sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Co dalej z sześciolatkami?

Co dalej z sześciolatkami?

Co dalej z sześciolatkami?
Data publikacji: 2015-12-30 20:43
Wywietleń: 751 80487

Sejm zniósł obowiązek szkolny dla 6-latków i przedszkolny dla 5-latków nowelizując ustawę o systemie oświaty. Zdecydowano, że dzieci będą obowiązkowo rozpoczynać naukę dopiero w wieku 7 lat, po rocznym obowiązkowym wychowaniu przedszkolnym w wieku 6 lat.

Za przyjęciem nowelizacji głosowało 269 posłów (PiS, większość Kukiz'15), 156 było przeciw (PO i Nowoczesna), 17 wstrzymało się od głosu (15 z PSL). Nowela trafi teraz do Senatu.

- Ta nowelizacja porządkuje bałagan i wycofuje pseudoreformę (...). Jest pozytywną odpowiedzią na oczekiwania rodziców, którzy prowadzili dramatyczną walkę o dobro swoich dzieci, o dobro polskiej edukacji - powiedziała reprezentująca autorów projektu Marzena Machałek (PiS). Dodała, że nowelizacja przywraca odpowiedzialność państwa za edukację.

- Dzieci w wieku sześciu lat chodzą do szkoły w 24 krajach UE, w części z nich edukację zaczynają wcześniej. Dzieci w ponad 130 krajach świata zaczynają edukację w wieku lat sześciu, albo nawet wcześniej. Dlaczego uważacie państwo, że polskie dzieci w przeciwieństwie do innych dzieci, nie są zdolne do tego? (...) Dlaczego macie tak złe zdanie o polskich dzieciach? - pytała z kolei była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska (PO). Obecna minister Anna Zalewska odpowiedziała: "Odwagi, trzeba wyznaczać standardy UE". Jak dodała sześciolatek będzie się uczył tam, gdzie zdecydują jego rodzice. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
33
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie