Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Unibaltic odmładza flotę. Nowy „Apatyth”

Data publikacji: 03 maja 2024 r. 11:19
Ostatnia aktualizacja: 03 maja 2024 r. 11:19
Unibaltic odmładza flotę. Nowy „Apatyth”
Nowy „Apatyth”. Fot. Unibaltic  

Szczeciński armator Unibaltic sukcesywnie odmładza swoją flotę. Ostatnio dołączył do niej nowy chemikaliowiec – „Apatyth”. Co ciekawe, na początku br. firma sprzedała po ponad 9-letniej eksploatacji, inny statek o tej samej nazwie. Nowy „Apatyth” jest znacznie młodszy, bo zbudowany w lutym tego roku.

– Z prawdziwym entuzjazmem chcemy ogłosić, że nasz partner z Cypru, Unibaltic Shipping Ltd., nabył nowy statek ze zbiornikami MarineLine – pochwalił się armator. – Jest to kolejny krok w strategii odmładzania floty Unibaltic. Ponadto, „Apatyth” będzie największym statkiem pod naszym zarządem komercyjnym (8100 t nośności) i będzie doskonale pasował do naszego portfela ładunków rafineryjnych i chemicznych.

Transakcja odbyła się w Stambule, a statek został przejęty od poprzedniego właściciela przez Unibaltic w Rotterdamie w kwietniu.

 „Apatyth” zbudowała turecka stocznia. Jednostka ma ok. 118 m długości i 17 m szerokości.

Przypomnijmy, że Unibaltic w ub. roku obchodził 20-lecie działalności. Ugruntował swoją pozycję i wyspecjalizował się w segmencie przewozów ładunków płynnych: chemicznych oraz ropopochodnych. Wszystkie jego statki mają nazwy zaczynające się na A. Ich nośność wynosi od 3500 do 8100 t.
 ©℗

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To dziwne
2024-05-18 11:57:36
żaden dupoliz , tupu Jarząbek nie skomentował tego faktu pozytywnie .Może obdzierają ze skóry krwiopijcy !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA