niedziela, 19 sierpnia 2018.
Strona główna > Kraj > Co z ustawą emerytalną?

Co z ustawą emerytalną?

Co z ustawą emerytalną?
Data publikacji: 2016-02-04 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 13:47
Wywietleń: 1755 115710

Przyjęcie w tym roku ustawy obniżającej wiek emerytalny jest realne, a możliwy termin wejścia jej w życie to 1 styczeń 2017 roku - zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Rafalska pytana w Polsat News, czy realne jest obniżenie wieku emerytalnego w tym roku, powiedziała: "Realne jest przyjęcie ustawy w tym roku. Myślę, że jak uporamy się i będzie przyjęta ustawa 500 plus, to zdynamizują się też prace nad tą drugą ustawą".

- Jestem po rozmowie z panią prezes ZUS Elżbietą Łopacińską, która powiedziała, że ZUS, żeby przygotować się do wypłat i do tej zmienionej ustawy potrzebuje dziewięciu miesięcy na przeprowadzenie procedur przetargowych. W związku z tym takim realnym, możliwym terminem wejścia w życie tej ustawy jest 1 stycznia 2017 roku - zaznaczyła.

Zgodnie z projektem prezydenta, który obecnie znajduje się w Sejmie, wiek przechodzenia na emeryturę będzie zróżnicowany ze względu na płeć - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Zmiany obejmą osoby objęte powszechnym systemem emerytalnym (ZUS) oraz rolników (KRUS). (pap)

 

Na zdjęciu: Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

psycholog
zgadzam się z autorem"FILOZOF" Dajcie trochę pożyć .Czekacie chyba na to żeby ZUS nie musiał wypłacać emerytur , bo umieralność przerasta urodzenia nowych obywateli.Jesteśmy zmęczeni mając 60 lat i wypaleni zawodowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-02-25 13:38:15
Wawrzek
Czy Francja, Niemcy, Wielka Brytania mają się gorzej mając niższy wiek emerytalny i mniej godzin do przepracowania w tygodniu?. Zamiast wypłacać zasiłki lub okradać ludzi z zasiłków - lepszym byłoby zatrudnić wszystkich w mniejszym wymiarze godzin i zlikwidować kilkaset urzędów. Braki środków wyrównywać obniżką diet poselskich, radnych, zmniejszeniem i likwidacją rad nadzorczych itp.
2016-02-09 17:54:36
Pytanie do obecnej Prawicy... ?
Co to za rownouprawnienie ? Dlaczego kobiety od 60-ciu... a mezczyzni od 65-ciu...? A dodatkowo... mezczyzni umieraja jeszcze o 5-7 lat wczesniej !!
2016-02-06 11:16:38
Filozof
Szanowna Pani Minister, opóźnienie o rok obiecanej ustawy jest trochę nierzetelne i dyskryminujące - ze wszystkich stron - ludzi starszych. Dla wielu ludzi w tym wieku opóźnienie możliwości właściwego leczenia się, czy odrobinę szczęśliwszego bo spokojniejszego życia, może przedłużyć życie wielu waszym wyborcom. A także w lepszej kondycji pomóc rodzinom w opiece nad wnukami. Rok dla np. spracowanego 60-latka to długi okres. Wypada mieć mieć nadzieję, ze pierwszy chrześcijanin Pan Prezydent Duda zostanie przez rząd doceniony, i Jego ustawa wejdzie szybciej w życie. W ten sposób i młodzi i starsi będą w miarę sprawiedliwie dowartościowani i docenieni. Wszak jesteście partią Prawa i Sprawiedliwości.
2016-02-04 14:59:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy