Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Znamy laureatów Pereł Biznesu 2023 [GALERIA]

Data publikacji: 08 lutego 2024 r. 21:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lutego 2024 r. 12:42
Znamy laureatów Pereł Biznesu 2023
Fot. Elżbieta Kubowska   

Już po raz 20. wręczono Perły Biznesu – nagrody w konkursie, którego organizatorem jest redakcja „Świata Biznesu”, zachodniopomorskiego magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego. Uroczysta gala, podczas której uhonorowano laureatów, odbyła się 8 lutego w hotelu Novotel Szczecin Centrum. Jak co roku, nagrody główne i wyróżnienia w kategoriach Osobowość Biznesu i Wydarzenie Gospodarcze przyznała kapituła konkursu składająca się z zachodniopomorskich naukowców i dziennikarzy gospodarczych.

Agnieszka Chmielewska, prezes i właścicielka innowacyjnej firmy dogadamycie.pl sp. z o.o. z Koszalina, pierwszego polskiego internetowego serwisu tłumaczeń z języków obcych, otrzymała nagrodę główną w kategorii Osobowość Biznesu. Laureatka, poza działalnością biznesową angażuje się w wiele akcji charytatywnych. 

W tej samej kategorii przyznano cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Rafał Osypiuk, współwłaściciel i założyciel, członek zarządu, dyrektor ds. technologii firmy Aerobits ze Szczecina, Jacek Drożdżal, prezes Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego „Zielona Chemia” w Szczecinie, Janusz Marcin Ejma, prezes firmy Eagle z Wałcza oraz Wojciech Kłodziński, właściciel i prezes firmy Rentumi ze Szczecina.

Oddanie do użytku tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu uznano za najważniejsze Wydarzenie Gospodarcze 2023 roku. Perła Biznesu przyznana została Miastu Świnoujście. Tunel w Świnoujściu to marzenie kilku pokoleń Polaków. Stałe połączenie wysp Wolin i Uznam stało się faktem 30 czerwca 2023 r. (oddanie inwestycji do użytku). Tunel liczy około 1800 m, a cała – inwestycja 3200 m. Przejazd nową trasą zajmuje 3 – 4 minuty. Maksymalne zagłębienie tunelu to 37,5 m pod powierzchnią terenu i 11 m pod dnem Świny. Jest to najdłuższy podwodny tunel w Polsce. Kosztował 912 mln zł. Przejechało nim już ponad 2 mln samochodów. Inwestorem było miasto Świnoujście, zaś inwestorem zastępczym – szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

W tej samej kategorii kapituła przyznała cztery wyróżnienia. Perłami Biznesu uhonorowano: oddanie do użytku doku pływającego NMG 1 o obniżonej masie własnej przez szczecińską Grupę Spółek Net Marine, otwarcie Morskiego Centrum Nauki im prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie, inicjatywę „Naprawiaj, nie wyrzucaj” firmy North.pl z Koszalina oraz otwarcie innowacyjnego poligonu przeciwpożarowego w Szczecinie przez Vulcan Training & Consultancy.

W czasie gali w minirecitalu pt. „Klasycy piosenki” wystąpił Krzysztof Róg, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2024-02-09 07:56:08
Tutaj powinni stanać po laury wszuyscy deweloperzy ze Szczecina którzy budują Szczecin. Brawo deweloperka !!!!!!!!
obserwator
2024-02-09 06:40:51
Niniejszym chciałbym zaprotestować ,że na liście nagrodzonych nie ma Pani Prezes firmy CSL INTERNATIONALE SPEDITION i właścicielki Starej Rzeżni , która to osoba zainicjowała kolejny etap rewitalizacji Łasztowni w koordynacji Miasto Szczecin- Minisetrstwo Infrastruktury. Nowa Łasztownia będzie perełka Szczecina.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA