sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > Stocznia z Gdańska zbuduje lodołamacze?

Stocznia z Gdańska zbuduje lodołamacze?

Stocznia z Gdańska zbuduje lodołamacze?
Data publikacji: 2018-04-18 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:41
Wywietleń: 2238 323399

Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska wygrała przetarg na zaprojektowanie, wybudowanie i dostawę dwóch lodołamaczy liniowych dla  Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Oferty złożyły także: konsorcjum dwóch gdyńskich firm – PGZ Stoczni Wojennej i Stoczni Remontowej Nauta oraz Poltramp Yard ze Świnoujścia.

Szczeciński RZGW kontynuuje program budowy nowych lodołamaczy i odmłodzenia floty. W ub. roku podpisano umowę o dofinansowaniu projektu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dwa nowe lodołamacze liniowe mają zastąpić najstarsze, blisko 50-letnie jednostki, a powinny być gotowe jesienią 2020 r.

W przetargu na zaprojektowanie i budowę lodołamaczy wpłynęły trzy oferty. Konsorcjum złożone z gdyńskich firm: PGZ Stoczni Wojennej i Stoczni Remontowej Nauta zaproponowało cenę przeszło 31,5 mln zł. Gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding zaoferowała 30 mln 250 tys. zł, a świnoujska spółka Poltramp Yard – 44 mln 280 tys. zł.

– Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez wykonawcę Remontowa Shipbuilding S.A. – podało 17 bm. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie RZGW w Szczecinie.

Pozostali oferenci mają jeszcze czas na złożenie odwołania, ale jeżeli ten wybór się utrzyma i dojdzie do podpisania umowy, to gdańska Remontowa Shipbuilding będzie realizować kolejny już kontrakt zlecony przez szczecińskiego inwestora. Na początku marca br. podpisała z Urzędem Morskim w Szczecinie umowę na projekt i budowę dwóch wielozadaniowych jednostek dla administracji morskiej (szczecińskiej i gdyńskiej). Wartość kontraktu to ponad 213 mln zł.

Przypomnijmy, że – dla odmiany – Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” ze Szczecina pod koniec września ub. roku zawarła umowę (o wartości 70 mln zł) na projekt i budowę czterech lodołamaczy dla RZGW w Gdańsku.

(ek)

Fot. RZGW Szczecin

Komentarze

Nie Take... juz mrozy
Przeciez tam od dnia 25.10.2015 roku... PO-dobno zapanowala juz "od-wilz" ? To PO co im w Gdansku - az tyle i take Lodow-lamacze ??
2018-04-18 23:29:53
Figo
Gryfia to wybuduje, ale wielką kupę.Jak minister Gospodarki Morskiej ich nie oddłuży, to Komornik zabierze im ostatnie młotki i przecinaki
2018-04-18 20:03:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie