poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Urząd morski miał gości z Żywca

Urząd morski miał gości z Żywca [GALERIA]

Urząd morski miał gości z Żywca
Data publikacji: 2017-06-07 14:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 618 267965

Grupa 22 dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu wraz z czworgiem opiekunów gościła 6 czerwca w Świnoujściu. Zwiedzała tamtejsze obiekty szczecińskiego Urzędu Morskiego.

Dzieci przyjechały z drugiego krańca Polski na tzw. zieloną szkołę do Kołobrzegu.

– Firma ARUP, która ten wypoczynek zorganizowała, zwróciła się do nas z prośbą o pokazanie dzieciom ciekawej infrastruktury i obiektów, znajdujących się w naszej gestii – poinformowała Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. – Na terenie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Świnoujściu nasi goście zwiedzili stacjonujący tam na co dzień największy statek UMS, czyli „Planetę”, a następnie udaliśmy się na falochron centralny i dobudowaną do niego ostrogę.

Tam dyrektor UMS Andrzej Borowiec opowiadał o budowie morskiej części portu zewnętrznego dla terminalu LNG. Przypomnijmy, że falochron osłonowy (obecnie wschodni) to inwestycja, za którą odpowiadał właśnie urząd morski.

– Odwiedziliśmy także Służbę Kontroli Ruchu Statków, znajdującą się na Punkcie Obserwacyjnym, gdzie oficerowie portu opowiadali o swojej pracy, związanej z monitorowaniem ruchu jednostek wchodzących i wychodzących z portu – dodała E. Wieczorek.

Z wieży goście podziwiali statki wychodzące w morze i wchodzące do portu. Mieli okazję zobaczyć m.in. promy płynące do Szwecji czy należący do Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec „Gdynia”, który po remoncie w szczecińskiej „Gryfii” i krótkim postoju w Świnoujściu obrał kurs na Rygę. (ek)

Fot. UMS

Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca

Komentarze

PL
Fajnie, że Polska jest tak różnorodna i dla górali atrakcją jest morze, a dla ludzi znad morza atrakcją są góry ;)
2017-06-07 14:38:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”