środa, 26 września 2018.
Strona główna > Gospodarka > Wzrosną ceny paliw?

Wzrosną ceny paliw?

Wzrosną ceny paliw?
Data publikacji: 2018-05-10 21:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-11 17:23
Wywietleń: 1880 327049

Wprowadzenie opłaty emisyjnej, którą zakłada projekt noweli o biopaliwach, nie spowoduje wzrostu cen paliw na rynku; zdecydowały się na to państwowe spółki paliwowe, kosztem… niewielkiego zmniejszenia swojej rentowności – zadeklarował w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Minister energii uczestniczył debacie towarzyszącej pierwszemu czytaniu rządowego projektu noweli ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych.

Nowe przepisy zakładają stworzenie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT) oraz wprowadzenie dodatkowej opłaty emisyjnej, z której finansowane mają być projekty związane m.in. z rozwojem elektromobilności w Polsce. Zapowiedź wprowadzenia nowej opłaty spowodowało obawy, że spowoduje to wzrost cen paliw dla konsumentów na stacjach paliw. O wycofanie tego projektu z Sejmu zaapelowali posłowie opozycji.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zadeklarował, że opłata emisyjna nie spowoduje podwyżek na stacjach. Wyjaśnił, że jej zapłata spadnie na producentów paliw, czy importerów sprowadzających paliwo do Polski z państw spoza UE. Wyjaśnił, że wyniesie ona 80 zł od każdego 1 tys. litrów paliwa, który trafi na rynek w naszym kraju. W Ocenie Skutków Regulacji projektu ustawy wskazano, że w 2019 r. rząd planuje dzięki całej nowelizacji zebrać 1,7 mld zł, z czego do FNT trafi 340 mln zł. Natomiast w ciągu 10 lat przychody FNT mają wynieść 6,75 mld zł.

(pap)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Obs.ryver
KIEDY PRZEJAZD KOLEJOWY na ul. WIOSENNEJ zostanie przebudowany??? Mieli magistrackie pi.er.dzistołki przerobić go w 2017, teraz jest 2018 a zanosi się na 2020 mlub pózniej!! Kocie łby z czasów keisera Wilhelma już zapadły się na pół metra w głąb bagienyych gleb około jeziornych.... Przejazd kolejowy jak i cała ul. POMORSKA wraz z "malowanym rondem"za komendą policji w Dąbiu, to horror i rechot historii!!! Dojazd do największej dzielnicy przemysłowej Szczecina wygląda jak uliczka dla bryczek z XIX wieku !!! Magistrackie p...stołki zapewne nawet nie wiedzą gdzie ta ulica jest !!! A codziennie żrą mięsko i kurczaki z zakładów z Dąbia....
2018-05-11 09:36:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Z którego miejskiego kąpieliska w Szczecinie najczęściej korzystaliście w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy