Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Były prezydent Siedlec zaatakowany przez nieznanego mężczyznę (akt. 2)

Data publikacji: 2019-04-01 10:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-05 11:40
Były prezydent Siedlec zaatakowany przez nieznanego mężczyznę
 

Podejrzewany o atak na byłego prezydenta Siedlec 38-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu siedleckiego w miejscu swojej pracy - powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury prok. Krystyna Gołąbek. Dodała, że czynności procesowe z udziałem zatrzymanego będą wykonywane we wtorek.

Z informacji, do których dotarła PAP, wynika, że zatrzymany Dejan Apastazi S. jest obywatelem polskim.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. Szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował w poniedziałek na Twitterze, że funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

- Przed kilkunastoma minutami funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który był ostatnim użytkownikiem pojazdu uchwyconego przez monitoring na miejscu zdarzenia i który najprawdopodobniej ma związek z tym zdarzeniem. Z wstępnych ustaleń wynika, że jest to mieszkaniec powiatu siedleckiego; został zatrzymany w Siedlcach - zaznaczyła prok. Krystyna Gołąbek.

Jak dodała, podejrzewany o napaść na Kudelskiego mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany, nie zostały mu postawione zarzuty, nie wykonywano jeszcze z jego udziałem czynności procesowych. Prok. Gołąbek zapowiedziała, że "czynności procesowe z udziałem zatrzymanego zostaną podjęte we wtorek po analizie dowodów przez prokuratora".

(pap)

 

***

Wcześniejsze informacje

Nieznany mężczyzna zaatakował w poniedziałek rano byłego prezydenta Siedlec - Wojciecha Kudelskiego. Sprawca zbiegł, szuka go policja. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i jest operowany. Według policji jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło przed godz. 8 rano.

- 70-letni mężczyzna został zaatakowany przez nieustalonego sprawcę. Analizowany jest monitoring w celu ustalenia przebiegu zdarzenia – dodała rzeczniczka.

Były prezydent Siedlec z obrażeniami ciała został przewieziony do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Kierownik działu organizacji i zarządzania jakością tej placówki, Jagoda Bielak, poinformowała PAP, że były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski jest obecnie operowany.

- Z tego co wiem, życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo - mówiła wcześniej rzeczniczka mazowieckiej policji.

Według informacji RMF FM Kudelskiego zaatakowano "ostrym narzędziem".

- W tej chwili ustalamy, czym mężczyzna został zaatakowany, dopiero po ustaleniu sprawcy będziemy mogli potwierdzić, czym został zaatakowany - powiedziała Kucharska.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 r. został wybrany radnym sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS.

***

Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski trafił do szpitala w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu, jest po operacji, jego stan się stabilizuje - poinformował dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski. 

(pap)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cos... Dejan Apastazi S.
2019-04-01 22:29:51
Nie brzmi jednak za bardzo PO Polsku... i "juz" z Naszym Obywatelstwem ???
KOD-ziarze i PO
2019-04-01 12:43:29
ogłoszą iż w celi oglądał tylko TVP.
/
2019-04-01 10:57:41
I co na to kodomici?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ