-11-06 10:19:21
Pani Malgorzato...
Oni Planowali i Panowali bardzo dobrze nad ta Nasza "malo/duza" Polska - ale tylko PO swojemu i na Swoja strone oraz "Oli-garchowo" Miliardowe Konta...!!!
2018-11-06 00:00:41
PO_szczekuje Jarun
- jako pierwszy! Idioto, dobrze iż nie nawijała (ze smartfona) "a moja babcia miła... zdjemnij ze mnie robota i rusz żopu".
2018-11-05 22:32:38
Jarun
Wassermannówna jak Szydło powtarzało: "38 milionów"... Polek i Polaków, przez ostatnie 8 lat lat. Widać było, że Gośka i ten drugi młokos z PiS-u dostali na smartfona - co i jak mają mówić. Żenada.
2018-11-05 20:53:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie