Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

„Smerfy” sprzedane. Nasze szynobusy trafią do lubuskiego

Data publikacji: 02 grudnia 2023 r. 12:31
Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia 2023 r. 14:55
„Smerfy” sprzedane. Nasze szynobusy trafią do lubuskiego
fot. archiwum  

Trzy szynobusy z serii SA 136, które przez lata jeździły na torach naszego regionu, trafią do województwa lubuskiego. Kilkunastoletnie pojazdy sprzedał Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Przetarg wygrała spółka Polregio. 

- Każdy dodatkowy skład to dla nas szansa na zwiększenie komfortu podróżnych, dlatego staramy się systematycznie powiększać tabor Polregio. Nowe jednostki trafią tam, gdzie aktualnie są największe potrzeby, a w tym momencie jest to oczywiście województwo lubuskie. Mamy nadzieję, że dodatkowe jednostki taborowe spełnią oczekiwania podróżnych. Jednocześnie cały czas ciężko pracujemy nad dalszą poprawą sytuacji w regionie – powiedział prezes Polregio, Adam Pawlik.

Polregio podkreśla, że zdaje sobie sprawę z niełatwej sytuacji, jaka wciąż panuje w województwie lubuskim. Dlatego też realizacja planu naprawczego w lubuskiem, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, „stanowi dla spółki priorytet. Z tego powodu zakup nowych szynobusów jest tak ważny, by zapewnić pasażerom nie tylko większy komfort, ale przede wszystkim pewność przejazdów”.

„Smerfy”, jak nazywa się te pojazdy w naszym regionie ze względu na ich charakterystyczne barwy, są w stanie zabrać na pokład jednorazowo 300 pasażerów oraz rozpędzić się do prędkości 120 km/h. Wyposażone są w wifi oraz monitoring wizyjny.
(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ziutek
2023-12-02 16:53:54
A za ile poszły? Redaktur przepisuje tylko komunikat 😤 czy myśli?
Kuracjusze
2023-12-02 13:56:08
Nadal jest fatalny dojazd do kurortów naszego regionu. Przepełnione składy bo jeżdżą pojedyncze jednostki zamiast podwójnych składów

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA