środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Zespół parlamentarny o stoczniach

Zespół parlamentarny o stoczniach

Zespół parlamentarny o stoczniach
Data publikacji: 2016-01-28 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1659 111970

Prawdopodobnie w połowie lutego odbędzie się spotkanie Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego poświęcone tzw. ustawie stoczniowej. W posiedzeniu mieliby uczestniczyć przedsiębiorcy z tej branży.

Z prośbą o pilne zwołanie takiego posiedzenia zwrócili się do przewodniczącej zespołu Magdaleny Kochan (PO) jego wiceprzewodniczący: Piotr Misiło (Nowoczesna) i Sylwester Chruszcz (Kukiz 15). Zaproponowali termin 15 lub 16 lutego.

– Jest dla nas istotne, by założenia nowej ustawy stoczniowej były konsultowane z przedsiębiorcami, dlatego planujemy takie spotkanie, ale na razie trudno podać jego dokładny termin – powiedziała nam poseł M. Kochan. – Chcemy zaprosić na nie ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Nie wiemy, czy w wymienionych dniach będzie mógł się spotkać. Jeżeli nie, to przyjmiemy inny zaproponowany termin.

Przedstawiciel resortu z pewnością będzie obecny na wyjazdowym posiedzeniu sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które ma się odbyć 12 lutego w Gdańsku.

– Ministerstwo jest bardzo zainteresowane merytorycznymi konsultacjami i będziemy się starali uczestniczyć również w spotkaniu na temat ustawy stoczniowej – zaznaczył Piotr Jasina, rzecznik prasowy MGMiŻŚ.©℗

(ek)

Na zdjęciu: Tak przy stoczniowych nabrzeżach i na pochylniach było jeszcze w maju 2008 roku. Czy obecny rząd pomoże przedsiębiorcom w odrodzeniu przemysłu stoczniowego?

Fot.: Marek KLASA

Komentarze

ckm
ile tej ziemi stoczniowej zostalo? tu biedronka , obok blok z uslugami buduja, dalej czesc plotu juz na zlom poszla, dalej jakies firmy wygrodzily swoj teren, inne juz czekaja na wejscie na plac budowy, tory kol. w stoczni jeszcze sie trzymaja ale jak dlugo? bo krzyzownica z tramwajem juz ledwo zipie.
2016-01-28 23:35:23
Dopóki rządzą
Solidaruchy, nie ma szans na odbudowę polskiego przemysłu, też stoczniowego; będą się krzątać przy sprawie i lody kręcić...zaraz mocodawcy przypomnieliby im skąd im nogi wyrastają gdyby miało być inaczej...
2016-01-28 22:21:26
Portowiec
Ciekawe co powie p. Misiło, który niedawno ogłaszał, że stocznia w Szczecinie jest zbędna i jest tylko wyrzucaniem pieniędzy.
2016-01-28 20:31:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy