sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Były senator, jego syn i dyrektor oddziału PFRON zatrzymani przez CBA

Były senator, jego syn i dyrektor oddziału PFRON zatrzymani przez CBA

Były senator, jego syn i dyrektor oddziału PFRON zatrzymani przez CBA
Data publikacji: 2020-01-14 12:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-15 08:28
Wywietleń: 469 437805

Były senator, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostali zatrzymani przez krakowskich funkcjonariuszy CBA. Jak informuje agencja w tle sprawy są wielomilionowe łapówki.

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Dotyczy ono też udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

We wtorek w ramach tego śledztwo zatrzymano trzy osoby. Jest wśród nich byłego senatora RP VIII kadencji. Z medialnych doniesień wynika, że chodzi o senatora PiS Stanisława K. Zatrzymany został także jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak poinformowało CBA wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne - były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

(ip)

Fot. CBA

Komentarze

-
Bardzo dobrze, że nie patrzy się na barwy polityczne, a nie stosować doktrynę Neumanna i bronić jak niepodległości swoich...
2020-01-15 07:09:39
Odliczający czas ... do PIS-ego upadku
jak to jest? mięli zamykać polityków PO, bo niby kradli i robili szwindle ...... a jakoś zamykają tylko swoich?.....he he he ..... tacy prawi i sprawiedliwi.... he he he........ i kiedy przesłuchanie dewelopera Kaczyńskiego, panie Ziobro?
2020-01-14 18:44:19
No proszę
A ponoć PiS miał być krystaliczny i nie okradać Polaków
2020-01-14 17:07:26
Coś mi mówi...
że za jednego zatrzymanego Pisowca zatrzymają dwóch z Platformy. To stosowana już przez PiS metoda mydlenia oczu.
2020-01-14 16:08:33
Kogucik
PIS to MAFIA
2020-01-14 14:37:55
zed
Kaczyński powinien odpowiadać za wszystkie afery w których brał udział, a więc FOZZ, Art-B., Telegraf czy Ruch. To na tych aferach Porozumienie Centrum się obłowiło, że Kaczyński zaczął snuć plany o dwóch wieżowcach w Warszawie.
2020-01-14 14:17:50
Inwalida pyta:
Kiedy senatory PiSdzielcze i familianci Kaczyńskiego przestaną okradać mnie i Fundusz Rehabilitacji ???!!! Kaczy senator uradł miliony z PFRON, zięć kaczyńskiego-ukradł miliony z PFRON... Kaczyński na swoje wieże na Srebrnej okradał kogo się dało - nawet austriaka wykręcił przy pomocy watykańskiego pachoła!!! Oto kacza "elyyta"!!!
2020-01-14 13:56:32
ruszyło się
Skoro PiS zatrzymuje już własnych senatorów to znaczy że przestępstwa w żaden sposób nie dało się ukryć przed opinią publiczną. Czekamy zatem jeszcze na zatrzymania Mariana Banasia za ukrycie dochodów z sutenerstwa oraz oczywiście Jarosława Kaczyńskiego za nieopłacone faktury i tym samym działanie na szkodę austriackiego przedsiębiorcy Gerarda Bilgfellnera.
2020-01-14 12:58:42