środa, 18 września 2019.
Strona główna > Gospodarka > XVII Gala Biznesu: nagrody i bal

XVII Gala Biznesu: nagrody i bal [GALERIA]

XVII Gala Biznesu: nagrody i bal
Data publikacji: 2019-01-05 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-07 10:48
Wywietleń: 2130 370043

Nagrody Gospodarcze Business Club Szczecin za rok 2018 wręczono podczas XVII Gali Biznesu, która się odbyła w piątek (4 stycznia) w szczecińskim Hotelu Park. Nie zabrakło tradycyjnego balu karnawałowego, organizowanego przez BCS, najstarsze stowarzyszenie gospodarcze w regionie.

Tym razem w gronie laureatów znaleźli się: Szczecińska Energetyka Cieplna, G+K Steelcon, Edward Osina, Hotel Hamilton Dobosz, DB Port Szczecin oraz Podyplomowe Studium MBA Uniwersytetu Szczecińskiego.

SEC działa w branży ciepłowniczej od 1962 r., obecnie w Szczecinie, Barlinku, Dębnie, Łobzie, Myśliborzu, Połczynie–Zdroju, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, a także w Świnoujściu, Kamieniu Pomorskim, Kołbaskowie, Dobrej Szczecińskiej, Moryniu i Chociwlu. W rankingu Strefy Gospodarki zostało Najlepszym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Polsce 2018 r. SEC jest też laureatem konkursu Godła Teraz Polska 2018 r. oraz dostawcą ciepła systemowego z certyfikatem NO SMOG.

Spółka G+K Steelcon powstała w 2011 r. Specjalizuje się w produkcji i montażu konstrukcji aluminiowych oraz stalowych na potrzeby przemysłu okrętowego, ciężkiego i budownictwa wodnego. W kooperacji ze Stocznią Szczecińską w ostatnich latach zbudowały trzy częściowo wyposażone kadłuby tzw. megajachtów.

Edward Osina to współzałożyciel firmy PB Calbud, od 1991 r. rozwijającej się i odnoszącej sukcesy. Calbud jest udziałowcem spółki Porto, która realizuje w Szczecinie Posejdon Center - jedną z najnowocześniejszych w Europie inwestycji. Laureat działa nie tylko w biznesie budowlanym, ale też na niwie społecznej, kulturalnej czy sportowej. Prezydencka rada kultury miasta Szczecina przyznała mu tytuł mecenasa kultury.

Hotel Hamilton Dobosz to pięciogwiazdkowy obiekt z pełną ofertą SPA, otwarty w grudniu 2018 r. w Świnoujściu. Grzegorz Dobosz działalność gospodarczą rozpoczął w 1992 r. Obecnie firma Dobosz z Trzebieży jest wiodącym producentem słodyczy w regionie. W 2004 r. zapadła decyzja o budowie hotelu w Policach, co się okazało strzałem w dziesiątkę. Dobosz Congress & Spa świetnie prosperuje, a hotel w Świnoujściu jest kontynuacją tego biznesu.

DB Port Szczecin to uniwersalny i nowoczesny terminal przeładunkowy. Spółka wchodzi w skład grupy Deutsche Bahn AG. Jest pionierem rozwiązań będących platformą komunikacji miedzy przeładowcą, klientem i innymi instytucjami, przede wszystkim administracją celną. Grupa DB AG od roku 2010 zainwestowała w DB Port Szczecin ok. 100 mln zł. Przedsięwzięcia o tej samej wartości planowane są na kolejną dekadę - do roku 2029.

Studia MBA na Uniwersytecie Szczecińskim zostały utworzone w maju 1998 r. Partnerami, oprócz US, były trzy uczelnie zagraniczne: Manchester Metropolitan University, University of Passau i Athens University of Economics oraz dwie polskie: Politechnika Koszalińska i Politechnika Zielonogórska. Od tamtej pory uruchomiono 28 edycji, a liczba absolwentów przekroczyła 500 osób. Słuchaczami i absolwentami MBA US są menedżerowie, dyrektorzy i specjaliści zatrudnieni w prywatnych i publicznych spółkach kapitałowych, samorządach, instytucjach rządowych, a także bankowcy, pracownicy mediów i instytucji kultury, doradcy, menedżerowie w podmiotach służby zdrowia.

Dodajmy, że podczas XVII Gali Biznesu marszałek Olgierd Geblewicz wręczył Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego Arkadiuszowi Wójcikowi, prezesowi szczecińskiej firmy armatorskiej Unibaltic.

(ek)

Fot. Marta Teszner

XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal XVII Gala Biznesu: nagrody i bal

Komentarze

Do obserwatora
Lizusów tu nie trzeba! Przestań tu wypisywać bzdury
2019-01-07 10:44:12
raz sierpem....
A co to za lans członka rady nadzorczej SECu?
2019-01-07 07:25:02
Bzuj
Tłuste koty
2019-01-06 21:54:37
oberwator
EDWARD OSINA - CIAGLA SIE LANSUJE I JEST NAGRADZANY. ZA CO???? MA PARCIE NA SZKLO. CIEKAWE ILE ZARABIA NA BUDOWANYCH DLA MIESZKANCOW SZCZECINA MIESZKANIACH I DLACZEGO TAK DROGO BUDUJE.CIAGLE TE SAME FACJATY SA W SZCZECINIE . BIZNES SIE NIE ROZWIJA TYLKO ZWIJA.
2019-01-06 08:25:59
Za grzanie ziemi w Podjuchach ?
Za co nagroda dla SECu ? Za grzanie ziemi w Podjuchach ?
2019-01-05 23:26:29
Hotelarz
Hotel Dobosz miał być Hilton, a jest Hamilton- ktoś słyszał o takiej sieci czy marce?Cudowna zamiana
2019-01-05 23:24:26
obserwator
A gdzie firma CSL INTERNATIONALE SPEDTION??? Największe i najlepsza firma na Pomorzu Zachodnim z jej Prezeską Pania Laura Holowacz??? CSL to największ firma spedycyjna w Polsce.Brawo CSL INTERNATIONALE SPEDTION!!!!!
2019-01-05 12:45:50
]
Za dużo polityki na zdjęciach, aż oczu bolą ;/ P.S. Towarzysz z nagrodą? hm
2019-01-05 09:49:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie