Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Rekordowe loty [FILM]

Data publikacji: 2015-12-22 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Rekordowe loty
Fot. Marek CZASNOJĆ  

Z lotniska Szczecin-Goleniów w listopadzie skorzystało 28 324 pasażerów. To o ponad 39 proc. więcej niż przed rokiem ! Plasuje je to wśród najdynamiczniej rozwijających się portów w kraju.

Przez jedenaście miesięcy br. lotnisko obsłużyło już 382 tys. podróżnych, a zarząd spółki liczy, że do końca roku będzie ich 430 tys. Dla porównania w zeszłym było 286 tys., a w rekordowym dla spółki 2012 r. - 356 tysięcy.

Wyjątkowy w skali kraju wzrost liczby podróżnych na lotnisku Szczecin-Goleniów i bardzo dobry średni load factor, czyli obłożenie miejsc w samolotach, to m.in. zasługa otwarcia połączeń z Bergen i Oslo Rygge, oraz zwiększenie liczby rejsów do Londynu.

Bardzo dobre statystyki to również efekt modernizacji portu. Kosztem 100 mln złotych wyremontowano i wydłużono drogę startową (ma teraz 2500 metrów długości i 60 m szerokości), zamontowano nowe oświetlenie nawigacyjne i powiększono płyty postojowe, dzięki czemu przepustowość lotniska jest teraz lepsza.

Przebudowana infrastruktura zwiększa bezpieczeństwo obsługi ruchu, skraca czas pobytu maszyn na lotnisku i jest dobrym argumentem w rozmowach z przewoźnikami o uruchomieniu kolejnych połączeń. Przypomnijmy, że marcu przyszłego roku LOT wprowadzi trzeci rejs dziennie między Warszawą a Szczecinem. Poza tym zarząd spółki przekazał niedawno do przedstawicieli linii: Norwegian, Ryanair, SAS i Wizz air, petycję w sprawie uruchomienia lotów do Sztokholmu - Skavsta. Podczas prowadzonej na Facebooku społecznej akcji podpisało ją 3,5 tysiąca osób, głównie Polaków mieszkających w Szwecji.

(mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA