wtorek, 10 grudnia 2019.
Strona główna > Kraj > Były prezydent Siedlec zaatakowany przez nieznanego mężczyznę

Były prezydent Siedlec zaatakowany przez nieznanego mężczyznę (akt. 2)

Były prezydent Siedlec zaatakowany przez nieznanego mężczyznę
Data publikacji: 2019-04-01 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-05 11:40
Wywietleń: 788 383537

Podejrzewany o atak na byłego prezydenta Siedlec 38-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu siedleckiego w miejscu swojej pracy - powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury prok. Krystyna Gołąbek. Dodała, że czynności procesowe z udziałem zatrzymanego będą wykonywane we wtorek.

Z informacji, do których dotarła PAP, wynika, że zatrzymany Dejan Apastazi S. jest obywatelem polskim.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. Szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował w poniedziałek na Twitterze, że funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

- Przed kilkunastoma minutami funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który był ostatnim użytkownikiem pojazdu uchwyconego przez monitoring na miejscu zdarzenia i który najprawdopodobniej ma związek z tym zdarzeniem. Z wstępnych ustaleń wynika, że jest to mieszkaniec powiatu siedleckiego; został zatrzymany w Siedlcach - zaznaczyła prok. Krystyna Gołąbek.

Jak dodała, podejrzewany o napaść na Kudelskiego mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany, nie zostały mu postawione zarzuty, nie wykonywano jeszcze z jego udziałem czynności procesowych. Prok. Gołąbek zapowiedziała, że "czynności procesowe z udziałem zatrzymanego zostaną podjęte we wtorek po analizie dowodów przez prokuratora".

(pap)

 

***

Wcześniejsze informacje

Nieznany mężczyzna zaatakował w poniedziałek rano byłego prezydenta Siedlec - Wojciecha Kudelskiego. Sprawca zbiegł, szuka go policja. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i jest operowany. Według policji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło przed godz. 8 rano.

- 70-letni mężczyzna został zaatakowany przez nieustalonego sprawcę. Analizowany jest monitoring w celu ustalenia przebiegu zdarzenia – dodała rzeczniczka.

Były prezydent Siedlec z obrażeniami ciała został przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Kierownik działu organizacji i zarządzania jakością tej placówki, Jagoda Bielak, poinformowała PAP, że były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski jest obecnie operowany.

- Z tego co wiem, życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo - mówiła wcześniej rzeczniczka mazowieckiej policji.

Według informacji RMF FM Kudelskiego zaatakowano "ostrym narzędziem".

- W tej chwili ustalamy, czym mężczyzna został zaatakowany, dopiero po ustaleniu sprawcy będziemy mogli potwierdzić, czym został zaatakowany - powiedziała Kucharska.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

***

Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski trafił do szpitala w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu, jest po operacji, jego stan się stabilizuje - poinformował dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. 

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Cos... Dejan Apastazi S.
Nie brzmi jednak za bardzo PO Polsku... i "juz" z Naszym Obywatelstwem ???
2019-04-01 22:29:51
KOD-ziarze i PO
ogłoszą iż w celi oglądał tylko TVP.
2019-04-01 12:43:29
/
I co na to kodomici?
2019-04-01 10:57:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie