środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Wardacki nowym prezesem Grupy Azoty

Wardacki nowym prezesem Grupy Azoty

Wardacki nowym prezesem Grupy Azoty
Data publikacji: 2016-12-16 17:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2814 184792

Wojciech Wardacki został nowym prezesem Grupy Azoty. Na tę funkcję na piątkowym posiedzeniu (16 grudnia) powołała go Rada Nadzorcza Grupy. Odwołała jednocześnie dotychczasowego prezesa Mariusza Bobera.

Były prezes zarządzał Grupą Azoty niecałe dziesięć miesięcy - od lutego tego roku. Nowy, 56-letni Wojciech Wardacki, ma wieloletnie doświadczenie w przemyśle chemicznym. Zasiadał zarówno w zarządach, jak i radach nadzorczych spółek tej branży. Był m.in. prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych Zachem i członkiem zarządu Ciechu. Od kwietnia tego roku jest prezesem spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police”.

Był również członkiem rad nadzorczych takich przedsiębiorstw, jak: PKP, Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych, Zakłady Chemiczne Zachem oraz Grupa Azoty Police. Od lutego tego roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. 

Prezes Wardacki ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie był adiunktem w Instytucie Ekonomiki Transportu. Na tej uczelni zdobył także tytuł doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą w Instytucie Transportu Uniwersytetu Kolońskiego oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie.

Ponadto pełnił funkcję posła na Sejmu I kadencji. 

- Zarządzanie nie zna pojęcia rewolucji - powiedział nowo powołany prezes Grupy Azoty. - Jako zadanie stawiam sobie dokończenie pełnej integracji Grupy, w której skład wchodzą cztery firmy, zachowując ich  niezależność oraz umocnienie jej pozycji na rynku. 

Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Spółka powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

(isz)

Komentarze

Jan
bardzo dobry fachowiec! gratulacje
2016-12-19 19:28:49
Anka
Nie wiem jak bardzo jest oddany PiSowi, ale to na pewno nie jest żaden głupek wsadzony na stanowisko. Zna się na tej robocie. Oby takich więcej.
2016-12-18 13:31:12
kierunek w dół
zarządzanie to permanentna rewolucja - kto się nie zmienia znika z rynku; zobaczymy co będzie po tym dyrektorku; WSAP zastała się i czym jest teraz ? ano zobaczcie sami i się przekonacie; WSAP to taka szkoła co jak się komuś nic nie udawało a ukończył WSAP to go awansowali
2016-12-17 20:56:57
Lee
To się Acron cieszy
2016-12-17 09:50:18
obserwator
Ja Pana Wardackiego szanuję. Miałem z nim zajęcia na US. zaliczenie zdobyłem bez problemu.To było jakieś 30 lat temu. To człowiek o wyjątkowej łagodnosci , uczciwości i doskonałej wiedzy. Genialny fachowiec - jak każdy zwolennik rządzącej partii.
2016-12-16 22:29:13
gratulacje dla pisowskiej marionetki
zapamiętajcie kogo trzeba rozliczyć....
2016-12-16 19:26:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy