czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Algierczyk drugą osobą z zarzutem zabójstwa 21-latka

Algierczyk drugą osobą z zarzutem zabójstwa 21-latka

Algierczyk drugą osobą z zarzutem zabójstwa 21-latka
Data publikacji: 2017-01-02 23:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-04 00:05
Wywietleń: 1326 195656

Zatrzymany Algierczyk jest drugą osobą z zarzutem zabójstwa 21-latka w Ełku - poinformował PAP jego obrońca Wojciech Stpiczyński. Dodał, że jego klient nie przyznaje się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Po wyjściu z Prokuratury Rejonowej w Ełku, obrońca Algierczyka pytany przez dziennikarzy o szczegóły sprawy odpowiedział, że na ich podanie jest za wcześnie. 

"Nie zapoznałem się jeszcze z materiałem dowodowym, z zeznaniami świadków, z nagraniami z monitoringu, więc trudno cokolwiek jest powiedzieć" - podkreślił obrońca. Podejrzany Algierczyk, który ma również polskie obywatelstwo, jest właścicielem baru z kebabem, gdzie doszło do awantury zakończonej śmiercią Polaka. 

Zarzut zabójstwa Daniela postawiono wcześniej 26-letniemu obywatelowi Tunezji, który był zatrudniony w barze jako kucharz. Jak podała prokuratura, zarzut dotyczy zabójstwa poprzez dwukrotne ugodzenie nożem pokrzywdzonego; podejrzany przyznał, że "w trakcie szarpaniny z pokrzywdzonym używał noża i mógł zadać ciosy nożem". Prokuratura wystąpiła do sądu o jego aresztowanie. 

W niedzielę przed barem doszło do gwałtownych protestów. Wczesnym popołudniem zebrało się tam kilkuset mieszkańców, żeby wyrazić sprzeciw wobec tej tragedii i zapalić znicze. W tłumie były też osoby agresywne, które wybiły szyby i niszczyły mienie w witrynie lokalu, rzucały petardami, butelkami oraz kamieniami w stronę funkcjonariuszy i radiowozów. Zamieszki zakończyły się przed północą. Zatrzymano łącznie 28 osób. 

Prócz Tunezyjczyka w sprawie zabójstwa 21-letniego Polaka policja zatrzymała trzech innych mężczyzn, w tym właśnie obywateli Algierii oraz Maroka. W niedzielę doszło do próby podpalenia mieszkania, której wynajmował Algierczyk. Sprawę wyjaśnia policja. 

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę zabójstwa i zamieszek skierowanych przeciwko cudzoziemcom w Ełku. (pap)

Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Komentarze

@Normalny...
Nie galopuj. Ostatnia wersja mówi, że ofiara zjadła tam kebaba i zapłaciła za niego (czyli nie wbiegł i nie ukradł!) i wychodząc wzięła 2 napoje mówiąc, że za nie zapłaci kolega, który był z nim w lokalu. Mordercza obsługa lokalu rzuciła się za nim i go zamordowali przed lokalem i wtedy pozostały przy życiu kolega rzucił petardę przed drzwi lub może do środka. Poczekaj lepiej na pełne ustalenia śledztwa.
2017-01-03 23:57:10
Normalny...
Nibymasz rację, ale... Normalny człowiek nie wbiegłby i nie ukradł, normalny nie wrzuciłby petardy, normalny nie atakuje policjantów...
2017-01-03 07:59:57
O nacjach bez stereotypów
Normalny człowiek wybiegłby, złapał za ucho i trzymał czekając na przyjazd policji, ale widać, że tamte nacje takie zachowanie mają we krwi, nie mówiąc już o sprawnym korzystaniu z noża, bo w końcu jakoś tego baranka trzeba zabić...
2017-01-03 07:45:31
Dziwne
I po co było ukrywać narodowość zabójców?
2017-01-02 23:46:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy