Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Brak pozwoleń, wzajemne oskarżenia

Data publikacji: 2016-02-01 01:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-02 12:36
Brak pozwoleń, wzajemne oskarżenia
 
Na poniedziałek zaplanowano kolejne rozmowy zespołów eksperckich w ramach polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

31 stycznia straciło ważność polsko-rosyjskie porozumienie dotyczące międzynarodowych przewozów drogowych. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, polscy przewoźnicy do końca miesiąca będą musieli opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej, a Rosjanie Polskę. Z Obwodu Kalinigradzkiego większość TIR-ów już wyjechała, ruch ciężarówek na granicy jest znikomy. Rosjanie wystąpili z propozycją przedłużenia ważności pozwoleń do 15 lutego.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski był pytany w Sejmie o rosyjskie pozwolenia dla polskich przewoźników, które stracą ważność 31 stycznia. - Niestety, to może być zła wola rosyjska, bo z naszej strony ta wola jest, my chcemy rozmawiać, chcemy bronić interesów naszych przewoźników, natomiast jeśli Rosja zamknie granice, będziemy szukać drogi okrężnej - powiedział. Zadeklarował gotowość do podjęcia rozmów, ale - jak podkreślił - musi mieć do tego partnera.

Rosja obwiniła stronę polską o umyślne przeciąganie rozmów; brak pozwoleń może wstrzymać transport towarów od 1 lutego. (pap)

Fot. arch.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Janina.
2016-02-02 12:06:39
Pytanie do PO-nizszego Jana...a jak PO-stepuja Rosjanie... czyby inaczej ? Lepiej podjac ponowne rozmowy i dyskusje... jak wystartowac "nowa Wojne" na wzor Doniecka czy Luchanska !!
TIR-owiec,
2016-02-02 12:02:45
No i przy okazji zapobiec i zniesc... lapowkarstwo dla Rosyjskich Straznikow i Celnikow na Ich granicy !!
Jan
2016-02-01 17:47:09
Ten sam waszczykowski który został z ręką w nocniku i chce dzisiaj negocjować z rosjanami wczoraj tych rosjan opluwal. To przykład dobrej zmiany. Trzeba myśleć co się mówi aby nie musieć odpracowywac.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA