czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Badania przyczyn katastrofy smoleńskiej jeszcze przez rok

Badania przyczyn katastrofy smoleńskiej jeszcze przez rok

Badania przyczyn katastrofy smoleńskiej jeszcze przez rok
Data publikacji: 2017-06-17 23:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-11 11:48
Wywietleń: 424 269295

Badania dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze przynajmniej rok – powiedział w sobotę w Spale minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. „Będą wymagać czasu i pieniędzy, ale muszą zostać dokonane, dla odzyskania honoru państwa polskiego” - podkreślił szef MON.

„Te badania potrwają jeszcze jakiś czas, potrwają jeszcze przynajmniej rok, aby można było przedstawić pełen materiał dowodowy nie tylko obrazujący jak przebiegała katastrofa smoleńska, ale także pokazujący to w sposób uzasadniony badaniami najlepszych instytutów świata, nie zawsze polskich, często amerykańskich” – powiedział Macierewicz podczas wystąpienia na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej".

„Żeby to wszystko zostało zrobione, potrzebne będą pieniądze i czas. Ten wysiłek musi być zrealizowany po to, byśmy mogli te kartę zamknąć, nie tracąc honoru narodowego” – podkreślił Macierewicz.

 Zaznaczył, że wyjaśnienie prawdziwych przyczyn katastrofy jest warunkiem niepodległości państwa polskiego, bo jeśli tego nie uczynimy, inni zrobią to za nas. „Zrobi to pan Putin, pan Morozow, pani Anodina” – mówił do uczestników zjazdu w Spale. „Oni to zrobią, by oskarżyć nas raz jeszcze” – podkreślał.

„Obowiązkiem państwa polskiego jest samodzielne wyjaśnienie tego dramatu, bo dziś sytuacja wygląda tak, że większość mediów przeczy oczywistym faktom, większość naukowców im przeczy” – mówił.

Apelował do naukowców, którzy prowadzili wcześniej badania nad katastrofą smoleńską: „siądźcie nad tymi dokumentami, które w wyniku ciężkiej pracy pokazują, co się naprawdę wydarzyło”.

„Siądźcie nad tymi analizami, które pokazują, że zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii silników; zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii generatora; zanim samolot uderzył w ziemię, doszło do awarii całego zasilania elektrycznego tego samolotu” - mówił minister.

„Ta katastrofa dokonała się w powietrzu. Nikt z uczciwych naukowców nie miał co do tego wątpliwości, a wy się boicie spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć: +tak, mój dorobek profesorski potwierdza te proste fakty+” – mówił, kierując słowa do naukowców, którzy doszli wcześniej do innych wniosków. „Nie proszę was o patriotyzm, proszę was o sumienie naukowca” – dodał.

Podkreślał, że trwa i prowadzona jest od dawna wojna informacyjna Rosji przeciw wolnym narodom. Dziękował "Gazecie Polskiej", Telewizji Trwam i innym mediom niepodległościowym, za przedstawianie prawdy. Apelował, by nie poddawać się manipulacjom i wojnie informacyjnej. „Poznacie prawdę i ona nas wyzwoli” – podkreślił minister obrony.(PAP)

Fot. PAP/Paweł Supernak

 

 

Komentarze

Niecierpliwy
"... dziś sytuacja wygląda tak, że większość mediów przeczy oczywistym faktom, większość naukowców im przeczy." * To czemu nasz rząd cacka się z takimi mediami i naukowcami?
2017-06-19 23:01:00
Flik
Urojenia chorego paranoika, a my wszyscy za to płacimy
2017-06-19 10:42:01
Terens
Jak długo Polacy mają jeszcze tolerować szalenstwa tego wariata Macierewicza
2017-06-19 09:34:13
Kosztami tej hucpy
powinni być obciążeni ci którzy o niej zdecydowali.
2017-06-18 16:23:59
mieszkaniec
Biedny, chory człowiek z tego Macierewicza ....
2017-06-18 11:08:01
Anzelm
Klękajcie narody!!!przed TAKIM geniuszem!
2017-06-18 04:05:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy