Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

W styczniu więcej bezrobotnych, ale przybyło też ofert pracy

Data publikacji: 07 lutego 2020 r. 18:54
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2020 r. 16:13
W styczniu więcej bezrobotnych, ale przybyło też ofert pracy
 

W Zachodniopomorskiem w styczniu tego roku przybyło osób bezrobotnych. Ale w tym miesiącu przybyło też ofert od pracodawców.

Teraz w rejestrach powiatowych urzędów pracy jest ponad 45 tysięcy osób bezrobotnych, czyli o ponad 3 tysiące więcej, niż w grudniu (to wzrost o 8 procent. Ale i tak bezrobotnych jest o ponad 4 tysiące mniej niż na koniec stycznia 2019 r.

Z ostatniego oficjalnego komunikatu GUS wynika też, że stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie zachodniopomorskim w grudniu 2019 r. wyniosła 6,7% wobec 7,4% rok wcześniej. 

 

 

Przybywa za to ofert pracy. W styczniu tego roku pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy w województwie łącznie 8 352 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej. Miesiąc wcześniej było ich 2 854, a w styczniu 2019 r. - 3 181.

(ip)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2020-02-10 09:49:02
Produkcyjne Zakłady Pracy w Zachodniopomorskim zniszczyły ekipy Nitrasów, Jurczyków, Jurków, Piechotów,Napieralskich, Arłukowiczów, Tusków, Mayerów, Misiaków nie ratowała ich również ekipa Brudzińskiego- Chłopcy obdzielali się czym się dało, fabryczką na parcele, Stocznią i Jej Zakładami, Hutą , Kablami itp, itd. Dzisiaj rozpacz jak to ONI by naprawiali wszystko po tym co próbuje cos odbudować. ONI teraz głoszą, że "pińcet plus" to poniżenie a skurw...jeden z drugim nawet nie zająknie, że ta biedota jest skutkiem jego łajdactw szalbierstwa i zwykłego rabunku, chcieli by tych ludzi zwyczajnie dobić. TRZEBA BUDOWAĆ ZAKŁADY PRODUKCYJNE TU POTRZEBNE 45 tys BEZROBOTNYCH TO OLBRZYMI WYRZUT SPOŁECZNY PRZEWAŻNIE SĄ TO LUDZIE PO UKOŃCZENIU STUDIÓW I SZKÓŁ ŚREDNICH. Tu w tym "mądrze" kierowanym województwie potrzeba do układania bruku a nie Stoczniowców, ?Programistów młodych nauczycieli. Faktem jest, że naprodukowano politologów, którzy mają wypracowane zajazgotywanie każdej dyskusji(hasbara) nie wielkie pojęcie o czymkolwiek i specjalizację w zakłamanej intrydze. Tych tu więcej jak "pińcet". Facet który dowalił ludziom podatek zwany belką szczuje za nasze pieniądze na Polskę, facet który okradł 5 roczników z emerytur wydłużając wiek emerytalny chce być naszym prezydentem. Świat się wali.
Odliczający czas ... do PIS-ego upadku
2020-02-07 19:27:54
No , jak widać "pińcet" działa ... Opiekun socjalny cyklicznie przychodzi do mieszkania i pyta ( bo przymusić nie może) czy szukał Pan/i zatrudnienia ?? Odpowiedź: wystarczy ,że pani pracuje ...Jakieś pytania ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA