Piątek 15 października 2021r. 
REKLAMA

Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Wpłynęła jedna oferta, ale...

Data publikacji: 2021-04-19 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-21 08:22
Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Wpłynęła jedna oferta, ale...
 

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście szuka inwestora i operatora dla przyszłego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. W miniony piątek otwarto oferty w postępowaniu mającym na celu zawarcie umowy przedwstępnej z zainteresowanym podmiotem. Okazało się, że wpłynęła jedna.

– Wpłynęła jedna oferta, która została złożona przez Baltic Gateway Limited z Wielkiej Brytanii – poinformował ZMPSiŚ.

Komisja prowadząca postępowanie stwierdziła jednak, że złożona oferta nie spełnia wszystkich wymogów formalnych określonych w procedurze, na podstawie której ZMPSiŚ SA prowadzi to postępowanie, dlatego rekomenduje zarządowi spółki odrzucenie tej oferty i zakończenie postępowania bez rozstrzygnięcia.

ZMPSiŚ dodał, że nadal będzie podejmował działania zmierzające do zawarcia z podmiotem zewnętrznym odpowiedniej umowy zapewniającej powstanie głębokowodnego terminalu kontenerowego w porcie morskim w Świnoujściu. Niezależnie od wyników bieżącego postępowania, spółka prowadzi prace przygotowawcze w zakresie opracowywania dokumentacji dotyczącej realizacji tego projektu.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A gdzie prom ??
2021-04-21 05:45:31
Cała inwestycja – terminal wraz z infrastrukturą drogową i kolejową – szacowana była na 3,5 mld zł. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście miał znaleźć odpowiedniego inwestora. To on miałby wyłożyć lwią część pieniędzy (około 400 mln euro), zaprojektować i wybudować terminal, a następnie być jego operatorem. O tym, że to „megalomania”, z której nic nie wyjdzie, od miesięcy przestrzegał Rafał Zahorski – pełnomocnik marszałka województwa ds. gospodarki morskiej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ