Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zespół parlamentarny o stoczniach

Data publikacji: 28 stycznia 2016 r. 18:52
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:33
Zespół parlamentarny o stoczniach
 

Prawdopodobnie w połowie lutego odbędzie się spotkanie Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego poświęcone tzw. ustawie stoczniowej. W posiedzeniu mieliby uczestniczyć przedsiębiorcy z tej branży.

Z prośbą o pilne zwołanie takiego posiedzenia zwrócili się do przewodniczącej zespołu Magdaleny Kochan (PO) jego wiceprzewodniczący: Piotr Misiło (Nowoczesna) i Sylwester Chruszcz (Kukiz 15). Zaproponowali termin 15 lub 16 lutego.

– Jest dla nas istotne, by założenia nowej ustawy stoczniowej były konsultowane z przedsiębiorcami, dlatego planujemy takie spotkanie, ale na razie trudno podać jego dokładny termin – powiedziała nam poseł M. Kochan. – Chcemy zaprosić na nie ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Nie wiemy, czy w wymienionych dniach będzie mógł się spotkać. Jeżeli nie, to przyjmiemy inny zaproponowany termin.

Przedstawiciel resortu z pewnością będzie obecny na wyjazdowym posiedzeniu sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które ma się odbyć 12 lutego w Gdańsku.

– Ministerstwo jest bardzo zainteresowane merytorycznymi konsultacjami i będziemy się starali uczestniczyć również w spotkaniu na temat ustawy stoczniowej – zaznaczył Piotr Jasina, rzecznik prasowy MGMiŻŚ.©℗

(ek)

Na zdjęciu: Tak przy stoczniowych nabrzeżach i na pochylniach było jeszcze w maju 2008 roku. Czy obecny rząd pomoże przedsiębiorcom w odrodzeniu przemysłu stoczniowego?

Fot.: Marek KLASA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ckm
2016-01-28 23:35:23
ile tej ziemi stoczniowej zostalo? tu biedronka , obok blok z uslugami buduja, dalej czesc plotu juz na zlom poszla, dalej jakies firmy wygrodzily swoj teren, inne juz czekaja na wejscie na plac budowy, tory kol. w stoczni jeszcze sie trzymaja ale jak dlugo? bo krzyzownica z tramwajem juz ledwo zipie.
Dopóki rządzą
2016-01-28 22:21:26
Solidaruchy, nie ma szans na odbudowę polskiego przemysłu, też stoczniowego; będą się krzątać przy sprawie i lody kręcić...zaraz mocodawcy przypomnieliby im skąd im nogi wyrastają gdyby miało być inaczej...
Portowiec
2016-01-28 20:31:17
Ciekawe co powie p. Misiło, który niedawno ogłaszał, że stocznia w Szczecinie jest zbędna i jest tylko wyrzucaniem pieniędzy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA