środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Spór o „polskie obozy”

Spór o „polskie obozy”

Spór o „polskie obozy”
Data publikacji: 2017-07-26 23:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1109 278680

Niemiecka telewizja publiczna wielokrotnie przepraszała w eksponowanym miejscu za użycie błędnego sformułowania „polskie obozy”. O to, czy to wystarczy, toczy się prawny spór – poinformowała, odmawiając ustosunkowania się do trwającego sporu prawnego.

Jak podała wcześniej TVP Info, niemiecka stacja wniosła apelację od klauzuli wykonalności, którą na początku lutego wydał Sąd Krajowy w Moguncji. Zgodnie z jego decyzją ZDF miała zamieścić na swojej głównej stronie internetowej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, użyte w jednym z materiałów.

Odwołując się od orzeczenia, ZDF – jak twierdzi TVP Info – argumentuje, że niekorzystny wyrok w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, który nakazał jej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, jest pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju i konserwatywnego rządu, który „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”.

TVP Info przypomina, że przedmiotem sporu jest wyrok z 2016 r. w sprawie Karola Tendery, byłego więźnia KL Auschwitz, przeciwko ZDF w związku z użyciem sformułowania „polskie obozy”. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał niemieckiej stacji przeproszenie Tendery. Przeprosiny ukazały się jednak na dole strony i nie były odpowiednio widoczne.

(pap)

Na zdjęciu: Przedstawiciele akcji "German Death Camps", Młodej Prawicy oraz Stowarzyszenia KoLiber podczas konferencji prasowej przed siedzibą oddziału telewizji ZDF w Warszawie. 

Fot. PAP/Jacek Turczyk

Komentarze

Nowego myślenia zabrakło
Za takie sformułowania przeprosiny drobniutkim drukiem gdzieś na krawędzi szmatławca zachęcają wręcz do ponownych prób..Dopóki porządny WYROK z ogromnym ODSZKODOWANIEM ZA OBRAZĘ STANU, za potwarz wymierzoną Państwu (a nie tylko poszkodowanym obywatelom) nie będzie stał na straży interesów Polkich, dopóty będą się powtarzały tego typu ataki mające na celu psucie opinii Polsce. Takie szkalowanie PAŃSTWA daje ogromne efekty ekonomiczne: wszystko co polskie trzeba kojarzyć z niedobrym..wtedy turysta zamiast do PL pojedzie do DE, bo tam "porządek", nie kupi polskiej bułki czy kiełbasy tylko DE-produkty etc.. tak to działa, wiedzą o tym nie tylko ludzie od reklamy.. A nasz rząd?! (jeśli nasz w ogóle:D..) - zwykla banda szmatławców którym można pluc w gębę a oni zawsze powiedzą że to tylko deszcz, byleby zgarniać do własnej kieszeni jak długo się uda...ot nasza rzeczywistość, nasza mentalność niezminiona od czasów Liberum Veto, Czas a nowego marszałka Piłsudskiego który to szujostwo pod ścianę za zdradę stanu postawi..
2017-07-27 08:48:34
kowalskij
Metoda partyzantow wietnamskich jest nastepujaca.Obok kazdej niemieckiej firmy w Polsce typu Lidl,Kaufman Dresder Bank,wywieszać plakaty tresci Lidl KonzentrationLager Abteilung Auschwitz 10 Meter Links,lub Rechts/lub Oben,co ma okreslac kto jest sponsorem obozow smierci 70 lat po wojnie.Szybko zrozumia jaka pogarda darza ich Polacy.
2017-07-27 08:39:59
Podejrzane
Skoro wielokrotnie przepraszała, to dlaczego nie nauczyła się, aby nie podawać zwrotów, za które musi przepraszać? Warto sprawdzić polskich korespondentów tej telewizji, może szkalowanie Polskie ma swoje konkretne źródła.
2017-07-27 06:39:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy