niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Kraj > Były poseł Zawisza dwa razy złapany bez prawa jazdy w jednym dniu

Były poseł Zawisza dwa razy złapany bez prawa jazdy w jednym dniu

Były poseł Zawisza dwa razy złapany bez prawa jazdy w jednym dniu
Data publikacji: 2019-10-26 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:12
Wywietleń: 867 424621

Policja potwierdziła w sobotę, że w piątek, w godzinach nocnych, został zatrzymany kierowca bez uprawnień do prowadzenia samochodu. Jak nieoficjalnie dowiedział się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, chodzi o byłego posła Artura Zawiszę - to drugie zatrzymanie Zawiszy tego samego dnia.

Informację o ponownym zatrzymaniu Zawiszy, jako pierwsze podało RMF FM.

- Potwierdzam, że w piątek, około godziny 22. na ul. Chełmskiej w Warszawie, został zatrzymany do kontroli kierowca nieposiadający uprawnień do prowadzenia pojazdu - powiedział w sobotę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Jak dodał, ten sam kierowca został już raz w piątek przez policję zatrzymany.

- Biorąc pod uwagę moją dotychczasową służbę, pierwszy raz spotykam się z sytuacją, kiedy to tego samego dnia zatrzymywany jest kierujący, który najpierw bierze udział w zdarzeniu drogowym i czynności prowadzone są w kierunku spowodowania wypadku drogowego, a potem jeszcze tego samego dnia, porusza się pojazdem, pomimo tego, że nadal nie posiada uprawnień do jego kierowania - wyjaśnił Marczak.

Policja w piątek poinformowała, że o godz. 7. kierujący mercedesem potrącił kobietę jadącą rowerem.

- Mężczyzna jechał ulicą Beethovena i skręcał w Sobieskiego. Wtedy doszło do potrącenia. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala - poinformowała w piątek PAP Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Kierowca mercedesa był trzeźwy. Okazał się nim znany polityk prawicy - Artur Zawisza.

Jak nieoficjalnie dowiedział PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, Artur Zawisza w 2016 r. w Starej Hucie (Lubelskie) został zatrzymany przez patrol policji. Prowadził wówczas auto będąc pod wpływem alkoholu, za co odebrano mu prawo jazdy.

Jednocześnie sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów, który wygasł z końcem lipca tego roku. Polityk wciąż nie ma prawa jazdy, a prowadzenie auta po cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem określonym w art. 180a kodeksu karnego. Mówi on, że "kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

"Bardzo współczuję pani Anecie, do której wybieram się z przeprosinami i kwiatami. Sama kolizja drogowa, jakich setki, ale zawsze przykra. Wedle prawa nie jestem osobą karaną i nie widnieję w KRK, a prawo jazdy ponownie wyrabiam. Wszystkich przepraszam" - napisał w piątek na Twitterze były poseł Artur Zawisza.

(pap)

Fot. Adrian Grycuk (commons.wikimedia.org)

Komentarze

Pytanie
Pytanie, czy nie miał prawa jazdy, czy uprawnień. Według mediów, sądowy zakaz orzeczony w związku z jazdą na "podwójnym gazie" upłynął jakiś czas temu.
2019-10-28 17:51:36
@max
Nawet wyczyny Szydło, Kurskiego, Macierewicza, ani nawet Kuchcińskiego nie mogą być dla niego usprawiedliwieniem.
2019-10-28 06:56:32
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
https://wpolityce.pl/polityka/385517-ujawniamy-sad-najwyzszy-uniewinnil-prokuratora-ktory-prowadzil-samochod-po-po-pijanemu-uzasadnienie-nie-wiedzial-ze-mial-alkohol-we-krwi............ Sąd Najwyższy uniewinnił prokuratora, który prowadził samochód po pijanemu! Uzasadnienie: „Nie wiedział, że miał alkohol we krwi”.
2019-10-27 09:46:46
max
Może byście coś napisali o wyczynach Durczoka, Cimoszewicza czy choćby Najsztuba?!
2019-10-27 09:39:39
Nie tylko On jeden
Nie PO-winien prowadzic pojazdu... i wg. Starej Kasty !!
2019-10-27 00:08:53
itd
SYn zbrodniarza stalinowskiego niejaki wlodzimierz''ilicz'' cimoszewicz potracil rowerzystke i uciekl z miejsca wypadku.Pare miesiecy glosami lemingow warszawskich zostal poslem do eurokolchozu.
2019-10-26 22:47:57
Narodowiec potrącił rowerzystkę w stanie wyższej konieczności.
Prawdziwy Polak-patriota.
2019-10-26 21:39:38
I w czym problem? Najsztub potrącił
kobietę na przejściu dla pieszych, kobieta miała połamane żebra, pół roku później zmarła... Najsztub nie miał prawa jazdy i ważnego OC a także jego pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego... media wielokrotnie po tym zdarzeniu dokumentowały że Najsztub dalej bez ważnego prawa jazdy prowadzi samochody... na końcu sąd uniewinnił Najsztuba oskarżając piesza o wtargniecie na przejście dla pieszych i atak na samochód kierowany przez Najsztuba.
2019-10-26 19:05:16
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
PO.j,,y (S.N. w Tczewie) jeszcze bardziej." "durczok", "najsztub" lub "że obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzująca się dużym stopniem roztargnienia".
2019-10-26 16:22:43
wiadomo
Pisowcy są bezkarni
2019-10-26 15:50:43
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....do emeryta
- ten cyrk z artykułami, które przytaczasz to o kant... Powinna być konfiskata (lub blokada) "narzędzia przestępstwa" jako zabazpieczenie przed następstwami ponownego... Cały ten burdel prawny ponownie o kant... gdy uczestniczy w tym zdarzeniu jakiś "durczok", "najsztub" lub "że obwiniony jest osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzująca się dużym stopniem roztargnienia". O miłośnikach "łączników przegubowych..." nie wspominam.
2019-10-26 13:25:11
emeryt ruchu drogowego
TO CO TO BIEDNY SZOFER JAK SIĘ NACHLEJE NIE MA NA TAXI,TERAZ ART 180a kk jest poządany, tylko opowiadać umie wlaśnie między innymi ten ZAWISZA, policja zadanie realizuje