Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W „Kurierze": Nowa inwestycja, nowe miejsca pracy

Data publikacji: 04 października 2016 r. 21:23
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
W „Kurierze": Nowa inwestycja, nowe miejsca pracy
 

Nowa instalacja propylenu powstanie w Zakładach Chemicznych w Policach. We wtorek list intencyjny dotyczący inwestycji podpisali prezes Grupy Azoty i prezes polickich zakładów. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda.

Projekt inwestycji, tzw. Police 2, zakłada budowę: instalacji do produkcji propylenu, bloku energetycznego oraz rozbudowę polickiego portu o terminal chemikaliów płynnych. Docelowo terminal obsługiwać będzie największe w Polsce statki z LPG, zwiększając dwukrotnie swoje zdolności operacyjne. Koszt inwestycji to 2 mld zł. Jej zakończenie planowane jest w 2019 r.

Obecny na uroczystości w Policach prezydent Andrzej Duda podkreślił znaczenie inwestycji zarówno w skali Europy, jak i świata.

- Jeśli mówimy o nowoczesnej gospodarce, o gospodarce innowacyjnej, która będzie miała możliwość konkurowania wśród tych największych, tak jak tu w tym przypadku przemysłu chemicznego, jakim są Norwegia, Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny, to musimy w nasz przemysł inwestować - powiedział. - Cieszę się, że po tej ogromnej inwestycji tu na Pomorzu Zachodnim, jaką był i jest już zakończony gazoport w Świnoujściu, teraz będzie kolejna wielka inwestycja realizowana tutaj w Policach. Pomorze Zachodnie bardzo tych inwestycji potrzebuje, potrzebuje też nowych miejsc pracy.

Jak dodał prezydent, "ta ziemia i ta firma zasługują na to, aby je unowocześniać, aby rozwijały się dynamicznie, aby tutaj stwarzano szansę także dla młodych ludzi, do doskonalenia się zawodowego, do znalezienia pracy. I żeby w ten sposób i tą drogą budować potencjał naszego kraju".

(pap)

Prezes ZCh Police Wojciech Wardacki (z prawej strony) i prezes Grupy Azoty Mariusz Bober podczas podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy instalacji do produkcji propylenu w Policach. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

S
2016-10-05 07:42:46
Może w końcu skończy się ten nieznośny zapach siarki w północnych dzielnicach Szczecina.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA