Czwartek 18 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Żeglarski Szczecin w Starej Rzeźni

Data publikacji: 2021-09-27 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-27 13:07
Żeglarski Szczecin w Starej Rzeźni
CKE Stara Rzeźnia  

Szczecin jest miastem o bogatych tradycjach żeglarskich. Organizowane są tu od lat takie imprezy, jak The Tall Ships Races, Sail Szczecin czy Zlot Oldtimerów, a także regaty dla jednostek w różnych klasach. Ich historię przybliży Ludmiła Kopycińska – na spotkaniu, które się odbędzie w poniedziałek (27 września) w szczecińskim Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Początek o godz. 18.

– Regaty i zloty to wielkie święto żeglarzy, mieszkańców miast goszczących ich uczestników i turystów – zaznacza Ludmiła Kopycińska, od 31 lat będąca przewodnikiem miejskim. – Opowiem o historii regat na przestrzeni dziejów, a także m.in. o tym, że miasta portowe zabiegające o prawo goszczenia finalistów regat The Tall Ships Races muszą spełniać określone warunki i czekać w kolejce na przyznanie tego prawa.  

Dodajmy, że prelegentka 35 lat pracowała w porcie szczecińskim. Jest pasjonatką historii gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego. Tematyki tej dotyczy cykl spotkań z panią Ludmiłą, organizowanych w CKE Stara Rzeźnia. Najbliższe jest już dziesiątym z kolei.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w sali Iluzjon CKE Stara Rzeźnia przy ul. Tadeusza Wendy 14 w Szczecinie. Będzie też dostępne w trybie online.

(isz)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko pytam...
2021-09-27 16:21:54
Dlaczego rządowe Radio Szczecin nie nadaje szant ? Ani latem, w sezonie wczasowym ani też zimą- nostalgicznie...Dlaczego???.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA