Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Zmiany w Radzie Administracyjnej EMSA. Wojciech Zdanowicz nowym przewodniczącym

Data publikacji: 19 listopada 2023 r. 15:37
Ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2023 r. 19:12
Zmiany w Radzie Administracyjnej EMSA. Wojciech Zdanowicz nowym przewodniczącym
Dyrektor Wojciech Zdanowicz. Fot. UMS  

Nowym przewodniczącym European Maritime Safety Agency Administrative Board, wybranym podczas 68. sesji w Lizbonie (14 – 15 listopada), został Wojciech Zdanowicz, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie. EMSA AB nadzoruje prace Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) i jej dyrektora wykonawczego, zatwierdza także dokumenty, programujące działalność agencji na trzy lata.

Wojciech Zdanowicz zastąpi dotychczasowego przewodniczącego Rady Administracyjnej EMSA – Andreasa Nordsetha z duńskiej administracji morskiej. Stanowisko to obejmie 5 grudnia br.

EMSA powstała w 2002 r. Ma siedzibę w Lizbonie. Oferuje fachową wiedzę i wsparcie operacyjne w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony na morzu oraz zwalczania zanieczyszczenia morza. Jej głównymi grupami docelowymi są instytucje UE, administracje morskie krajów unijnych oraz państw nadbrzeżnych EFTA. Wspiera także Międzynarodową Organizację Morską, państwa basenu Morza Śródziemnego, Czarnego i Kaspijskiego.

Wojciech Zdanowicz ukończył Akademię Morską w Szczecinie. Część studiów odbył na Liverpool John Moores University. Ma tytuł mgr. inż. w zakresie nawigacji morskiej i ratownictwa. W 2006 r. uzyskał dyplom oficera pokładowego. Od 2007 r. pracuje w administracji morskiej, w tym w EMSA. W resorcie właściwym ds. gospodarki morskiej był m.in. ekspertem ds. bezpieczeństwa morskiego oraz naczelnikiem wydziału bezpieczeństwa i ochrony żeglugi. Był wicedyrektorem departamentu gospodarki morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Od 1 lipca 2017 r. jest dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie.

(ek)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

karierowicz.
2023-11-24 18:08:45
powtarzam bo moderator wykosil mnie. Tacy wlasnie niedoswiadczeni ludzie produkuja tony regulacji mimo ze nie maja krztyny znajomosci tematu. Co taki moze wniesc do shippingu jak on ledwo co dostal dyplom najnizszego officera a potem poszedl do urzedu. Wstydzilby sie. tacy wlasnie powoduja coraz to wiekszy chaos w tak prostym zawodzie jak marynarz.
j23
2023-11-22 19:34:43
Tak, tak, jak był małym chłopcem, wtedy Morawiecki był w Szczecinie i wręczył mu model statku oraz muszelkę znad Miedwia. Stąd jego zamiłowanie tematyką morską :} i ogromny sukces :}. Gratulacje.
FIGO
2023-11-19 19:33:35
Gratulacje ! Tym większe jak jest synem Zdanowicza , którego znam osobiście ! Jaki ojciec taki syn !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA