wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Zalando rośnie w oczach

Zalando rośnie w oczach

Zalando rośnie w oczach
Data publikacji: 2016-11-04 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 4066 167517

W Parku Regionalnym Gryfino pod Gardnem powstaje jedno z największych w Polsce centrów dystrybucyjnych. Inwestycja firmy Zalando realizowana jest błyskawicznie. W lipcu przyszłego roku budowa ma być zakończona. Pracę w Zalando znajdzie na początku około 1000 osób.

W ciągu zaledwie kilkunastu tygodni wzniesiono szkielet konstrukcji hali o powierzchni około 130 tys. metrów kw.

– Obecnie trwa już rekrutacja na stanowiska kierownicze – powiedział Tomasz Miler, z-ca burmistrza Gryfina. – Niebawem rozpocznie się nabór szeregowych pracowników. Z informacji, które uzyskaliśmy od inwestora wynika, że zainteresowanie pracą jest spore.

Zalando, firma specjalizująca się w e-handlu, za pośrednictwem dewelopera zakupiła przed kilkoma miesiącami około 20 ha terenów inwestycyjnych w podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wchodzącej w skład parku przemysłowego w Gardnie.

Centrum dystrybucji odzieży i obuwia – jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie – może kosztować w sumie około 200 mln euro.

W ciągu ostatnich miesięcy swoje inwestycje w Gardnie zapowiedziała grecka firma Megaplast oraz holenderski High Tech Mechatronics, specjalizujący się w produkcji maszyn przemysłowych.

Od dwóch lat na terenie parku przemysłowego w Gardnie działa firma Invento, specjalizująca się w produkcji innowacyjnych opakowań i napojów.

Dotychczas udało się sprzedać 36 ha terenów inwestycyjnych spośród 52 ha wchodzących w skład podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w parku przemysłowym w Gardnie. ©℗

Tekst i fot. (r.c.)

Komentarze

Quistorp
Do "Sylwek"... Widać z Twojego opisu, ze to są wieści z "marynarskich opowieści".Przy pracach w tego typie hurtowni tam są dwie kategorie pracowników magazynowych. ! 1)"Pick"-owacze, czyli ci którzy z wózkiem objeżdża wszystkie alejki, a na jednej ręce jak "fikuśny zegarek" , ma przytroczony skaner, i tym skanerem maca etykietki z kodem kreskowym, zabiera drugą rączką i wrzuca na swój wózek, do poszczególnych pojemników, wg listy zamówieniowej. 2) "Pak"-owacze, Tym Pick-owacze przywożą na sektor "swoje zbiory", i zostawiają do obróbki zwanej właściwym pakowaniem. Tak przygotowany towar , jest następnie wysyłany firmami kurierskimi, czy innymi przewozowymi. Robota tak prosta , że aż za prosta, że można zgłupieć. Dlatego wielu ludzi tak chętnie porzuca takie prostackie zajęcie. .... Do [Pogarda w Gardnie a Stare Kiejkuty]. Na Ukrainie jeszcze nie, bo tam sytuacja prawnie jeszcze jest nie przygotowana. Po drugie Logistyka. Gardno, to w sumie zaplecze dla Berlina. Tyle ,że podatki mniejsze po polskiej stronie. Gro towarów będzie przesyłanych dla klienta niemieckiego, a mniej dla klienta polskiego. Obu stronom się opłaca. A czy będzie pracował tam Wietnamczyk, Ukrainiec, Kałmuk, Czukcze, Białorusin, Mandzurowie, czy Eskimosi, to będą zaopatrywać się w polskich sklepach i pozostawią pieniążki na... 700 +. To tyle, i aż tyle.
2016-11-05 21:35:33
Pogarda w Gardnie a Stare Kiejkuty
Anka@-> Wnikliwa obserwacja i słuszna.. tylko jaki my obywatele polscy mamy w tym interes aby na terytorium naszego państwa wiły sobie gniazdko jakieś mniejszości ? Jeżeli korporacje tak bardzo chcą zatrudniać Ukraińców to niech tam na Ukrainie budują te swoje hale. Pytanie jest takie; co my z tego mamy, że tam pracują jacyś turyści ? Podatek gruntowy dla gminy to chyba kiepski interes ? Wygląda na to, że my korporacjom udostępniamy teren do prowadzenia niewygodnego procederu wykorzystywania ludzi, jak te tajne ośrodki dla terrorystów islamskich w Starych Kiejkutach udostępniane dla USA.
2016-11-04 22:29:32
Anka
No fakt, w Polsce już nie ma bezrobocia, więc mogłoby być im ciężko. Myślę jednak, że przesadnie się martwicie. Znajdą się ludzie do pracy. Już teraz kilka tysięcy Ukraińców pracuje na naszym terenie, mnóstwo w Goleniowskim Parku Przemysłowym, w Szczecinie też ich nie brakuje. Jak się stworzy więcej możliwości i ułatwień, to będziemy mogli zaprosić więcej osób ze Wschodu i kłopotu z pracownikami na pewno nie będzie.
2016-11-04 19:03:05
pracownik
Fajnie naprawdę fajnie że tak solidna firma na rynku zaoferuje tyle miejsc pracy za najniższą krajową ludzie będą się rwać do pracy.
2016-11-04 12:52:19
Sylwek
Dobra inwestycja, bo daleko od Szczecina. Gardno leży 60 km od Szczecina. Pakowacz ma latać po hali 20 km dziennie z obciązeniem do 15 kilo gorzej niż w śreniowieczu, gdzie toboły nosiły osły i konie. Komadosi mają do pokonania z tobałami kilometrówki, ale im płacą za to i żywią się odpowiednie, a nie zupki w proszku, obiadki bida mięsa brak za to mamy algi udające mięso. Skręcenie stopy, upadki z drabiny, niemozność wyprostowania się po schyleniu i rechot lidera i kierownika
2016-11-04 12:52:17
Prekariat
Kolejny "Baumcham", gdzie pracownikowi walą na "ty" jak do przybłędy, ale sami oczekują szacunku.. Jeżeli chodzi o zatrudnienie to oferują PREKARIAT.
2016-11-04 10:29:08
Szacunek dla pracowników
Nieważne jaka inwestycja, nieważne jak szybko powstaje, najważniejsze jest wyłącznie jak traktują pracowników i jaką pensję im dają.
2016-11-04 09:15:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy