Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Były poseł Zawisza dwa razy złapany bez prawa jazdy w jednym dniu

Data publikacji: 2019-10-26 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:12
Były poseł Zawisza dwa razy złapany bez prawa jazdy w jednym dniu
 

Policja potwierdziła w sobotę, że w piątek, w godzinach nocnych, został zatrzymany kierowca bez uprawnień do prowadzenia samochodu. Jak nieoficjalnie dowiedział się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, chodzi o byłego posła Artura Zawiszę - to drugie zatrzymanie Zawiszy tego samego dnia.

Informację o ponownym zatrzymaniu Zawiszy, jako pierwsze podało RMF FM.

- Potwierdzam, że w piątek, około godziny 22. na ul. Chełmskiej w Warszawie, został zatrzymany do kontroli kierowca nieposiadający uprawnień do prowadzenia pojazdu - powiedział w sobotę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Jak dodał, ten sam kierowca został już raz w piątek przez policję zatrzymany.

- Biorąc pod uwagę moją dotychczasową służbę, pierwszy raz spotykam się z sytuacją, kiedy to tego samego dnia zatrzymywany jest kierujący, który najpierw bierze udział w zdarzeniu drogowym i czynności prowadzone są w kierunku spowodowania wypadku drogowego, a potem jeszcze tego samego dnia, porusza się pojazdem, pomimo tego, że nadal nie posiada uprawnień do jego kierowania - wyjaśnił Marczak.

Policja w piątek poinformowała, że o godz. 7. kierujący mercedesem potrącił kobietę jadącą rowerem.

- Mężczyzna jechał ulicą Beethovena i skręcał w Sobieskiego. Wtedy doszło do potrącenia. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala - poinformowała w piątek PAP Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Kierowca mercedesa był trzeźwy. Okazał się nim znany polityk prawicy - Artur Zawisza.

Jak nieoficjalnie dowiedział PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, Artur Zawisza w 2016 r. w Starej Hucie (Lubelskie) został zatrzymany przez patrol policji. Prowadził wówczas auto będąc pod wpływem alkoholu, za co odebrano mu prawo jazdy.

Jednocześnie sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów, który wygasł z końcem lipca tego roku. Polityk wciąż nie ma prawa jazdy, a prowadzenie auta po cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem określonym w art. 180a kodeksu karnego. Mówi on, że "kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

"Bardzo współczuję pani Anecie, do której wybieram się z przeprosinami i kwiatami. Sama kolizja drogowa, jakich setki, ale zawsze przykra. Wedle prawa nie jestem osobą karaną i nie widnieję w KRK, a prawo jazdy ponownie wyrabiam. Wszystkich przepraszam" - napisał w piątek na Twitterze były poseł Artur Zawisza.

(pap)

Fot. Adrian Grycuk (commons.wikimedia.org)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytanie
2019-10-28 17:51:36
Pytanie, czy nie miał prawa jazdy, czy uprawnień. Według mediów, sądowy zakaz orzeczony w związku z jazdą na "podwójnym gazie" upłynął jakiś czas temu.
@max
2019-10-28 06:56:32
Nawet wyczyny Szydło, Kurskiego, Macierewicza, ani nawet Kuchcińskiego nie mogą być dla niego usprawiedliwieniem.
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
2019-10-27 09:46:46
https://wpolityce.pl/polityka/385517-ujawniamy-sad-najwyzszy-uniewinnil-prokuratora-ktory-prowadzil-samochod-po-po-pijanemu-uzasadnienie-nie-wiedzial-ze-mial-alkohol-we-krwi............ Sąd Najwyższy uniewinnił prokuratora, który prowadził samochód po pijanemu! Uzasadnienie: „Nie wiedział, że miał alkohol we krwi”.
max
2019-10-27 09:39:39
Może byście coś napisali o wyczynach Durczoka, Cimoszewicza czy choćby Najsztuba?!
Nie tylko On jeden
2019-10-27 00:08:53
Nie PO-winien prowadzic pojazdu... i wg. Starej Kasty !!
itd
2019-10-26 22:47:57
SYn zbrodniarza stalinowskiego niejaki wlodzimierz''ilicz'' cimoszewicz potracil rowerzystke i uciekl z miejsca wypadku.Pare miesiecy glosami lemingow warszawskich zostal poslem do eurokolchozu.
Narodowiec potrącił rowerzystkę w stanie wyższej konieczności.
2019-10-26 21:39:38
Prawdziwy Polak-patriota.
I w czym problem? Najsztub potrącił
2019-10-26 19:05:16
kobietę na przejściu dla pieszych, kobieta miała połamane żebra, pół roku później zmarła... Najsztub nie miał prawa jazdy i ważnego OC a także jego pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego... media wielokrotnie po tym zdarzeniu dokumentowały że Najsztub dalej bez ważnego prawa jazdy prowadzi samochody... na końcu sąd uniewinnił Najsztuba oskarżając piesza o wtargniecie na przejście dla pieszych i atak na samochód kierowany przez Najsztuba.
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
2019-10-26 16:22:43
PO.j,,y (S.N. w Tczewie) jeszcze bardziej." "durczok", "najsztub" lub "że obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzująca się dużym stopniem roztargnienia".
wiadomo
2019-10-26 15:50:43
Pisowcy są bezkarni
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do emeryta
2019-10-26 13:25:11
- ten cyrk z artykułami, które przytaczasz to o kant... Powinna być konfiskata (lub blokada) "narzędzia przestępstwa" jako zabazpieczenie przed następstwami ponownego... Cały ten burdel prawny ponownie o kant... gdy uczestniczy w tym zdarzeniu jakiś "durczok", "najsztub" lub "że obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzująca się dużym stopniem roztargnienia". O miłośnikach "łączników przegubowych..." nie wspominam.
emeryt ruchu drogowego
2019-10-26 12:39:19
TO CO TO BIEDNY SZOFER JAK SIĘ NACHLEJE NIE MA NA TAXI,TERAZ ART 180a kk jest poządany, tylko opowiadać umie wlaśnie między innymi ten ZAWISZA, policja zadanie realizuje

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA