Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Targów pracy nie będzie. Oferty tylko online

Data publikacji: 12 października 2020 r. 11:37
Ostatnia aktualizacja: 12 października 2020 r. 11:54
Targów pracy nie będzie. Oferty tylko online
 

Na to wydarzenie czekało mnóstwo szczecinian a także wielu pracodawców chętnych na pozyskanie nowych pracowników, jednak pandemia pokrzyżowała plany szukającym etatu i organizatorom - Targi Pracy, które miały zagościć w Netto Arena 14 października  się nie odbędą. 

Targi pracy co roku przyciągają ponad stu wystawców z konkretnymi ofertami pracy zarówno dla studentów, absolwentów, jak i osób szukających odmiany w swoim życiu zawodowym - w jednym miejscu pracodawcy rekrutują na niemal dwa tysiące stanowisk.

- Z uwagi na drastyczny wzrost zakażeń COVID-19, mocno pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce, włączenie obszaru całego kraju do tzw. strefy żółtej oraz wynikające z tego uzasadnione obawy licznego grona wystawców i potencjalnych uczestników Targów Pracy, podjęliśmy decyzję o odwołaniu Targów Pracy - informuje Andrzej Ulhurski, rzecznik prasowy Targów, a jednocześnie wiceprezes Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego. - Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Sytuacja związana z epidemią stała się na tyle dynamiczna i niestabilna, że organizacja wydarzenia w rzeczonym terminie niosłoby za sobą zbyt duże ryzyko. Jesteśmy przekonani, że decyzja, mimo iż trudna, jest jedyną słuszną w tym momencie.

Organizatorzy nie składają jednak broni, dodają oferty pracy kilkudziesięciu firm na stronę internetową targów - pod adresem www.targipracy.szczecin.pl/oferty-pracy można znaleźć nie tylko konkretne zatrudnienie, ale również zapoznać się z wizytówką i prezentacją pracodawcy z wielu branż: konsultingowej, bankowości i finansów, badawczo-rozwojowych, edukacji i HR. Są tu również firmy poszukujące pracowników, praktykantów i stażystów w dziedzinie turystyki i hotelarstwa, inżynierii, IT i e-commerce, transportu i logistyki, handlu, produkcji, budownictwa oraz obsługi klienta. Doskonale działają też profile targów pracy w mediach społecznościowych - na Facebooku i Instragramie dodawane są opisy pracodawców, którzy mieli uczestniczyć w targach.

Wyznaczono również wstępną datę przyszłorocznego wydarzenia - o ile COVID-19 przystopuje, targi pracy odbędą się 21 kwietnia 2021 roku.

(kel)

Fot. archiwum 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA