piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Rekordowe loty

Rekordowe loty [FILM]

Rekordowe loty
Data publikacji: 2015-12-22 13:31
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 290 68416

Z lotniska Szczecin-Goleniów w listopadzie skorzystało 28 324 pasażerów. To o ponad 39 proc. więcej niż przed rokiem ! Plasuje je to wśród najdynamiczniej rozwijających się portów w kraju.

Przez jedenaście miesięcy br. lotnisko obsłużyło już 382 tys. podróżnych, a zarząd spółki liczy, że do końca roku będzie ich 430 tys. Dla porównania w zeszłym było 286 tys., a w rekordowym dla spółki 2012 r. - 356 tysięcy.

Wyjątkowy w skali kraju wzrost liczby podróżnych na lotnisku Szczecin-Goleniów i bardzo dobry średni load factor, czyli obłożenie miejsc w samolotach, to m.in. zasługa otwarcia połączeń z Bergen i Oslo Rygge, oraz zwiększenie liczby rejsów do Londynu.

Bardzo dobre statystyki to również efekt modernizacji portu. Kosztem 100 mln złotych wyremontowano i wydłużono drogę startową (ma teraz 2500 metrów długości i 60 m szerokości), zamontowano nowe oświetlenie nawigacyjne i powiększono płyty postojowe, dzięki czemu przepustowość lotniska jest teraz lepsza.

Przebudowana infrastruktura zwiększa bezpieczeństwo obsługi ruchu, skraca czas pobytu maszyn na lotnisku i jest dobrym argumentem w rozmowach z przewoźnikami o uruchomieniu kolejnych połączeń. Przypomnijmy, że marcu przyszłego roku LOT wprowadzi trzeci rejs dziennie między Warszawą a Szczecinem. Poza tym zarząd spółki przekazał niedawno do przedstawicieli linii: Norwegian, Ryanair, SAS i Wizz air, petycję w sprawie uruchomienia lotów do Sztokholmu - Skavsta. Podczas prowadzonej na Facebooku społecznej akcji podpisało ją 3,5 tysiąca osób, głównie Polaków mieszkających w Szwecji.

(mag)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy