czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > BABA i cała reszta

BABA i cała reszta

BABA i cała reszta
Data publikacji: 2017-10-17 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 19:46
Wywietleń: 822 296881

„Wspierajmy systematycznie organizacje kobiece, antydyskryminacyjne, wolnościowe, watchdogowe, bo jeśli one nie przetrwają, nie przetrwa społeczeństwo obywatelskie, nie przetrwa nasza wolność i nasze prawa" - apeluje dr Anita Kucharska-Dziedzic, prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA. Między innymi dla wsparcia tej organizacji oraz Centrum Praw Kobiet właśnie się rozpoczęła ogólnokrajowa zbiórka funduszy ph. „Kasa zamiast lajka".

Od dwóch lat w bardzo ograniczonym zakresie lub w ogóle nie otrzymują wsparcia z budżetu państwa organizacje zajmujące się prawami człowieka oraz obywatelskimi, monitorujące poczynania władzy.

- Rząd nie widzi potrzeby wspierania również organizacji pomagających kobietom, czyli ofiarom przemocy domowej, gwałtów, a też walczących o ich równouprawnienie, prawo do decydowania, o ich prawa reprodukcyjne. Biur, do których ostatnio weszła policja. - komentuje Bogna Czałczyńska, pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Szczecinie. - Dlatego obecnie walczą o przetrwanie wszystkie te organizacje pozarządowe, tzw. sektor III, co dotychczas zapewniają kobietom wsparcie psychologiczne, prawne, pomoc materialną. Bo potrzebują środków na czynsz, opłacenie rachunków za światło i wodę, na konsultacje i pomoc specjalistów, papier do drukarek itd. To bardzo ważne, aby teraz je poprzeć nie tylko uczestnictwem w manifestacjach, komentarzami na forach internetowych czy lajkami, ale poprzez samoopodatkowanie się na ich cel: 10-20 złotych, ile kto jest w stanie i zechce przekazać.

Konkretnie chodzi o wsparcie - czyli przekazanie dobrowolnych darowizn: jednorazowo lub w formie stałego zlecenia - dla Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA oraz Centrum Praw Kobiet (odpowiednio: 43 1750 0012 0000 0000 2109 7896 oraz 59 1020 1156 0000 7102 0059 9241). Uwaga: kampania potrwa tylko do piątku (20 października) do godz. 22.

- Solidarność, wsparcie, okazywana troska, wzmożenie obywatelskie jest ważne, by działaczki i działaczy podtrzymać na duchu, by się nie dali złamać totalnej machinie - apeluje dr Anita Kucharska-Dziedzic, prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA. - Działacze pozarządówki nie boją się żałosnych prób zastraszenia, ale boją się, czy przetrwają. Zrezygnujcie z jednej paczki papierosów czy jednego piwa w miesiącu – na rzecz wybranej organizacji. Kto jak nie my, kto jak nie Ty może ocalić pozarządówkę w Polsce?

(an)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

adonis
Stoją na pierwszym planie: młoda z czarnymi ustami, pewnie lubi czekoladowe lody - od których to lizania wargi czarnieją, zwłaszcza jak sprzedającym jest murzyn. A ta stara obok - to mogłaby już sobie darować i jeszcze to hasło które trzyma w ręku: "Precz od kobiet". Już widzę tłum adoratorów jak się rzucają na próchno. "Lustereczko powiedź..."
2017-10-18 09:43:24
zak
Ni dla GMO... ten chłop w okularach to genderysta dzisiaj stwierdził ,że jest babą, jutro bedzie lekarzem rezydentem a poprzednio był sędzią.
2017-10-17 22:07:21
J-23
Eee to pewnie tajniak przebrany za babę i jak na Seksmisji cycki sobie cygan doprawił. Aleś się kurna "koleś" zakonspirował, niewidoczny "jak murzyn na śniegu"
2017-10-17 22:01:33
nie dla GMO i zmutowanych bab
A widzicie, ten chłop z tyłu w ciemnych okularach to ma cycki?! I jakie duże. Co to się panie porobiło, przez te rośliny modyfikowane.
2017-10-17 21:28:46
niewiata a nie baba
Tylko nie płacz Ewka - bo tu miejsca brak, na twe babskie łzy :-) auuu
2017-10-17 21:08:40
współczucie
Współczujmy kobietom, które chcą ratować inne kobiety , różne dziewuchy itd. Ile z nich to z czym walczą widziało , doświadczało w swoich domach , jakich miało ojców , jak traktowane były ich matki, one same jako kobiety, co wiedzą o swoich ojcach , często przecież takich " przy władzy"? Nie oczekujmy zwierzeń, dobrze, że zrobiły z tego problem społeczny , odpersonalizowany.
2017-10-17 20:25:48
niedopieszczona
E, pewnie, że jakby który "zakulił", żebym z uciechy aż bąka puściła, to by mi gdzie tam w głowie i w du.szy po ulicach szlajać się, wyskoczyłabym po piwo takiemu chłopu. O gorzale i fajkach też bym nie zapomniała.
2017-10-17 18:17:52
Jarun
Biedne te baby, z dobrobytu i nudów odbija. Przecież gdyby uczciwie przepracowała 8 godzin, potem dom, obiad, dzieci - to durnoty by się nie trzymały. No taka prawda. Chce się po pracy, po obiedzie, sprzątaniu, praniu i prasowaniu - iść na ulicę i drzeć japę. A tak; znudzona, rozkapryszona (takie łeee) chce się pokazać i protestować, mniejsza o hasła czy idee - chce wyjść z domu, poczuć się potrzebną. I te lesbijskie hasła: "Precz od kobiet!" A "Piekło trwa" jest gorące, mokre i spragnione, a tu...nic. I "piekło kobiet" smętnie chlipie: "Kolejny dzień mija, a ja niczyja".
2017-10-17 16:12:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy