sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Były senator, jego syn i dyrektor oddziału PFRON zatrzymani przez CBA

Były senator, jego syn i dyrektor oddziału PFRON zatrzymani przez CBA

Były senator, jego syn i dyrektor oddziału PFRON zatrzymani przez CBA
Data publikacji: 2020-01-14 12:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-15 08:28
Wywietleń: 469 437805

Były senator, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostali zatrzymani przez krakowskich funkcjonariuszy CBA. Jak informuje agencja w tle sprawy są wielomilionowe łapówki.

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Dotyczy ono też udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

We wtorek w ramach tego śledztwo zatrzymano trzy osoby. Jest wśród nich byłego senatora RP VIII kadencji. Z medialnych doniesień wynika, że chodzi o senatora PiS Stanisława K. Zatrzymany został także jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak poinformowało CBA wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne - były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

(ip)

Fot. CBA

Komentarze

-
Bardzo dobrze, że nie patrzy się na barwy polityczne, a nie stosować doktrynę Neumanna i bronić jak niepodległości swoich...
2020-01-15 07:09:39
Odliczający czas ... do PIS-ego upadku
jak to jest? mięli zamykać polityków PO, bo niby kradli i robili szwindle ...... a jakoś zamykają tylko swoich?.....he he he ..... tacy prawi i sprawiedliwi.... he he he........ i kiedy przesłuchanie dewelopera Kaczyńskiego, panie Ziobro?
2020-01-14 18:44:19
No proszę
A ponoć PiS miał być krystaliczny i nie okradać Polaków
2020-01-14 17:07:26
Coś mi mówi...
że za jednego zatrzymanego Pisowca zatrzymają dwóch z Platformy. To stosowana już przez PiS metoda mydlenia oczu.
2020-01-14 16:08:33
Kogucik
PIS to MAFIA
2020-01-14 14:37:55
zed
Kaczyński powinien odpowiadać za wszystkie afery w których brał udział, a więc FOZZ, Art-B., Telegraf czy Ruch. To na tych aferach Porozumienie Centrum się obłowiło, że Kaczyński zaczął snuć plany o dwóch wieżowcach w Warszawie.
2020-01-14 14:17:50
Inwalida pyta:
Kiedy senatory PiSdzielcze i familianci Kaczyńskiego przestaną okradać mnie i Fundusz Rehabilitacji ???!!! Kaczy senator uradł miliony z PFRON, zięć kaczyńskiego-ukradł miliony z PFRON... Kaczyński na swoje wieże na Srebrnej okradał kogo się dało - nawet austriaka wykręcił przy pomocy watykańskiego pachoła!!! Oto kacza "elyyta"!!!
2020-01-14 13:56:32
ruszyło się
Skoro PiS zatrzymuje już własnych senatorów to znaczy że przestępstwa w żaden sposób nie dało się ukryć przed opinią publiczną. Czekamy zatem jeszcze na zatrzymania Mariana Banasia za ukrycie dochodów z sutenerstwa oraz oczywiście Jarosława Kaczyńskiego za nieopłacone faktury i tym samym działanie na szkodę austriackiego przedsiębiorcy Gerarda Bilgfellnera.
2020-01-14 12:58:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie